LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-02-19 07:13  [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kolekcja "Samoloty Wojska Polskiego. 100 lat Polskich Skrzydeł"

Od 14 lutego w kioskach, salonikach i Empikach dostępna będzie nowa seria wydawnicza poświęcona samolotom i śmigłowcom, które były i są wykorzystywane w Wojsku Polskim od odzyskania Niepodległości w 1918 roku po dzień dzisiejszy.

w 50 tomach zaprezentujemy Państwu najważniejsze konstrukcje na których latali i latają polscy piloci wojskowi.


Zaczynamy od F-16, w drugim odcinku zaprezentujemy PZL-23 Karasia, a w trzecim Mi-24.

Zachęcamy do prenumeraty, w której oprócz oszczędności, otrzymają Państwo unikatowe prezenty przygotowane specjalnie dla naszej serii.

www.samolotywojskapolskiego.pl ⬇⬇⬇

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-02-19 15:45  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Muszę to zobaczyć. Niestety biorąc pod uwagę dotychczasowe materiały podobnego typu spodziewam się "względnej prawdy historycznej"...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-02-19 20:30  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

https://www.youtube.com/watch?v=J_cmxTAHoXk
Wydawnictwo niewątpliwie może być ciekawe ale sądzę, że jeśli chodzi o samoloty z okresu 1918-1939 nic nowego nie wniesie. Zdjęcia zapewne dla ":siedzących" w temacie są znane z innych bardziej szczegółowych publikacji. Zobaczymy więc co i jak.
A w temacie pism lotniczych to przeglądałem ostatni numer Aeromaxa poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Artykuł przewodni - cienizna a uśmiałem się z okładki - ni z gruchy i pietruchy zaprezentowano carskiego i Voisina !


Post zmieniony (13-02-19 20:40)

 
13-02-19 23:41  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wśród autorów zaproszonych do współpracy widzę Wojciecha Mazura. To by znaczyło tyle, że typy przedwojenne prawdopodobnie będą przedrukami z serii WLU. Tego autora akurat można brać w ciemno. Człowiek sam robi kwerendy po zagranicznych archiwach ale i w polskich potrafi perełki wygrzebać (np. o Łosiu kilka małych sensacji wygrzebał kilka lat temu, czy kilka miesięcy temu uporządkował wreszcie temat PZL.24), a nie jak niestety wielu "wierszówkowców" z periodyków, jedynie kompilacje od kolegów popełniać.
Na razie nie skreślałby, tej serii. Jeśli będzie poprowadzona w formacie WLU, to ma szansę, choć merytorycznie wywalone w kosmos "Śladami polskich gąsiennic" zakończyło żywot przed czasem (wydano 30 z 40 tomów) i błąkają się za bezcen po tanich księgarniach i nawet wydawnictwo się wszystkiego pozbyło. A taka Księga Kawalerii czy "piechocińćów" mają się dobrze. Nie mówiąc o fenomenie WLU (miało być 40 tomów :D). Dziwne.
Zadałem kilka pytań na DWS. Pożujemy ;), zobaczymy :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
14-02-19 09:32  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Razem ma być 50 książeczek
#1. F-16
#2. PZL-23 Karaś
#3. Mi-24
#4. PZL 7a
#5. MiG-29
#6. PZL-37 Łoś
#7. PZL.11a/c/g
#8. MiG-21
#9. Spitfire I-III
#10. Mi-8
#11. Vickers Wellington Mk. I-IV
#12. Ił-2
#13. PZL-130 Orlik
#14. De Havilland DH-98 Mosquito
#15. Mi-1
#16. I-22 Iryda
#17. North American P-51 Mustang
#18. MiG-15
#19. C-295M
#20. Hawker Hurricane Mk. I-II
#21. MiG-17
#22. Su-22
#23. Avro Lancaster Mk. I
#24. Jak-9
#25. Mi-14
#26. Breguet XIV
#27. Jak-23
#28. MiG-23
#29. Morane-Saulnier MS-406C1
#30. TS-11 Iskra
#31. Ił-14
#32. SPAD S-51C1/SPAD S-61C1
#33. W-3
#34. Po-2
#35. Breguet XIX
#36. Junak
#37. An-26
#38. SPAD S-VIIC1/SPAD XIIIC1
#39. Ił-28
#40. Ansaldo A-1 Balilla
#41. Mi-2
#42. Caudron-Renault CR-714 Cyclone
#43. Lim-6
#44. Bristol F.2b Fighter
#45. Ił-10
#46. Handley Page Halifax
#47. TS-8 Bies
#48. Ansaldo A-300
#49. An-2
#50. Su-7
Samolotów z wczesnego okresu polskiego lotnictwa wojskowego ma być jak widać pięć - Bre XIV, SPAD S-51C/S-61C, Ansaldo A-1 Balilla, BristolF.2b Fighter i Ansaldo A-300. Stanowczo za mało, nie mówię tu o kilkunastu ale z trzy, cztery bym dorzucił.
Odnośnie zdjęć, czym jestem najbardziej zainteresowany - zobaczymy ale nie sądzę, bym został jakimś zaskoczony (dot. w/w typów)
W każdym bądź razie bardzo dobrze, że taka seria publikacji się pojawi.

 
14-02-19 13:21  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zapewne będą w dodatkowej serii tak jak to miało miejsce wlu. Pewnie wszystko zależy od sprzedaży.
Mam pierwszą część. Trochę zawiedziony jestem. Spodziewałem się więcej zdjęć szczegółów konstrukcji.
Wszystkiego jest tylko po trochu.
Już lepiej wyglądało to w Przegląd Konstrukcji Lotniczych.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-02-19 13:54  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Mam pierwszą część. Trochę zawiedziony jestem. Spodziewałem się więcej zdjęć szczegółów konstrukcji.
Wszystkiego jest tylko po trochu. "
Czyli można wnioskować, że i inne zeszyty będą podobne jeśli chodzi o zawartość. Jednym słowem "nic nowego" . Są doskonałe monografie z serii "Polish Wings", że nie wspomnę o książkowych opracowaniach np. "Karasia". W tematyce mnie interesującej to mam np. blisko 100 zdjęć samego Bre XIV więc jak sądzę wydanie mnie nie zaskoczy :-) Szkoda, ale wpierw trzeba samemu zobaczyć co i jak.

 
14-02-19 15:30  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszard, Ty masz dużo zdjęć i publikacji. Takie wydawnictwa z zasady są skierowane do laikow którzy coś się interesują, albo nowych którzy dopiero zaczynają przygodę z historią. To są broszurki poglądowe i ciężko przy tej objętości czy ms zaskoczyć. Serię WLU kupuje i jak ta bedzie trzymała podobny poziom to będzie dobrze. Choć już nie dla mnie, mam w swojej bibliotece już większe pozycje na te tematy.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
14-02-19 15:57  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wojciech Mazur napisał na DWS, że (przynajmniej on) będzie się starać dodawać coś nowego, choć to zrozumiałe, że większość materiału będzie znana. Wspominał też, że będzie korzystać z "Polish Wings" (Wojtek Matusiak!), więc przynajmniej tu można (chyba) być spokojnym.
Niestety, pozostałych autorów nie znam.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
14-02-19 16:05  Odp: [N] Leksykon - 100 lat polskich skrzydeł.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Łosiu - napisałem "W każdym bądź razie bardzo dobrze, że taka seria publikacji się pojawi."
Nie jestem przeciwny a wręcz zadowolony, że taka seria będzie się ukazywać (cena znacznie niższa od wspomnianych wydawnictw) .
Propagowanie historii polskich skrzydeł jest jak najbardziej słuszne. Może ktoś zainteresowany kupi i zachęci go do pogłębienia wiedzy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024