LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  -> 
24-04-18 18:23  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sprawdziłem cenę, nie by kupić, ot tak z czystej ciekawości - 88,99, 122, 149,99 PLN !
Nieźle jak za tego typu publikację ale...jak to mówią - "każda potwora znajdzie swego amatora"

 
24-04-18 19:22  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

150PLN to coś dużo - cena okładkowa to chyba 120PLN, a w wielu sklepach internetowych jest taniej. Ja kupiłem w Gildii za 96PLN. Komiksy to niestety już od wielu lat nie jest tanie hobby. Standardowa cena kolorowego albumu 150 stron w twardej oprawie to ok. 100PLN. W przypadku Egmontu, największego wydawnictwa w kraju, te ceny są ciut niższe ale oni mogą sobie pozwolić na większe nakłady to i ceny jednostkowe niższe. W przypadku małych wydawnictw takich jak Scream Comics nakłady są malutkie - o ile się nie mylę Angel Wings były wydrukowane w ilości 500 sztuk. Tutaj pewnie jest podobnie. No i to się przekłada na wyższą cenę.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-04-18 21:15  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Niedźwiedzi Kieł, Tom 3: Werner
autorzy: Yann & Henriet
wyd. Scream Comics, 2017
50 stron

Pod koniec zeszłego roku ukazał się trzeci tom "Niedźwiedziego Kła" domykający historię z dwóch pierwszych tomów. No nie ukrywam że sporo się wyjaśniło i moja ocena całości poszła w górę, aczkolwiek na pewno nie jest to najlepsza historia jaką czytałem. Dodam, że komiks jest zdecydowanie z kategorii fikcji historycznej - tym razem w powietrzu zobaczymy m.in. Horteny Ho-229 i H.XVIII B.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:18)

 
01-05-18 20:20  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli tzw. "literatura obrazkowa". Co kto lubi...

 
30-09-18 13:04  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Coś nam temat ucichł - pięć miesięcy bez żadnego wpisu! Pora to naprawić.

Tytuł: Bomb Road
autor: Michel Koeniguer
Stron: 152
Wydawnictwo: Scream Comics, 2018

Kolejny komiks lotniczy, tym razem z akcją osadzoną w trakcie wojny wietnamskiej. W roli głównej Phantomy, w rolach drugoplanowych cała reszta sprzętu z tego konfliktu. Kupiłem komiks całkowicie w ciemno i powiem szczerze że to był strzał w dziesiątkę. Fabuła jest poprowadzona tak dobrze, że przez sporą część czasu zastanawiałem się czy przypadkiem nie jest oparta na faktach. No więc fabuła jest fikcyjna, ale za to oznaczenia samolotów w komiksie zostały odtworzone dokładnie w oparciu o źródła historyczne, za co autorowi należy się wielki szacunek.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:18)

 
05-10-18 12:42  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tytuł: "Awiacja I Korpusu Polskiego na Wschodzie 1917-1918"
Autor: Stanisław Januszewski
Stron: 184
Wydawnictwo: Fundacja Otwartego Muzeum Techniki - Wrocław 2018.


Wielce interesująca publikacja dla zainteresowanych historią polskiego lotnictwa wojskowego.
Kilka literówek, mylna informacja w biogramie kpt.pil. Henryka Rybki (nie ukończył rosyjskiej szkoły obserwatorów lotniczych i nie został ciężko ranny tylko kontuzjowany gdy był dcą 4.EW "Toruńskiej").
Szkoda, że w biogramach brak por.pil. Michała Ziemblewicza (w tekście pisownia Zemblewicz ?), który służył w eskadrze rtm. Grochowalskiego I.Polskiego Oddziału Awiacyjnego Bojowego i później pozostał w Rosji bolszewickiej.
W 1919 r. był dcą 41.RAO (Lotniczy Oddział Rozpoznawczy) I.Armii Konnej S.Budionnego i bombardował pozycje WP w wojnie polsko-bolszewickiej. Awansował na Naczelnika Sił Powietrznych I.Armii Konnej.
W II WŚ - płk w sztabie 2.Armii Lotniczej.

Michaił Jozefowicz Ziemblewicz z Orderem Czerwonego sztandaru (zdj. lata 30-te XX w.)

Post zmieniony (05-10-18 12:58)

 
07-10-18 16:24  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuł: Odloty Hesji 4
autor: Sławek "hesja" Krajniewski
Stron: dużo (nieponumerowane)
Wydawnictwo: nie podano, 2017

Kolejny album z fotografami Hesji. Jak komuś podobały się poprzednie to warto.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:18)

 
07-10-18 16:40  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tytuł: "Bracia Wright"
Autor: David McCullough
Wydawnictwo: Czarne - Wołowiec 2018
Stron: 415
Zdjęcia : 81


Doskonale napisana i wspaniale tłumaczona ! Czyta się z prawdziwą przyjemnością. Imponująca bibliografia, przypisy końcowe.
Szkoda, ze nie wydana została przed moją budową modelu jednego z szybowców braci Wright - miałbym wiele informacji dotyczących konstrukcji i użytych materiałów.

Naprawdę warto przeczytać !

Post zmieniony (07-10-18 16:49)

 
09-10-18 20:02  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"@ killy9999

> Ja mam donos, ale nie na relację a na ten temat

Wątek raczej wspólny niż autorski, choć największy udział, jeśli dobrze widzę, ma w nim Ryszard. Spróbuj napisać w tym wątku prośbę do Niego. Na pewno pomoże :)

pozdr,
k"
Nie mam żadnych zdjęć prezentowanych książek by je ponownie wstawić. Zdjęcia robiłem na bieżąco i po wstawieniu na stronę zaraz kasowałem .

 
09-10-18 20:34  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szkoda.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024