LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
08-02-18 17:34  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Są dostępne na Allegro i w księgarniach internetowych.
Wyszperałem "nowość" - może się skuszę na zakup :-)

 
09-02-18 08:28  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A to nie jest przypadkiem inne wydanie tego: https://ksiegarnia.historyczna.com.pl/pl/p/ZMAGANIA-AUTOBIOGRAFIA-PILOTA-MYSLIWSKIEGO/173 ?
Okładka zupełnie inna, ale tytuł znajomy. Niestety nie czytałem, bo od pewnego czasu zbieram opracowania i monografie. Wspomnienia dość wybiórczo wybieram ;P
A propos serii o polskich eskadrach myśliwskich autorstwa Ł. Łydżby, to:
1) najlepsze co do tej pory ukazało się w tym temacie
2) Brakuje jeszcze dwóch bardzo ważnych "odcinków" traktujących o lotnictwie armii Poznań i Pomorze.
3) Od chyba dwóch lat zapowiadana jest książka o Brygadzie Bombowej. Oby się ukazała, bo o poziom i merytorykę można być spokojnym :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
09-02-18 11:42  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sprawdziłem w sieci i książka wydaje się być tą samą tylko...
pierwsza wyd. 2009 r. stron 280
"nowa" wyd. 2017 r. stron 440.
Znacząca różnica nawet uwzględniając powiedzmy inną czcionkę, format, więcej zdjęć.
Niestety nigdzie nie znalazłem opisu/recenzji "nowej".

 
01-03-18 16:03  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Puckie skrzydła nad Bałtykiem"
stron 111 blisko 200 zdjęć a niektóre z nich publikowane po raz pierwszy
format 30 x 24 cm
Wydawnictwo Oscar, Gdańsk 2018
Bardzo ciekawy album wydany z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia utworzenia MW i 98 rocznicy powrotu Kaszub i Pomorza do Macierzy

 
01-03-18 16:08  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

I "starocie" z serii (wielka szkoda, że nie ma kontynuacji) "Ze śmigiełkiem".
Rekomendacja nie potrzebna.
Wielce ciekawa jest pozbawiono propagandowego stylu "Na kursie bojowym" W.Bieszetnikowa.

 
06-03-18 09:58  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuły: "Pod obcym niebem" / "Ostatni lot"
Autor: Mieczysław Wyszkowski
Stron: 250 / 190
Wydawnictwo: ZP Wydawnictwo

Skończyłem czytać dwa tomy wspomnień Mieczysława Wyszkowskiego. Pierwszy tom obejmuje okres od przedwojennej Polski, przez ucieczkę do Francji i Anglii, Bitwę o Anglię, walki nad kontynentem, aż do wyruszenia do Afryki na początku 1943. Drugi tom to działalność w Cyrku Skalskiego oraz pobyt w obozie jenieckim w Żaganiu. Książki skupiają się głównie na przebiegu lotów bojowych (do momentu zestrzelenia oczywiście), a potem dosyć szczegółowo na życiu obozowym. Czyta się dobrze, chociaż w "Pod obcym niebem" tylko niektóre fragmenty mnie naprawdę porwały. W "Ostatnim locie" z zapartym tchem czytałem opis pobytu w obozie jenieckim. Drobnym minusem jest to, że pewne fragmenty powtarzają się w obu książkach, co wynika z tego że zostały pomyślane jako dwie niezależne opowieści. Plus dla wydawcy za próbę "odcenzurowania" pierwotnego wydania w oparciu o rękopis autora oraz za ciekawe fotografie przedstawiające autora. Minus za liczne literówki.

Ryszardzie, fajne te starocie. Szkoda że w większości niedostępne albo bardzo drogie na Allegro :(

--

Post zmieniony (05-01-19 23:17)

 
08-03-18 16:01  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kolejne "starocie".

Czyta się !
Szczególnie polecam "Messerschmitty nad Sofią". Opis działań bułgarskiego lotnictwa myśliwskiego , szkolenie w Niemczech itp.itd. (liczne zdjęcia).

 
13-03-18 14:48  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Autor: Adrian Smith
Tytuł: "Mick Mannock Pilot myśliwca"
Wyd.: Wyd.naukowe UMK
Stron: 310
Zdjęcia: rozkładowe na początku każdego rozdziału

Wspaniała okładka autorstwa A.Wróbla przedstawia zwycięstwo M.Mannocka na R.F.A. S.E.5a (mały błąd - na stateczniku pionowym winien być numer nie 276 a 278) nad Albatrosem D.V w dniu 26.05.1918 r. o godz. 19.40 (w tym samym dniu o chwile później zestrzelił Pfallza D.III).
Mamy już kilka książek o "czerwonym Baronie" i bardzo dobrze, że ukazało się opracowanie (kilkadziesiąt pozycji w bibliografii) o asie strony przeciwnej.
Zabieram się za czytanie - zobaczymy jak z tłumaczeniem (tłumacz: Ewelina Zarembska i brak noty o konsultacji naukowo-historycznej).
Szkoda też, że brak zdjęć w tekście.

 
12-04-18 22:36  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak ktoś nie posiada warto kupić za taką cenę
"Polskie siły powietrzne 1943-1945"
http://maszoperia.org/24_wydawnictwo-aj-press

 
23-04-18 21:26  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuł: "Książę Nocy"
Autorzy: Yann (scenariusz), Romain Hugault (rysunki)
Stron: 152
Wydawnictwo: Scream Comics, 2017

Na dwunastej stronie wątku pisałem o angielskiej wersji tego komiksu (tytuł ang. "The Grand Duke"), a teraz prezentuję wersję polską która ukazała się na naszym rynku pod koniec 2017 roku nakładem łódzkiego wydawnictwa Scream Comics. Główna różnica w porównaniu do angielskiego wydania - poza językiem oczywiście - to znacznie większy format, dzięki czemu można cieszyć oczy wszystkimi "detalami anatomicznymi" samolotów bez konieczności sięgania po lupę.

A tak prezentuje się nowość z wydanym wcześniej "Angel Wings" (którego nakład nota bene rozszedł się błyskawicznie):
Bardzo polecam.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 25Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024