LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-09-14 08:29  Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W antykwariatach znajduję czasami numery starych czasopism i wydawnictw poświęconych konstrukcjom lotniczym. Mam tutaj na myśli: Typy Broni i Uzbrojenia, Aero Technika, Plany Modelarskie, Monografie Lotnicze, Skrzydła w miniaturze i jeszcze kilka, których nie umiem nazwać albo które nie tworzyły większych serii. Czy obecnie wydawane są na polskim rynku jakieś pozycje o podobnym charakterze? Wiem, że wydawnictwo Kagero wydaje swoje Monografie, ale niestety cena jest zaporowa. Czy jest jeszcze coś poza tym?

 
25-09-14 10:17  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
krzysztof   

Witam.Są czasopisma poświęcone konstrukcją lotniczym.Są to monografie lotnicze z wyd AJ-PRESS.Strona internetowa; www.aj-press.pl

 
25-09-14 10:38  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

krzysztof, dzięki. Nie wiedziałem, że to jeszcze wychodzi. Nie widziałem nigdy Monografii w żadnej księgarni.

 
25-09-14 12:19  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

AJ-press prowadzi dziwną politykę, próbując bardzo nie sprzedać swoich pozycji. Ciężko dostać ich książki poza sklepem internetowym, albo allegro. Ale to kupowanie kota w worku, ponieważ nie zobaczysz co jest w środku dokupi nie kupisz.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
25-09-14 12:24  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mnie jeszcze dziwniejsza wydaje się polityka Kagero. Np. taniej mi wyjdzie kupienie monografii Corsaira na brytyjskim Amazonie i ściągnięcie jej do Polski (!) niż kupienie w wydawnictwie albo sklepie modelarskim.

 
25-09-14 15:15  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dodać można jeszcze wydawnictwo Stratus http://www.stratusbooks.com.pl/str/index.php
Polityka wydawnicza podobna do Kagero, więc głównie język angielski i na polską kieszeń raczej drogo.
Stratus wraz z ZP Wydawnictwem rozpoczął nowe serie TBiU i Polskie Konstrukcje Lotnicze.
Miesięczniki i czasopisma oprócz powyższych wydają też:
http://www.magnum-x.pl/
http://www.sanko.wroclaw.pl/

--


 
25-09-14 16:50  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
krzysztof   

Monografie Lotnicze z Aj-Press są na wysokim poziome w opisie konstrukcji samolotów .
Polecam pozycje lotnicze z tego wydawnictwa.

 
25-09-14 17:02  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No właśnie, a na jak pod względem merytorycznym wyglądają publikacje Kagero i Stratusa? Pytam, bo nigdy nie żadnej nie przeglądałem. Czy dobrze rozumiem, że w przypadku Kagero monografie są po polsku i po angielsku, a w przypadku Stratusa tylko po angielsku? Czy to jest jakiś przyzwoity angielski czy bardziej Ponglish?

Ostatnio nawet widziałem gdzieś w Empiku TBiU. Nie powiem, trochę się zdziwiłem :-)

 
25-09-14 18:02  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Angielski znam miernie, więc wypowiadać się nie będę.
Publikacje Stratus w środku wyglądają tak: :-)
https://www.youtube.com/watch?v=F6CxvqT2uuk
https://www.youtube.com/user/MMPBOOKS/videos

Książkę w języku angielskim sprzedadzą na całym świecie a po polsku tylko u nas, stąd zapewne taka polityka wydawnicza.
Publikacje Kagero mają na wysokim poziomie opracowanie graficzne.
Z AJ-Pressu dawno nie widziałem nowości.

--


 
25-09-14 18:54  Odp: Czy są jakieś czasopisma poświęcone konstrukcjom lotniczym?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

O, fajny patent z tymi filmikami.

Co do samej polityki wydawniczej Kagero, to nie dziwi mnie to, że wydaję po angielsku, tylko że ściąganie z Anglii jest tańsze od kupna w Polsce.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024