LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale: 1. NIE WPISUJEMY postow "kartonowych", 2. wpisywanie postów WYMAGA logowania (od 1.02.2003).

Na tapecie:  Dodaj link do do działu tematycznego  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
20-03-18 11:02  [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Witam i pytam.
Co wiecie na temat jakości i sklejalności SU-15 z Hobby Model. Mam na niego ochotę ale wole sprawdzić na co się porywam. Czekam na Waszą wiedzę.

--
Pozdrawiam
Rafał

Odpowiedz na tę wiadomość 

22-03-18 19:12  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1

Dawno temu prawie skleiłem ten model, niestety nie doczekał do końca budowy, ale płatowiec był ukończony. Nie było z nim większych problemów, pamiętam że coś nie pasowały mi wewnętrzne dysze wylotowe,chyba były za małe. Przy sklejaniu trzeba pamiętać o załączonej erracie z poprawnymi nr wręg, zdaje się że jest w każdym modelu. Kabinkę tłoczoną zastosowałem z Gomixu, prawdopodobnie jest dostępna do dzisiaj.

--
PZDR!!

22-03-18 19:24  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Wielkie dzięki za info. A jak z jakością druku?

--
Pozdrawiam
Rafał

22-03-18 19:32  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1

Bardzo fajny srebrny kolor coś w rodzaju kredy, oczywiście mówię o oryginalnej wycinance, bo teraz Answer publikuje reprinty drukowane cyfrowo, które różnią się bardzo od oryginału. Ja polecam sklejenie oryginału. Wychodzi fajny duży model.
Teraz dopiero zauważyłem że temat nadaje się bardziej na forum główne lub Karton Cafe, poproś moderatora o przeniesienie.

--
PZDR!!

22-03-18 20:14  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

A jak to się robi...? Jestem tu nowy i nie poruszam się jeszcze po forum zbyt sprawnie.
A wracając do modelu to trochę mnie zasmuciłeś. Miałem nadzieję, że ten z Answera jest identyczny. A oryginał jest dośc trudno osiągalny z tego co wiem.

--
Pozdrawiam
Rafał

24-03-18 15:01  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1

Poszukałem trochę w archiwum i obejrzałem to co mi zostało z oryginału oraz posiadany reprint i podzielę się moimi odczuciami.Przede wszystkim na reprincie nie mam zaznaczonej erraty z poprawnymi nr wręg, która jest w oryginale.Niech to może ktoś obejrzy kto ma reprint i zweryfikuje.Co do druku to oryginał z 1994r jest o niebo lepszy od współczesnego. Lepiej już wypada dostępna w necie zmodyfikowana wersja kolorystyczna, którą swego czasu zachwycał się nawet wydawca oryginału.Dla potomnych podaję treść erraty: "Przepraszam za błędną numerację wręg.Jest a powinno być: 1a-2a, 2a-3a, 3a-4a,4a-5a, wrega bez numeru-6a, 6a-6b,6a poszerzona o wloty7a" .

--
PZDR!!

24-03-18 18:52  Odp: [P] SU-15 HOBBY MODEL
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

A co to historia z tą wersją dostępną w necie?

--
Pozdrawiam
Rafał

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1