LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-07-18 23:13  Odp: Duxford/Hendon 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No właśnie Bearcat zrobił na mnie bardzo duże wrażenie, przede wszystkim ze względu na moc, którą po prostu słychać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-07-18 00:18  Odp: Duxford/Hendon 2018
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ja zawitałem na "Latające Legendy" tylko w niedzielę (piątek i sobota gdzieś na polach w okolicach RIAT-u bo wejściówki nie zdobyłem). Do tego, pomimo że miałem wejściówkę na teren lotniska, dałem się namówić na focenie z pola. Nie wiem, czy to był dobry wybór, bo wszystkie fotki mam w jeden deseń :/
Po lotnisku szwędałem się tylko w niedzielę rano (w sumie około 3-ech godzin). Polowałem na tych pilotów z epoki i, niestety, żaden się pod obiektyw nie nawinął. Ale tak to już jest, jak się gdzieś jest pierwszy raz i bez rozpoznania terenu. Może kiedyś uda się tam znowu dojechać, choć ilość kilometrów przeraża.





--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
21-07-18 07:24  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Umiejętności, profesjonalny sprzęt i w efekcie piękne ujęcia, zazdroszczę :-)

Chętnie obejrzymy więcej.

 
21-07-18 21:13  Odp: Duxford/Hendon 2018
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Sprzęt bardziej studyjno-statyczny, a nie do takich dynamicznych ujęć. Ale staram się, choć plecy potem bolą :) Głównym tematem wyjazdu był RIAT, a Duxford wyszedł niejako "przy okazji". Chciałbym kiedyś w pełni zaliczyć te pokazy. Pewnie jak ogarnę się ze zdjęciami (a trochę to potrwa) to rzucę jakąś foto-relację.

Na dzień dzisiejszy mam mała zagadkę (sam nie znam rozwiązania, ale może ktoś pomoże). W drodze na pokazy odwiedziliśmy malownicze klify "Siedem Sióstr". Jako że trafiliśmy na apogeum odpływu i morze odsłoniło kawał ziemi, mogliśmy zrobić sobie spacer plażą. Wtedy zauważyłem daleko od brzegu metalowy element zagrzebany w dnie. Nitowana konstrukcja sugeruje jego wiek. Pytanie, czy to jakiś element lotniczy? Wygląda na butlę/zbiornik czy coś w tym stylu. Trudno to zauważyć z brzegu bo kolorystycznie zgrywa się z otoczeniem. Musiałem użyć teleobiektywu, żeby to złapać. Podejść się nie dało ze względu na muł i wodorosty. Wielkość obiektu ciężko określić, ale oceniam ją na około 1m.
Wstawiam miniaturkę, która jest odnośnikiem do obrazka wielkości FullHD.



Taka niewielka rzecz, a ciekawość rozbudziła. A na koniec okaże się, że to jakiś zwykły boiler :)

--

Post zmieniony (21-07-18 21:14)

 
22-07-18 11:53  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Ciekawe. Mnie się z niczym konkretnym nie kojarzy, ale nie budowałem nigdy samolotów - tych prawdziwych ;)

Jeśli to element faktycznie pochodzący z samolotu, wiadomość do jednej z ekip budujących/remontujących je w UK na pewno pomoże nam tę zagadkę szybko rozwiązać.

 
16-09-18 22:26  Odp: Duxford/Hendon 2018
greg   

Witam, byłem w muzeum w Duxford w ostatni weekend sierpnia. Latałem po tych wszystkich hangarach i porobiłem mnóstwo zdjęć. Jak tylko będę miał więcej czasu na ogarnięcie/pogrupowanie fotek, to postaram się je wrzucić.
Może się Komuś przydadzą w budowie swoich modeli.
Odnośnie obchodów 100 lecia RAF-u, udokumentowałem oczywiście podobiznę Naszego rodaka (Franciszka Kornickiego), Który (m.in. dzięki Naszemu wspólnemu wkładowi w to zwycięsto) wygrał batalię z innymi kandydatami i eksponowany jest przed podwieszonym do góry Spitfirem.

--

 
20-09-18 11:59  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Czekamy z niecierpliwością.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024