LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-07-18 10:03  Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Witam wszystkich bardzo serdecznie, miałem przyjemność obejrzeć tegoroczne pokazy Flying Legends w Duxford i wstąpić do muzeum RAF w Hendon.

Zostawiam Wam koledzy/koleżanki modelarze link do kilku zdjęć, które udało mi się zrobić. Cześć udana, część mniej, skupiałem się na wybranych detalach, mam nadzieję, że komuś się przydadzą.

Oto one:

https://photos.app.goo.gl/GG8MT32Fvx4nvYTR7

Pozdrawiam,
Jacek

 
18-07-18 14:44  Odp: Duxford/Hendon 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzięki za foty. Mam co prawda swoje, ale tobie wyszło o niebo lepsze oświetlenie. Ja już w którymś momencie nie miałem siły walczyć z różnymi temperaturami światła na głównej hali.

Kiedy byłeś w Hendon? Miała być otwarta nowa hala związana z obchodami stulecia RAFu (dawana Battle of Britain Hall), ale nie widzę jej na twoich zdjęciach. Nie śledziłem tematu, ale wydawało mi się że mieli ją otwierać w kwietniu na stulecie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-07-18 16:43  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Dzięki.

Byłem w Duxford 14 lipca, a w Hendon dzień później. Same obchody 100-lecia RAFu były w Hendon widoczne (flagi, plakaty, bannery itp.), ale nie zauważyłem dodatkowego hangaru przygotowanego na tę okazję (mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem), a przeszedłem wszystkie w kolejności zwiedzania. Hali H1 (wejściowa z Short Sunderland) oraz H6 ("współczesne" odrzutowce RAF) nie fotografowałem. Skupiałem się raczej na swoich zainteresowaniach - okresie II wojny.

Zarówno pokazy jak i muzeum: fantastyczne. Polecam każdemu entuzjaście lotnictwa. Żałuję, że nie mogłem spędzić w muzeum więcej czasu. W samym Duxford mieli wiele stoisk z literaturą znanych wydawnictw - bardzo szeroki wybór, a także stoiska z modelami często już niedostępnymi na rynku. Do tego znakomita atmosfera, no i widok tych maszyn w powietrzu. Naprawdę warto.

 
18-07-18 22:31  Odp: Duxford/Hendon 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ze strony by wynikało że chodziło mi o hangar H1. Kiedyś to się nazywało "Battle of Britain Hall" i była tam świetna wystawa maszyn z okresu Bitwy o Anglię z wystawionymi m.in Bf-110, Bf-109, He-111, Ju-87, Defiantem czy Blenheimem (tuatj fotki). Z tego co widzę na stronie to teraz porobili tam jakiś badziew, a samoloty porozwożono do innych muzeów, m.in. do Cosfordu (fotki). Szkoda.

A pokazy w Duxfordzie to faktycznie klasa sama w sobie. Niestety z powodów finansowych musiałem w tym roku odpuścić, ale w przyszłym sobie odbiję. Dla mnie osobiście najfajniejsze na stoiskach są grafiki lotnicze - jak się dobrze poszuka to można za kilkanaście funtów dostać bardzo eleganckie i dobrze oprawione rysunki.

W ogóle ponoć miał być P-38 na pokazach. Był? Jak byś miał jeszcze jakieś fotki z pokazów to chętnie obejrzę :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
19-07-18 10:16  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Hangar H1 wyglądał klasycznie, żadnej ekspozycji tematycznej poświęconej obchodom 100. rocznicy tam nie było. Samoloty, o których piszesz zostały przeniesione do łączonych hangarów H3, H4 i H5.

P-38 był i latał, ale golas w chromie od Red Bulla, tak samo jak B-25. Nie zdążyłem już obejrzeć ich pokazu z lotniska (latały jako ostatnie), bo spieszyłem się na pociąg, ale przed przelotem nad Duxford zawracały dość daleko za Cambridge i można było rzucić na nie okiem nawet z pociągu.

Grafiki i obrazy były, faktycznie fantastyczne, ale i ceny adekwatne. Za kilkanaście funtów znalazłem tylko wydruki sylwetek bocznych na papierze formatu A3.

Mam jeszcze sporo zdjęć z samych pokazów, ale bardziej "Walk the Line" i atmosfera niż profesjonalne ujęcia w locie, choć też są. Wrzucę wieczorem po powrocie z pracy :-)

 
19-07-18 11:02  Odp: Duxford/Hendon 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Samoloty, o których piszesz zostały przeniesione do łączonych hangarów H3, H4 i H5.

Kilka na pewno poszło do Cosfordu - chyba Defiant i Bf-110? Szkoda rozmontowania takiej spójnej ekspozycji. Z drugiej strony widzę że postawiono na ziemi tego Tempesta TT, który wcześniej wisiał pod sufitem, a to plus.

> golas w chromie od Red Bulla

No te malowania Red Bulla to profanacja dla mnie jest.

> Grafiki i obrazy były, faktycznie fantastyczne, ale i ceny adekwatne.

Obrazy zabijają cenami, ale reprodukcje szkiców można dostać w akceptowalnych cenach. Rok temu kupiłem taki rysunek (reprodukcję, nie oryginał) Spitów z dywizjonu Wileńskiego. Rysunek jest spory.

Dałem za niego (już z ramką) bodajże 15 czy 17 funtów, co nie jest ceną bardzo wygórowaną. Może dlatego że autor jest zza naszej południowej granicy - Vladimir Urbanek (http://www.aviationart.eu). Rozmawiałem z nim i mówił że jeździ też sprzedawać na pokazach w Radomiu.


Był za 10 funtów, więc też nie bardzo drogo.

A zdjęcia z flight line bardzo chętnie obejrzę.

--

Post zmieniony (05-01-19 22:55)

 
19-07-18 11:17  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Bardzo ładne te grafiki. Pewnie coś dało się wyszperać, ale widocznie nie szukałem wystarczająco dokładnie. Stoiska oglądałem - jak większość - przed rozpoczęciem lotów, a były dość tłumnie odwiedzane, więc nie przeglądałem każdej z ofert szczegółowo.

To prawda, P-38 w chromie nie prezentował się okazale, mimo pięknej sylwetki: https://www.hangar-7.com/fileadmin/_processed_/e/9/csm_h_00000020_5169baaa98.jpg

Samo kołowanie (nie latał) prezentował też DC-6 w ich barwach: https://www.hangar-7.com/fileadmin/_processed_/a/e/csm_h_00013262_6273b2a9fa.jpg

 
19-07-18 19:37  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Obiecane Walk the Line i trochę atmosferki, nic wielkiego.

Bf-109 z silnikami Griffon to jeszcze większe paskudztwo niż goły P-38.

https://photos.app.goo.gl/qXUeyaGWZpYDMTjN8

 
19-07-18 21:45  Odp: Duxford/Hendon 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mi się ta wystawa przy pasie startowym zawsze bardzo podobała. Wszystkie trzy Corsairy były w powietrzu? Nieźle. P-47 - też nie miałem jeszcze okazji zobaczyć w locie, nawet nie wiedziałem że w Europie jakiś jest.

> Bf-109 z silnikami Griffon to jeszcze większe paskudztwo niż goły P-38.

Zawsze wydawało mi się, że to są Merliny, nie Griffony. Ale masz rację, wygląda to źle. No ale co poradzić, skoro dostępność oryginalnych silników jest znacząco mniejsza (i co za tym idzie utrzymanie też pewnie dużo droższe). Mnie osobiście najbardziej irytuje przerabianie jednomiejscowych myśliwców na wersje dwumiejscowe - widzę że jeden z Bf-109 tak ma.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
19-07-18 21:55  Odp: Duxford/Hendon 2018
JacekK   

Latały tylko dwa Corsairy.

P-47 w locie robi duże wrażenie. Na ziemi wydaje się ociężały, natomiast w powietrzu porusza się bardzo płynnie i zgrabnie, ale nie ma w tym gracji Spitfire, raczej emanuje siłą. Potężna maszyna - sprawia wrażenie mogącej przelecieć przez ścianę.

Ciekawie prezentował się Bearcat, ale jego zapewne widziałeś - niesamowicie zwinny i manewrowy, świetne wznoszenie.

To Ty masz rację pisząc o Merlinie w Buchonach, pomyliłem się.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024