LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-12-17 13:18  [P] Działania niemieckich sterowców w czasie I w.ś.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Mam pytanie do znawców tematy. Czy ukazała się u nas jakakolwiek książka o działaniach niemieckich sterowców w czasie I w.ś.? Chodzi mi głównie o działania na terenach naszego kraju.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
26-12-17 19:14  Odp: [P] Działania niemieckich sterowców w czasie I w.ś.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

O ile mi jest wiadome to nie - tzn. na terenie Polski. W języku polskim ukazały się dwie książki dot. historii i użycia sterowców w I WŚ (głównie niemieckich).Jak będę już w domu 29 bm to dokładnie napiszę co i jak.

 
28-12-17 18:02  Odp: [P] Działania niemieckich sterowców w czasie I w.ś.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Ryszard, liczyłem na to, że będziesz miał coś do powiedzenia w temacie i się nie pomyliłem ;-)
W necie znalazłem coś takiego: http://zeppelin.mariwoj.pl/

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
29-12-17 10:56  Odp: [P] Działania niemieckich sterowców w czasie I w.ś.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Strona jest mi znana - b.ciekawe informacje.
Odnośnie historii oddziałów sterowcowych Niemiec, budowy sterowców i ich udziału w I WŚ to polecam dwie pozycje:

oraz

W obu powyższych książkach opisano głównie działania bojowe sterowców marynarki wojennej. Trochę informacji o sterowcach angielskich, włoskich, francuskich i USA podaje Celarek. W książkach zdjęcia, tabele itp. Osobiście polecam książkę Crossa.
Natomiast o historii wojsk aeronautycznych i skrótowo o działaniach w I WŚ traktuje poniższa pozycja:

O samej konstrukcji sterowców niemieckich ich zastosowaniu i wojskach aeronautycznych (lądowe i morskie) sporo informacji zawiera potężne tomisko

Autor w I WŚ był kpt.lotnictwa, adiutantem Inspektora Wojsk Lotniczych Niemiec kajzerowskich.
Jeśli chodzi o działania niemieckich sterowców na terenach Polski to generalnie ciężko coś wyszukać. Działania w ramach Frontu Wschodniego nie były tak częste i efektywne jak na Froncie Zachodnim.
Opis działań sterowców z Pilicy mamy w książce

T
Jest jeszcze jedna książka (jej nie posiadam). W recenzji podano : "... pierwsza książka, która ukazuje nieznane na Podlasiu militarne zmagania podczas I wojny światowej dwóch imperiów – Rosji i Niemiec. Zawiera fascynujące fakty, zdjęcia i wspomnienia. W ciekawy sposób opisuje historie dowódców, sterowców [!} i exodusu setek tysięcy ludzi z ziem objętych działaniami wojennymi".


Post zmieniony (29-12-17 10:57)

 
29-12-17 12:01  Odp: [P] Działania niemieckich sterowców w czasie I w.ś.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Wielkie dzięki!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
29-12-17 18:52  Odp: [P] Działania niemieckich sterowców w czasie I w.ś.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zapomniałem napisać, że w 1914 r. niemieckie Zeppeliny bombardowały Warszawę.
http://www.zw.com.pl/artykul/375795.html?print=tak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024