LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-09-17 21:31  [G] The Battle of Britain Airshow 2017, Duxford
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Byłem w ostatni weekend na pokazach lotniczych w Duxford. Tematem przewodnim była Bitwa o Anglię, co znalazło odzwierciedlenie w nieprzyzwoitej wręcz liczbie Spitfire'ów i Hurricane'ów. Chociaż najbardziej się cieszę z zobaczenia w locie Blenheima i P-40. Inne atrakcje to m.in dziewięć Tiger Mothów, dwa Jak-3, dwie Dacoty (w formacji z B-17), Lancaster i liczna reprezentacja marynarki (Sea Fury, Wildcat, Bearcat, Corsair, Sefire, Sea Hurricane, Catalina).

Album ze zdjęciami tutaj.



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-09-17 21:47  Odp: [G] The Battle of Britain Airshow 2017, Duxford
Seweryn F.   

Piękne foty pięknych (w większości) maszyn :)
Tylko pozazdrościć wrażeń z obcowaniu z nimi na żywo. Szczególnie z Blenheimem, bo dla mnie byłaby to absolutnie główna atrakcja. W tym roku niestety nie było czasu na wizytę w Duxford...
A ten Jak-3 to replika jest. Acz bardzo fajna. Tyle, że motór ma nowoczesny :)

 
27-09-17 21:57  Odp: [G] The Battle of Britain Airshow 2017, Duxford
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Szczególnie z Blenheimem, bo dla mnie byłaby to absolutnie główna atrakcja.

Dla mnie to był główny punkt pokazów. Piękna maszyna. I niestety bardzo niedoceniana. Nawiasem mówiąc to od dawna już spoglądam na wycinankę z GPMu i coraz bardziej myślę o jej pocięciu.

> A ten Jak-3 to replika jest. Acz bardzo fajna. Tyle, że motór ma nowoczesny

Replika - bardzo możliwe, nie mam pojęcia. Silnik to o ile się nie mylę Merlin, tak samo zresztą jak w pseudo Me-109. No ale tego typu zabiegi to dosyć standardowy zabieg przy rekonstrukcji samolotów. Blenheim to też nie Blenheim Mk.I tylko Bolingbroke Mk.IV, któremu skrócono nos.

Jeszcze jedna atrakcja mi się przypomniała. Ludzie z Hawker Typhoon Restoration Project przywieźli na pokazy silnik Napier Sabre, który będzie zasilał zrekonstruowanego Typhoona:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-09-17 23:55  Odp: [G] The Battle of Britain Airshow 2017, Duxford
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie ma dziwnych zabiegów przy me-109, bo to nie me-109 tylko Ha1112 Buchon :)
Blenheim - fajnie wygląda.. szczególnie że jest po dwóch "dzwonach"...
Ten rok jest lekko pechowy dla P-51 w Duxford. W czasie tych pokazów "rekiniasty" capnął śmigłem Miss Helen i było awaryjne lądowanie. Jest w lepszym stanie niż Frankie po lądowaniu bez podwozia pare miesięcy temu i o niebo lepszym niż BBD po kraksie po spotkaniu ze Skyriderem pare lat temu. Całe szczęście nikomu się nic nie stało a uszkodzenia chyba są szybkie do naprawienia.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
29-09-17 15:08  Odp: [G] The Battle of Britain Airshow 2017, Duxford
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Nie ma dziwnych zabiegów przy me-109, bo to nie me-109 tylko Ha1112 Buchon :)

Dlatego nazwałem go pseudo Me-109, bo uparcie malują go w barwach Luftwaffe ;-)

> Ten rok jest lekko pechowy dla P-51 w Duxford.

No, dwa incydenty w lipcu, jeden teraz - faktycznie mocno powyżej średniej. Chociaż muszę się przyznać, że dopiero ty uświadomiłeś mi że miały kolizję w powietrzu. Na pokazach wyglądało to jak zwykłe lądowanie awaryjne, które zdarza się dosyć często (np. Bearcat w niedzielę).

> Jest w lepszym stanie niż Frankie po lądowaniu bez podwozia pare miesięcy temu

Frankie? W lipcu Miss Velma miała awaryjne lądowanie, ale Frankie?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-09-17 23:33  Odp: [G] The Battle of Britain Airshow 2017, Duxford
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

moj błąd, oczywiscie Miss Velma

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024