LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 25Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
13-02-17 21:02  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wydawnictwo Scream Comics zapowiedziało na marzec komiks lotniczy "Angel Wings":

Jak widać po rysunkach akcja osadzona jest w trakcie 2WŚ w Azji i skupia się na wyczynach Burma Banshees.

Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że dostaniemy od razu trzy tomy w jednym wydaniu. Już zacieram ręce. Przyznam, że wydawnictwo zrobiło mi bardzo miłą niespodziankę. Zamawiać można u wydawcy albo w Gildii. Nakład ograniczony do 500 egzemplarzy. Data wydania: 8 marca.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:09)

 
13-02-17 22:29  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

;-)

 
14-02-17 11:21  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Co oznacza tajemniczy uśmiech?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-02-17 11:53  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Uśmieszek bo komiks ten przywołał wspomnienia jak sam je zbierałem - wprawdzie nie o tematyce lotniczej ale były to wycinane z lokalnej popołudniówki ("Wieczór Wybrzeża") historyjki obrazkowe o przygodach Kajtka i Koka autorstwa J. Christy.
Z niecierpliwością czekałem na bodajże godzinę 16 -tą gdy gazetę dostarczano do kiosków, Wycięte paski wklejałem w zeszyt zwany "Notatnikiem Akademickim".
Ot, stare dzieje.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
14-02-17 17:59  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Trudno było to wydedukować na podstawie emotikonki :-)

Tak jeszcze w temacie to napiszę, że czytam od kilku tygodni "Szachownice nad okupowaną Europą" Olejki i Mroczkowskiego. Z początku szło szybko, ale dotarłem do rozdziałów o Powstaniu Warszawskim i ugrzązłem w gąszczu surowych, napisanych wojskowym żargonem dokumentów.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-02-17 16:36  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuł: "Gun Camera Footage of World War II: Photography from Allied Fighters and Bombers Over Occupied Europe"
Autor: Douglas Keeney
Stron: 132
Wydawnictwo: The Crowood Press Ltd, 2000

W nawiązaniu do dyskusji w temacie z linkami.

W czasach gdy sprowadzanie książek z zagranicy wydawało się nierealne, a zasoby internetowe nie były tak bogate jak dzisiaj (bądź też nie byłem świadomy ich bogactwa), wszedłem w posiadanie skanów w/w książki. Tekstu mało, dominują fotografie powietrze-powietrze. Sporą część fotek zalinkowanych na Pintereście można tutaj zobaczyć w większym formacie. No i tak sobie myślę, że wypadałoby kupić wersję drukowaną w końcu, bo nie jest zbyt droga.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:09)

 
09-03-17 11:56  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Polskie Wojska Lotnicze w okresie walk o granice Państwa Polskiego (1918-1921)
Tom 1 - Początki, organizacja, personel i sprzęt"
M. Niestrawski , Oświęcim 2017
stron - 328, 95 zdjęć.


Przykładowe strony:

Obszerna bibliografia, liczne przypisy.
Kompendium wiedzy o polskim lotnictwie wojskowym.

 
19-03-17 21:24  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuł: Angel Wings
Autorzy: Romain Hugault (rysunki), Yann (scenariusz)
Stron: 160
Wydawnictwo: Scream Comics, 2017

Dostałem w swoje ręce zapowiadaną nowość ze Scream Comics. Powiem krótko: rewelacja. Po pierwsze, bardzo fajna fabuła. O ile w "Niedźwiedzim kle" (inna lotnicza seria wydawana przez Scream Comics) fabuła jest taka sobie, o tyle tutaj naprawdę nie ma się co czepiać. Powiedziałbym, że "Angel Wings" jest fabularnie na poziomie porównywalnym z "The Grand Duke", o którym pisałem jakiś czas temu. Natomiast to co najbardziej zachwyca w komiksie to rewelacyjne rysunki. Ilość różnych samolotów pojawiających się w komiksie oraz ich wierne odwzorowanie powala na kolana. Zachęcam do kliknięcia w miniaturki i powiększenia zdjęć do pełnego rozmiaru - można oglądać pojedyncze nity czy śrubki w silniku! No i na koniec wielkie słowa pochwały dla wydawnictwa za rewelacyjną jakość wydania: duży format, twarda oprawa z obwolutą, papier kredowy, dodatkowy plakat, trzy zeszyty oryginalnej serii w jednym tomie.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:09)

 
31-03-17 15:15  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Bys Killy wspomnial, ze poza samolotami to sa tam i inne atrakcje ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-03-17 15:30  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

"Inne atrakcje" tylko zasłaniają samoloty ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 25Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024