LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-07-13 17:37  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard całkowicie się z tobą zgadzam dlatego też większość szanujących się bibliotek i muzeów nie chce wpuszczac takich zwykłych zjadaczy chleba, co jest uważam słuszne ponieważ mogło by wprowadzić wiele zamieszania. Np. trzech takich oszołomów jak ja, juz widzę ten bajzel na półkach i skakanie od regału do regału. A w efekcie pewnie wyszła by kicha z dżemem. Dlatego też trzeba korzystać z gotowców...... niestety :(

Mariusz informacje znalazłem w książce p. A. Olejki ale tylko jako odnotowanie faktu że stacjonował w Piotrkowie i nic więcej. To ty się dowiedz gdzie to lotnisko było i się przejdź na rekonesans, oczywiście pod warunkiem że na tym miejscu nie stoi hipermarket albo cuś innego.

 
26-07-13 17:44  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Paweł czy potrafisz sobie wyobrazić nas dwóch w wiedeńskim archiwum wojskowym ? Mimo dość dużej wyobraźni, którą jak sądzę posiadam - zdecydowanie NIE !!! (szybko by nas poproszono o wyjście).

 
26-07-13 18:38  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mapka i info pochodzi z książki "Brzesko-Okocim lotnicza baza Najjaśniejszego Pana" ( pod red. R.Panka/K.Wielgusa/



W kwietniu 1915 r. wojska A-W i niemieckie przygotowywały ofensywę. Rozpoczęła się ona 02.05.1915 r. tzw. "przełamanie gorlickie". Na linii frontu (mapka) rozlokowana była 2 armia A-W. Wniosek nasuwa się sam - nasi "bohaterowie" wykonywali loty rozpoznawcze przed wspomniana ofensywą.

 
26-07-13 19:30  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard powiem to tak, jak byłby ktoś z niemieckim i wpuszczano by nas metodą kropelkową tzn. na początek po godzinie albo i po pół i tak stopniowo to kto wie co by z tego wynikło. Ja podczas mojej pierwszej bytności w bibliotece ML w Krakowie po przejrzeniu tego czego szukałem miałem wielką ochotę na wszystko co tylko było w zasięgu wzroku, istny amok tylko ta sympatyczna pani która tam pracuje uśmiechała się delikatnie. Widać nie pierwszy taki przypadek.

 
26-07-13 21:21  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Lotnisko w moim mieście znajduje się w tym samym miejscu od początku.
W tym roku organizowana jest huczna impreza 100 lecia pierwszego lotu ( szybowca!) z tego lotniska.
http://www.azp.com.pl/fly-fest-2013
Patronat nad imprezą objęły władze województwa łódzkiego chcąc z niej zrobić sobie dobry PR ;-)
Cieszę się,że temat spotkał się z dużym zainteresowaniem!
Początkowo lotnisko było używane także jako pole wyścigów konnych ;-)
W czasie 2 Wojny Światowej było także użytkowane przez jakieś jednostki Luftwaffe , ale to już inny temat...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-08-13 11:49  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Koloman   

Witam
Oblt BO Friedrich Helfer i Kpl FP Heinrich Wukowitsch faktycznie zginęli w locie bojowym.
Wracali z rozpoznania i ich samolot, Rumpler B.I nr 02.04 tuż przed lotniskiem w Piotrkowie runął na ziemię na skutek wcześniejszych uszkodzeń rosyjskim ogniem z ziemi.
To ewenement, że zachował się ich grób i ten kamień. To chyba drugi (jeden jest na cmentarzu w Przemyślu) zachowany na terenie Polski grób lotników austro-węgierskich.
Wiele grobów i pomników zniszczono niestety po 2 Wojnie Światowej.
Jak znajdę fotografie tych lotników to wstawię.
Pozdrowienia

 
19-08-13 13:09  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Koloman-reweacja!
Skąd zaczerpnąłeś tą wiadomość?
Gdyby udało Ci się dotrzeć do jakichkolwiek fotek ( z wstawieniem tutaj), to byłbym przeszczęśliwy!
Już bardzo dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-09-13 20:41  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koloman ja również proszę o kontakt, imponująca wiedza można pogadać i wymienić się materiałami.

 
21-10-13 20:29  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W kryminałach ani sensacji nie gustuję, nie mniej jednak śledztwo powinno się zakończyć zwycięstem prawdy nad domysłami. Po dwóch miesiącach od założenia wątku przedstawiam kolegom oficjalny raport dotyczący tego wydarzenia. Mariusz mam nadzieję że nie zostawisz tej wiadomości tylko dla siebie i młodsi mieszkańcy Piotrkowa też się dowiedzą co się zdarzyło prawie sto lat temu.
Przyjemnej lektury.





Przepraszam najmocniej ale ze mnie gapa, informację i dokumenty otrzymałem od Pana Profesora Andrzeja Olejki za co jestem niezmiernie Panu Profesorowi wdzięczny i serdecznie raz jeszcze z tego miejsca dziękuję za pamięć.

Pozdrawiam.

Paweł O.

Post zmieniony (21-10-13 20:45)

 
22-10-13 10:04  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy!
Serdeczne podziękowania ode mnie dla Was wszystkich za okazaną pomoc.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się ustalić szczegóły niecodziennego wydarzenia z dziejów mojego miasta!
Jeszcze raz serdecznie dziękuję!
Postaram się te wszystkie informacje przekazać społeczeństwu miasta.
Dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024