LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-08-17 08:15  Odp: Gry o tematyce lotniczej
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wygląda przemiodnie!
Fakt, szkoda Francji '40, bo to niezwykle rzadki temat.
Ale W'39 powinno być do ogarnięcia. Są już znakomite monografie dyonów i ich wojennych losów dzień po dniu, autorstwa Łukasza Łydżby. Brakuje jeszcze eskadr walczących w armiach Pomorze i Poznań, ale gdzieś znalazłem zapowiedź podobnego opracowania Brygady Bombowej (albo któregoś z dyonów, nie pamiętam).
Materiały na scenariusze w tych książkach są praktycznie gotowe. Czasem nawet ilustrowane mapkami.
Dla pasjonatów wrześniowych historii to seria obowiązkowa. Nic lepszego do tej pory nie wyszło drukiem, a jeśli wyjdzie, to już raczej jako suplement.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
08-10-17 13:36  Odp: Gry o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuł: "Enemy Coast Ahead. The Doolitle Raid: Tokyo Raid 1942"
Autor: Jeremy White
Wydawnictwo: GMT Games, 2017
Ilość graczy: 1



Wszedłem ostatnio w posiadanie drugiej części w serii "Enemy Coast Ahead", tym razem poświęconej nalotowi na Tokio w 1942. W grę jeszcze nie grałem, jestem na etapie wycinania żetonów:



Mapa:



Gra jest na pewno bardziej złożona niż pierwsza część, chociażby dlatego że zamiast trzech faz gry (planowanie, lot, atak) jest ich teraz pięć (planowanie, rejs, lot, atak, rozstrzygnięcie). Instrukcja liczy sobie bite 64 strony a do przeprowadzenia fazy rozstrzygnięcia nalotu służy osobna 20-stronicowa książeczka:




Bardzo podoba mi się pomysł że gra nie kończy się czarno-białym wygrałeś/przegrałeś, a zamiasta tego przeprowadza się rozstrzygnięcie jakie efekty wywołał nalot od strony militarnej i politycznej. Podobnie jak wcześniej gra ma 10 scenariuszy, przy czym pierwszych 9 obejmuje wybrane fragmenty rozgrywki, pozwalając tym samym uczyć się zasad na raty.

Mapy celów:



Jak widać można zdecydować się zarówno na atak w dzień jak i w nocy.

Karty pomocy:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024