LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-05-17 21:45  [G] RAF Museum, Hendon, Londyn 2017
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przy okazji podróży służbowej do Londynu odwiedziłem muzeum RAF w Hendon na obrzeżach Londynu. Nie jest to najlepszy moment na odwiedzanie tego muzeum, bo przechodzi ono sporą reorganizację związaną z przygotowaniami do obchodów stulecia RAFu w przyszłym roku. W związku z tym jedna z głównych atrakcji muzeum - Battle of Britain Hall - została całkowicie zamknięta, a eksponaty wywiezione do muzeum w Codford albo poukładane gdzie popadnie na terenie muzeum :-) Druga z głównych atrakcji, Bomber Hall, jest dostępna tylko częściowo. Do tego sporo eksponatów na ekspozycji Milestones of Flight też jest rozmontowanych, ale ma to swój urok no bo jak często można obejrzeć Me-262 w kawałkach :-) Pomimo tych ograniczeń i tak było dużo do oglądania. Napstrykałem sporo zdjęć, które można obejrzeć tutaj. Zależało mi głównie na "inwentaryzacji", tzn. popstrykaniu zdjęć różnych detali które mogą być potem przydatne w klejeniu modeli. Szczególnie dokładnie obfociłem Beufightera Mk. X i lotnictwo z IWŚ. Przepraszam że nie wszystkie zdjęcia są idealne od strony technicznej - to efekt połączenia średnich warunków fotograficznych w muzeum (wątłe oświetlenie, żarówki o różnej temperaturze), pośpiechu i mojego braku umiejętności fotograficznych. Mimo wszystko mam nadzieję że fotki się przydadzą. Nawiasem mówiąc jest to moja druga wizyta w tym muzeum. Poprzednio byłem w 2013, a fotki można zobaczyć tutaj. Miałem wtedy znacznie mniejsze pojęcie o samolotach, więc teraz zupełnie inaczej oglądało się eksponaty. Nawiasem mówiąc tamta wizyta w 2013 znacząco wpłynęła na mój powrót do modelarstwa :-)



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-05-17 20:29  Odp: [G] RAF Museum, Hendon, Londyn 2017
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem .
Aż wstyd się przyznać że byłem w tym muzeum w 2015 i nie wiedziałem wtedy że zacznę druciaki budować niebawem :)
Oczywiście zwiedzając nie pomyślałem o fotografowaniu .

Jesteś moim najlepszym kolegą :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
26-05-17 23:34  Odp: [G] RAF Museum, Hendon, Londyn 2017
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja też coraz przychylniejszym okiem spoglądam na lotnictwo IWŚ - stąd szczegółowe obfotografowanie detali. Korcą mnie już od pewnego czasu Sophwith Pup i Bebe z Kartonowej Kolekcji, ale zawsze znajduje się coś innego do wzięcia na matę ;-)

Nawiasem mówiąc to Google Maps umożliwia wirtualny spacer po muzeum: kilk. Konfiguracja ekspozycji nieco inna niż teraz ale to dobrze, bo można zobaczyć to co obecnie jest zamknięte, np. Battle of Britian Hall.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024