LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-12-14 08:02  Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

witam wszystkich , mam pytanie dotyczące działań Polskiego lotnictwa bombowego z dnia 05.09.1939 - wtorek . Przeglądając Kurjer Warszawski nr 246 z roku 06.09.1939 natrafiłem na taki oto tekst / dużymi , tłustymi literami pisany / a brzmi on
- 30 samolotów Polskich bombardowało Berlin , wszyscy lotnicy powrócili do swych baz .
Na końcu dopisek , artyleria przeciwlotnicza niemiecka była bezsilna.
Czyżby jakaś kaczka dziennikarska , a może tekst miał wesprzeć na duchu ludność cywilną
miasta Warszawy ?
Taka moja czysta ciekawość , pozdrawiam , Marek .

 
23-12-14 09:34  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Polscy lotnicy bombardowali Berlin, Hitler uciekł na Elbę, Włochy wypowiedziały Niemcom wojnę i inne tego typu "newsy" zamieszczała polska prasa w 1939 r.
Oczywiście to nieprawda - tylko i wyłącznie takie informacje miały podnieść na duchu polskie społeczeństwo.

 
23-12-14 11:40  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

widać z tego ,że i w czasie wojny prymitywne media miały duży wpływ na nasze życie codzienne. Takie podobne praktyki , stosuje się do dziś z mega skutkiem.
Zawsze mówiłem , prasa i telewizja ogłupia. Marek pisał i napisał .

 
23-12-14 12:58  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nasze społeczeństwo karmione hasłem - "silni, zwarci i gotowi" wręcz oczekiwało takich pomyślnych wiadomości, bo jakże mogło być inaczej...

 
23-12-14 15:29  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

I wszystko jasne , nie ma co już dalej drążyć tematu .
Ryszard , fajno że coś dopisałeś , widać że trzymasz rękę i nogę na pulsie.
Okazuje się że i w czasach dzisiejszych rząd deklaruje iż jesteśmy lub będziemy silni , zwarci i gotowi , tylko w imię jakich racji ? Wesołych , miłych i spokojnych aczkolwiek modelarskich świąt życzę wszystkim , naprawdę wszystkim .

 
17-01-15 10:54  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zresztą zamieściłem na Konradusie trochę tych gazet - raz "Wicher" topi koło Kilonii U-boota , a jednocześnie działa na Bałtyku wspólnie z flota angielską - tyle ,że już od X dni jest zatopiony .

Zresztą- za miedzą nie lepiej
"W swoim czasie Goebbels oświadczył, że im bardziej krucha jest fikcja, tym częściej trzeba ją powtarzać. Tłumaczył swoim współpracownikom że uspokoi się wówczas, kiedy w informację przekazaną z Berlina uwierzy ostatni drwal w bawarskim lesie ".

z czego czerpie TVN i Polsat pełnymi garściami

 
19-01-15 13:42  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Roger Moorhouse w "Stolicy Hitlera" pisał, że 1go września w Berlinie ogłoszono alarm przeciwlotniczy, ale żadne bomby nie spadły na miasto. Na dobrą sprawę chyba nie wiadomo co było powodem ogłoszenia alarmu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-03-15 21:27  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A Rosjanie twierdzą że ich nie ma na Ukrainie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-03-15 11:25  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
yak   

W „Praskiej Gazecie Urzędowej” przeczytałem jeszcze piękniejszy przykład o niejakim doktorze Józefie Vojnie, jednorocznym ochotniku. Służył w Galicji w 7 batalionie strzelców polowych, a gdy doszło do walki na bagnety, został raniony kulą w głowę. Kiedy sanitariusze nieśli go na punkt opatrunkowy, sfukał ich brzydko i krzyczał, że z powodu takiego bagatelnego zadrapania nie pozwoli nakładać sobie opatrunku. I znowuż chciał ze swoim plutonem ruszyć naprzód, ale granat urwał mu stopę. Znowu chcieli go zanieść na punkt opatrunkowy, ale on kusztykał na linii bojowej, opierając się na kiju i tym kijkiem bronił się przed nieprzyjacielem, aż przyleciał nowy granat i urwał mu tę rękę, w której trzymał kijek. Przełożył kijek do drugiej ręki, ryknął wściekle, że im nie daruje, i Bóg wie, jak by się to wszystko skończyło, gdyby go po chwili nie rozszarpał na drobne kawałki szrapnel. Bardzo możliwe, że gdyby go nie wykończyli, to byłby też dostał wielki srebrny medal za męstwo. Kiedy urwało mu głowę, to głowa ta, tocząc się niby kula, krzyczała jeszcze: „Niechaj wszyscy żołnierze zawsze myślą o tym, że najpierw obowiązek, a przyjemność potem!”
- Napiszą też psiekrwie różnych głupstw w tych gazetach - rzekł jeden szeregowiec - ale gdyby wysłać takiego redaktora na godzinę na front, to zbaranieje do cna.”

Autora i tytuł książki pozwolę sobie pominąć. Ale mam nadzieję, że ten przykład pozwoli nieco cofnąć w czasie początek propagandy w służbie wojskowej.

Post zmieniony (25-03-15 11:27)

 
19-04-15 21:38  Odp: Wrzesień 1939 - bombardowanie Berlina .....
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jasne. Przygody Dobrego Wojaka Szwejka...............

--
gienek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024