LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-05-17 19:41  Pokazy lotnicze w Duxford, 23-24 wrzesień - kto się wybiera?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Lecę we wrześniu na pokazy lotnicze w brytyjskim Duxford pod Cambridge. Temat przewodni: Bitwa o Anglię. Do tej pory byłem na tych pokazach dwukrotnie: zdjęcia z 2013, zdjęcia z 2016. Jest naprawdę co oglądać, i to zarówno w powietrzu jak i na ziemi (znajdujące się tam muzeum jest naprawdę wielkie). Uważam, że każdy miłośnik lotnictwa powinien przynajmniej raz w życiu taki pokaz zobaczyć. Pomyślałem, że może ktoś z forum chciałby dołączyć, dlatego podaję informację co i jak należy pozałatwiać.

Daty

Wylot z Polski: 22 września (piątek)
Pokazy: 23-24 września (sobota-niedziela)
Powrót do Polski: 25 września (poniedziałek)

Dojazd na miejsce

Trzeba lecieć linią Ryanair na lotnisko Londyn Stansted. Na chwilę obecną taki lot w obie strony kosztuje w okolicach 240PLN. Bilety kupujemy na stronie Ryanair.

Pociąg z lotniska do Cambridge kosztuje 12 funtów w jedną stronę, 20 funtów jeśli od razu kupi się bilet powrotny. Bilety najlepiej kupić w kasie na lotnisku. Pociągi jeżdżą często. Ceny i godziny odjazdów można sprawdzić na tej stronie.

Noclegi

Najtrudniejszy element całego przedsięwzięcia, dlatego organizację wyjazdu zaczynamy od wykupienia noclegu. W Cambridge jest tylko jedno miejsce gdzie można tanio przenocować: hostel YHA. Cena za trzy noce w pokoju zbiorowym w tym terminie to ok. 71 funtów. Noclegi rezerwujemy na stronie YHA Cambridge klikając na przycisk "Start booking".

Pokazy

Dwudniowy bilet kosztuje 42,50GBP. Bilety na pokazy kupujemy na stronie pokazów. W dniu pokazu uruchamiana jest bezpłatna komunikacja pomiędzy Cambridge a Duxford, więc nie ma dodatkowych kosztów związanych z dojazdem.

Jedzenie

Z doświadczenia mogę powiedzieć że koszt jednodniowego wyżywienia to ok. 20 funtów (zakładając obiad w restauracji w Cambridge). Można to pewnie przywożąc zapas jedzenia z Polski :-) W hostelu dostępna jest kuchnia - można gotować i trzymać rzeczy w lodówce.

Pamiątki

Muzeum ma rewelacyjny sklep z pamiątkami. Można tam wydać każdą kwotę pieniędzy :-)

Cambridge

Dodatkowym bonusem jest możliwość zwiedzenia Cambridge: z pokazów wraca się ok. 18tej, a dni są jeszcze długie. Jest to najpiękniejsze miasto jakie dane mi było do tej pory oglądać. Warto spędzić nieco czasu w starym centrum.

Podsumowanie

Cały wyjazd to koszt rzędu 1000-1200PLN, nie licząc ewentualnych pamiątek. Kwota jest spora, ale jeśli ktoś lubi lotnictwo i jest w stanie tyle wyłożyć to zapewniam że jest to bardzo dobry sposób na wydanie pieniędzy :-) Można obniżyć koszt całości o jakieś 300 złotych przylatując tylko na jeden dzień pokazów, ale to jest nieco ryzykowne. W zeszłym roku pierwszego dnia była fatalna pogoda i odwołano większość lotów. Drugiego dnia za to było przepiękne słońce i odbyły się wszystkie zaplanowane loty.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę o zadawanie ich w tym wątku. W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
09-05-17 21:10  Odp: Pokazy lotnicze w Duxford, 23-24 wrzesień - kto się wybiera?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo dziękuję Ci za tak dokładne rozpracowanie tematu.
Zawsze marzyłem takich pokazach, ale ...jeszcze nie w tym roku...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-05-17 14:08  Odp: Pokazy lotnicze w Duxford, 23-24 wrzesień - kto się wybiera?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mariuszu, lepiej się spieszyć, bo nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało po Brexicie. Teraz i loty względnie tanie i przeszkód biurokratycznych brak.

Zasadniczo rzecz biorąc wszystkie przedstawione powyżej informacje powinny być aktualne w przyszłości - z wyjątkiem dat oczywiście. Najgorzej jest z tymi noclegami w Cambridge, bo ten hostel to naprawdę jedyne tanie miejsce. Chciałem polecieć na pokazy w lipcu, ale już w styczniu noclegi w hostelu były powykupowane w tym terminie i został mi tylko wrzesień.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-05-17 20:11  Odp: Pokazy lotnicze w Duxford, 23-24 wrzesień - kto się wybiera?
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kolego killy9999 jestem zainteresowany wyjazdem .Nie mogę jednak wysłać do Ciebie maila.
Podaję więc swój erem@onet.com.pl.Proszę o kontakt.

--
Pt-47

 
27-05-17 19:31  Odp: Pokazy lotnicze w Duxford, 23-24 wrzesień - kto się wybiera?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jeszcze dwie małe aktualizacje do oryginalnej "instrukcji":

1. W hostelach w Wielkiej Brytanii jest taki dziwny zwyczaj, że w pokojach dostępne są szafki do zamknięcia swoich rzeczy, ale do szafki trzeba mieć własną kłódkę. Tak więc można przywieźć własną albo kupić w recepcji w hostelu za jakąś niewielką kwotę.

2. Wizytę na pokazach można połączyć ze zwiedzaniem muzeum RAFu w Hendon, jeśli przyleci się dzień wcześniej (albo pójdzie na pokazy tylko w jeden dzień weekendu). Pociąg z Cambridge do Londynu jedzie jakieś 70-90 minut (w zależności od połączenia), spokojnie można więc w ciągu jednego dnia pojechać, zwiedzić muzeum bez większego pośpiechu i wrócić wieczorem. Ponownie, pociągi sprawdzamy tutaj. Bilety można kupić w dniu wyjazdu na stacji, przy czym najlepiej jest pojechać rano poza godzinami szczytu. Można wtedy kupić bilet "Single off-peak return", czyli w dwie strony poza godzinami szczytu, który powinien być najtańszą opcją (ok. 21 funtów). W Londynie poruszamy się metrem - mapa tutaj. Do muzeum jedzie się czarną nitką w kierunku północno-zachodnim na Edgware i wysiada na stacji Colindale (czwarta strefa metra), jakieś 10 minut piechotą od muzeum. Uwaga: czarna linia metra się rozdwaja - część pociągów jedzie na północ do High Barnet. Bilety na metro można kupić po przyjeździe do Londynu na stacji - najlepiej wziąć Day Travelcard.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024