LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-06-15 21:13  [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Tydzień temu, podczas gdy większość tu obecnych zachwycała się modelami prezentowanymi na wrocławskiej wystawie, w Poznaniu odbyła się impreza lotnicza pod nazwą Aerofestival. W założeniu "największa impreza lotnicza w Europie", w praktyce bardziej piknik lotniczy. Pozostaje mieć nadzieję, że wejdzie na stałe do kalendarza imprez, a organizatorzy wezmą sobie do serca wszystkie niedociągnięcia i następnym razem wszystko odbędzie się bez większych wpadek. Na wielki plus dla nich - znakomicie rozpracowana strona informacyjna i logistyczno-transportowa. Czułem się niemal jak na ILA w Berlinie.

Poniżej garść fotek.

1-5 Artur Kielak - widziałem pierwszy raz i byłem pod wrażeniem.





6-10 - Turcy - główna atrakcja pokazów (rzadko występują w Europie)





11 - F-16 - najnudniejsza część Aerofestivalu - dwa monotonne przeloty czterech maszyn nad lotniskiem


12,13 - Red Bull Team


14-17 - I inne "takie tam".




18 - Spotter-górka. Rejon najbardziej oblegany przez miłośników foto-loto. Organizator nie popisał się, niestety, w temacie dostępności miejsc dla fotografów. Dlatego większość fociła "na dziko" z tego właśnie terenu (spoza terenu imprezy).


Pozdrawiam :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
22-06-15 10:51  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kapitalne zdjęcia !
A tak z czystej ciekawości spytam się, może ktoś wyjaśni co to za "druty" na końcach skrzydeł samolotu "A.Kielak" i jaki to typ samolotu w barwach Luftwaffe Bundeswehry ?

 
22-06-15 12:25  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Niemiecka maszyna to OV-10B Bronco.
Co do tych drutów na końcach skrzydeł, to sam jestem ciekawy. Ponoć ułatwiają pilotowi orientację w przestrzeni podczas wykonywania figur akrobacyjnych. Ale jak to działa, to nie wiem...

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
22-06-15 21:24  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jakim obiektywem robiłeś zdjęcia?

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
23-06-15 07:53  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

W tym wypadku było bezkompromisowo. Nikon D810 + Nikkor 600VR (czasami podpinałem jeszcze TC 1.4 i miałem ogniskową 850mm). Poza tym używam tańszej i lżejszej opcji - Nikkor 80-400 VR, ale akurat w Poznaniu pożyczyłem koledze w potrzebie.
W najbliższy weekend mam zamiar solidnie przetestować na pikniku lotniczym w Świdwinie nową Sigmę 150-600 (w wersji Sport). Myślę o niej pod kątem zastąpienia nią tego Nikkora 80-400 (jest ciut za krótki pod pełną klatkę).

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
23-06-15 11:49  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja używam Nikona D700 + Nikkor AF-S 70-200 f/2,8G ED II VR + TC-20E III. Używam tego zestawu, bo jest uniwersalny, ale czasami brakuje mi długich ogniskowych. Ta Sigma jest warta zastanowienia z racji korzystnej ceny, oraz czy mój telekonwerter podejdzie do niego.Zapewne używasz do obróbki plików RAW programu Capture NX2. Gdy przetestujesz nową Sigmę,podziel się spostrzeżeniami o niej na mojego emaila. Z góry dziękuję.
A zdjęcia Twoje są super.

Pozdrawiam
Andrzej

--

Post zmieniony (23-06-15 12:08)

 
24-06-15 00:14  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Też używałem tego obiektywu z TC w uzupełnieniu do tele-stałki. Ale też mi było za krótko. Potem przesiadłem się właśnie na 80-400 (lepszy obrazek od 70-200 + TC, ale niestety mydli na długim końcu). 70-200 jest na tyle wybitnym szkiełkiem, że nie miałem sumienia sprzedać :-)

Sigma "na papierze" wygląda bardzo ciekawie. Praktyka wykaże, czy się z nią na dłużej zaprzyjaźnię. Miałem ją w Poznaniu przez chwilę w rękach. Wrażenie było pozytywne (jakość wykonania, wyważenie). Jedyne mankamenty na starcie to:
- odwrotnie obracający się pierścień zmiany ogniskowej (w stosunku do nikonowskich szkieł), co może na początku przeszkadzać,
- opadający samoczynnie tubus przy foceniu w górę (trzeba albo włączyć blokadę na obiektywie albo trzymać mocniej pierścień zmiany ogniskowej).
Mnie najbardziej ciekawi praca AF w trybie ciągłym oraz wydajność stabilizacji. Jeśli oba te czynniki będą mniej więcej porównywalne z nikonowskim 80-400 to zostanę przy tej Sigmie bo optycznie chyba wypada lepiej od tego Nikona.

Tak, używam NX2 - ten soft przyzwyczaił mnie do tego, że na starcie obróbki zdjęć mi wgrywa wszystkie ustawienia aparatu. Próbowałem przesiąść się na Lightrooma, ale jakoś nie umiałem go poustawiać pod swoje aparaty. Poza tym używam Photoshopa (praca na maskach, redukcja szumów i wyostrzanie).

Odezwę się jak już pobawię się tym szkiełkiem.

PS. Z lotniczych pokazów w Polsce będę jeszcze w tym roku w Radomiu (oczywiście na Skaryszewskiej). Także jakbyś był i zobaczysz gościa z nikonowską szejsetą - oboje ubrani w kamuflarz "pikselowy", to będę ja :)

Żeby wpis nie był pusty, dodatkowe foto Bronka i Mustanga:



--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
25-06-15 18:17  Odp: [Galeria] Aerofestival - Poznań Ławica (13-14 VI 2015)
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gdy robisz zdjęcia sześćsetką, czy robisz z ręki, czy jakoś toto podpierasz? Ten obiektyw waży przecież 5 kg.
W Radomiu będę z kolegami, ale nie wiem jeszcze gdzie się ustawimy. Tam żeby fotografować trzeba gdzie indziej ustawić się rano, a po południu gdzie indziej.
W tą sobotę i w niedzielę w Krakowie jest Piknik Lotniczy na którego się wybieram.

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024