LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
04-09-17 23:01  Odp: Filmy, filmiki
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Red Arrows przelatują nad mostami koło Edynburga

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-09-17 23:40  Odp: Filmy, filmiki
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja podejdę z trochę innej strony do tematu wątku , z bardziej humorystycznej :)
Można razem z dzieciakiem , a można i samemu się zrelaksować oglądając poniższy film :)

https://www.cda.pl/video/487129e5

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
28-10-17 10:29  Odp: Filmy, filmiki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Od Pawła otrzymałem link do składanki krótkich scen z polskiego filmu "Squadron 303", który zamieszczam.
Warto zobaczyć.
Zwróćcie uwagę na wykorzystaną replikę RWD - 5 z oznaczeniem SP-LOT (?) :-)
https://vimeo.com/222720323/8669a6f76a

 
28-10-17 22:49  Odp: Filmy, filmiki
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Aktorstwo przeważnie na poziomie którego las sekwoi by się nie powstydził, drugi plan też jakiś biedny i część ujęć bardziej teatralna, niż filmowa, CGI chyba ze starszego Sturmovika, czy czegoś podobnego, ale...
O żesz..., PeZeteLka, eRWuDziak, PeWueSiak, no pięknie!
Muzyka.... robi klimat. Humor.., powinny być salwy śmiechu w kinach, przynajmniej w polskich :>
Wstawki dla "pci przeciwnej" w tej próbce były rzekłbym, że nienachalne, oby tak dalej...
Ale generalnie po gniotach tej dekady, to jest naprawdę nieźle. Kompania Braci to nie jest, ale nie wymagajmy od razu nie wiadomo czego.
Wreszcie coś lepszego, niż 4PiP ;P
Nadzieja wraca.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
29-10-17 10:15  Odp: Filmy, filmiki
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mnie się podobało. Efekty komputerowe siedzenia nie urywają, ale za duży plus należy uznać zaangażowanie do filmu również prawdziwych, współcześnie latających maszyn. Zastanawia mnie natomiast ta pierwsza scena z zestrzeleniem Me-109. Czy ja mam luki w wiedzy, czy to jest fikcja?

EDIT: a jedna jeszcze rzecz która mnie nieco razi, to to że wszystko w tym filmie wygląda jak nowe, dopiero co ze sklepu. Rozumiem że np. mundury polskich żołnierzy tak wyglądają (o faktycznie były wtedy całkiem nowe), ale jak samolot trzymany gdzieś na lotnisku polowym błyszczy się jak by dopiero co wyjechał z salonu to już coś mi nie gra.

Post zmieniony (29-10-17 10:17)

 
29-10-17 13:11  Odp: Filmy, filmiki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest sporo nieścisłości - chociażby podczas walki powietrznej. Samoloty śmigają na tle nieba z pięknymi chmurami ale... je omijają.
RWD-5 użyty do filmu (replika) z napisem SP-LOT (!) (zgodnie z prawdą historyczną to leciał na RWD-15 ale nie mieli innego, w sumie może być tylko te znaki rejestracyjne !)
Szkolny DH - Gipsy Moth z wymalowana "Gapą" - nigdy takiego malunku nie było.
Król Jerzy VI podpisuje się zamaszyście jakby imieniem i nazwiskiem a podpisywał się krótko George R.I.
Prezentacja lotników królowi to oczywiście fikcja - na potrzeby filmu ale stwierdzenie, że Frantisek brał udział w obronie Czechosłowacji ? No i "nasi" maja zbyt dobry akcent gdy mówią po angielsku :-)
Zapewne wszystko rozbija się o koszty i wiadomo, że film fabularny się rządzi własnymi prawami. Ma być dla ogółu a nie dla wąskiego grona tych co będą szukać dziury w całym :-) (chociaż podobno zatrudniono dwóch konsultantów historycznych).
W sumie to bardzo dobrze, że jest !

 
29-10-17 22:19  Odp: Filmy, filmiki
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Po namyśle stwierdzam, że to materiały preprodukcyjne. Postprodukcja, to dopiero będzie (jeszcze niemal rok czasu). Ale widząc niektóre efekty (np. Zumbach odrzucony wybuchem bomby przy szpitalnym oknie), mam obawy, czy to sztuczne dodawanie patyny do obrazu wyjdzie mu na dobre...
A nieścisłości jest więcej...
- Co do jasnej ch.....y robią na jednym lotnisku P11 (zakładam, że 'c'), PWS-26 i RWD-13 w dniu 3 września? I czemu, gdy Pamuła pyta o maszynę, jeden z mechaniorów grzebie w szmatopłcie?
- Namioty w Northolt? Stała przedwojenna baza (ba, centrum sektora!) z murowanymi barakami, hangarami i całą infrastrukturą..., no nie sumuje mi się to... Ma ktoś zdjęcia? Na starym Battle of Britain nie przypominam sobie takich obrazków.
- Z jakiej paki na kościuszkowskich Hurasiach lecą na akcję wyspiarskie młokosy? Z kontekstu wynika, że to 29 lub 30 sierpnia. Owszem, mało kto wie, ale przed słynnym numerem Paszki, jeden Flight miał dwa starty na osłonę lotniska, bez kontatku z wrogiem. Lecieli Polacy bodaj pod Kelletem. Nie było żadnych źółtodziobów.
- Zamaszysty podpis JKM to nic, numer z pieskiem jest lepszy :P
- Zdjęcia archiwalne są od czapy, na większości, gdy powinno być widać Hurasie, to śmigają Spity... Takie knoty, to odwalano w Batlle of Midway jakieś pół wieku temu.
- Złapanie Uranowicza, miało chyba inny przebieg, ale nie mam pod ręką książki, żeby sprawdzić. Na duży plus, że ruszono wogóle ten temat.
Pochwał jest więcej (nie wiem, kogo, może konsultantów). Maszyna którą zrąbał Paszka i którą widzimy na prezentacji, to Bf-110, a nie Dornier 215, jak jest w większości publikacji (oczywiście błędnie, bo w oparciu o wspomniania i raporty pilotów na gorąco, bez późniejszej weryfikacji).

Z dalszą krytyką należało by się niestety wstrzymać, gdyż fragmenty są wyrwane z kontekstu.
Natomiast owo naginanie historii, czyli prawda ekranu może się okazać zbawienna dla filmu jako nośnika pewnego przekazu. Być może chodzi o uczynienie filmu strawniejszym na "zachodzie", ale ogólna wymowa jest dość jasna (z tego co TERAZ widać): Nie ma siły, poza grawitacją, która powstrzyma Polaka przed zestrzeleniem szkopa. Czuć w tym jakiegoś kopa, powera, czy co tam mocnego jeszcze, co sprawia, że my (polscy widzowie) możemy poczuć się dumni (ci, co może niekoniecznie wszystko wiedzieli).
Artyzm może niewielki, patetyzmu sporo (jak ten z królem, ale w sumie miłe to było), ale liczy się efekt i mam nadzieję, że zostanie osiągnięty.
Po ostatnich kadrach aż ma się ochotę krzyknąć: "Tak się , Q..A, walczy!"
Czekam na więcej :)

--

Post zmieniony (29-10-17 22:22)

 
30-10-17 09:14  Odp: Filmy, filmiki
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sporo informacji (różnych) o filmie etc.- wyszukiwarka "Film Squadron 303" np.:
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/film-dywizjon-303-niezgodny-z-historia-dystrybutor-sie-wycofal/gsd08pt

 
30-10-17 09:52  Odp: Filmy, filmiki
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A propos tego, co pisał Killy - że wszystko wygląda jak nowe.
Na samym początku nasz pilot poleciał, postrzelał i nawet zestrzelił. A w czasie lądowania co widzimy (ok. 5:20)?



Samouszczelniające się zbiorniki paliwa rozumiem (a i to później), ale zamozaślepiające się otwory na lufy?
Jakiś bęben z taśmą w krawędzi natarcia? ;-)

Ja nie chcę, żeby zgadzał się każdy nit i każda sekunda i każde słowo, ale ten film obejrzą nie tylko ludzie, dla których liczy się efekt i patos nawet za cenę braku logiki i nieścisłości historycznych.
Obejrzą go również ludzie znający choć trochę historię. Również ludzie kojarzący, że nie ma takiej taśmy, w której nie zostają dziury jak się przez nią strzela.

A co do tego, że bardziej jest "prawda ekranu" niż "prawda czasu" to chyba zaczyna być niepokojąca tendencja.
Nie wiem ilu ludzi pamiętających bitwę o Anglię jeszcze żyje, ale oby nie powtórzyło się to, co było po filmie "Warszawa 44".
Też miał być "wspaniały fresk historyczny"...
:-/

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-10-17 09:54  Odp: Filmy, filmiki
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Złapanie Uranowicza, miało chyba inny przebieg, ale nie mam pod ręką książki, żeby sprawdzić.

Czytałem książkę względnie niedawno i to co pokazano w filmie pokrywa się z tym co zapamiętałem z książki. Może jakieś detale się różnią, ale sens zachowano na tyle że jak tylko pokazano mężczyznę przekradającego się przez las zbliżającego się do trójki polskich żołnierzy to już wiedziałem że to ucieczka Urbanowicza.

> Maszyna którą zrąbał Paszka i którą widzimy na prezentacji, to Bf-110

Też mi się to w oczy rzuciło (sam zresztą dowiedziałem się o tym ledwie parę miesięcy temu).

Ogólnie zapowiada się na film którego nie trzeba będzie się wstydzić. Nie mam nic przeciwko manipulowaniu drobnymi epizodami historycznymi w ramach tzw. "licencji artystycznej". Trzeba pamiętać że film rządzi się swoimi prawami. Scenę z przedstawianiem Polaków królowi uważam za bardzo dobrą. Film musi zaprezentować widzowi bohaterów i ta scena spełnia tą rolę rewelacyjnie.

Nawiasem mówiąc to przypomina mi się anegdota opisana w jednej z książek. Podczas wizytowania jednego z polskich dywizjonów bombowych król Jerzy zapytał który z elementów szkolenia jest najtrudniejszy. Odpowiedź brzmiała "King's Regulations, sir".

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024