LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 25Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
18-06-16 22:40  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Rewelacja, to rysunki projektu Lublina R-XXA. Tego nie ma nawet w najnowszym PKL, chyba, że wyjdzie tomik o samolotach "morskich", podobnie jak o puławszczakach, RWD czy PZLowskich pasażerach.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
18-06-16 23:22  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jednym słowem same rewelacje !

 
23-06-16 20:34  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

@killy9999 Skąd bierzesz te komiksy? Amazon?

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
26-06-16 17:06  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

wottek > komiksy ściągam z brytyjskiego Amazona.

Pokazałbym najnowszy tom Pinup Wings oraz wczorajsze zakupy w krakowskim Muzeum Lotnictwa, ale niestety Flickr odmawia współpracy, więc będzie to musiało zaczekać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-06-16 22:48  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No dobra, flickr ruszył więc wrzucam co obiecałem:

"Pinup Wings", tom 4.
autor: Romain Hugault
wyd. Paquest 2016 (po francusku).
48 stron

Czwarty tom to świeżynka - wyszedł jakiś miesiąc temu. Niestety zawartością trochę rozczarowuje. Samolotów zdecydowanie mniej niż poprzednio, za to więcej dziewczyn - osobiście wolałbym na odwrót. Na wielu stronach nie uświadczymy ani jednego samolotu, co dla mnie osobiście jest nieporozumieniem. Wiele rysunków zostało tym opracowanych w formie różnego rodzaju plakatów. We wcześniejszych tomach też się to zdarzało, ale tutaj mam poczucie że ta forma dominuje.

A w Muzeum Lotnictwa w Krakowie zakupiłem dwie pozycje wydane przez owe muzeum: "Powroty znad domu" i "Skrzydła i ludzie Wielkiej Wojny":


Jak przeczytam to zrecenzuję, ale oceniając realistycznie to nie nastąpi szybciej niż za kilka miesięcy.

Aha, na rynku pojawił się kolejny tom książki "Samolot polski i barwa", tym razem okres po drugiej wojnie światowej.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:04)

 
28-06-16 16:21  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Skrzydła i ludzie Wielkiej Wojny". Jakiś czas temu pisałem o tej książce. Cykl miął składać się z 9 tomów. Drugi tom planowano wydać chyba w 2014 r. Rozmawiałem z jednym z współautorów rozdziału(ów) do tomu drugiego i ... raczej edycja zakończy się tylko na tomie pierwszym. Podobno już opracowane (?) nowe rozdziały miały być drukowane w prasie tematycznej ale ich nigdzie nie spotkałem.

Post zmieniony (28-06-16 16:22)

 
29-06-16 17:05  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

"Polski samolot i barwa. Lata 1943-2016"
Autorzy: Tadeusz Królikiewicz, Robert Gretzynger
416 stron
wyd. Bellona, 2016

Książkę kupiłem dzisiaj, więc nie jestem się jeszcze w stanie wypowiedzieć o tekście jako takim, chociaż po lekturze wcześniejszej części raczej nie mam wątpliwości że będzie ciekawy. Książka oczywiście zdominowana jest przez zdjęcia i muszę przyznać, że materiał fotograficzny naprawdę robi wrażenie. Mam nadzieję, że Bellona pójdzie za ciosem i wznowi pierwszą część cyklu (lata 1918-1939).

Ryszardzie, a jak wypadają "Skrzydła i ludzie Wielkiej Wojny" pod względem edytorskim? Przy "Nocnych lotów świadectwa" to była jakaś katastrofa i nie ukrywam że nie chciałbym przeżywać powtórki.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:04)

 
02-07-16 16:26  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wywołany do tablicy w temacie książki "Skrzydła i ludzie Wielkiej Wojny" powiem tak - groch z kapustą miejscami nawet smaczny.
Stron 205, kreda, duża ilość zdjęć (nawet całostronicowych).
Olbrzymia ilość informacji, przypisów nieraz bardzo szczegółowych (np. łącznie kilkanaście stron z wykazami jednostek lotniczych, obsadą personalną):

Przy tego typu informacjach nie wiem czy nawet dwadzieścia tomów tak obszerny temat (wojna w powietrzu) by wyczerpało.
Kolejne zapowiadane tomy podano na okładce:

Ciekawe cytowane fragmenty relacji lotników, z tym, że jak sądzę niepotrzebne ciągłe powtarzanie w nich- "pisownia zgodna z oryginałem", jak również sporo "dziwnych" podpisów pod zdjęciami. Zamiast np. podania daty, typu samolotu itp. mamy takie:

Autorów jest trzech lecz nie podano kto napisał poszczególny rozdział:

Autorzy bazują głównie na materiałach z wojskowych archiwów Wiednia i Berlina.
Książka dla siedzących mocno w temacie Lotnictwa I WŚ, szukających dodatkowych, szczegółowych informacji.
Reasumując - ciekawa publikacja, warto ja posiadać

 
02-07-16 20:30  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ryszardzie, a co poleciłbyś jako wprowadzenie do tematyki lotnictwa pierwszej WŚ?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-07-16 22:17  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zdecydowanie "Siły powietrzne w I Wojnie Światowej" - H.Mordawskiego.
http://www.konflikty.pl/recenzje/ksiazki/sily-powietrzne-w-i-wojnie-swiatowej-hubert-mordawski/
i dodatkowo "Orły Habsburgów" A.Zaręba - pozycja obowiązkowa !


Post zmieniony (03-07-16 09:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 25Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024