LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-07-13 19:48  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard, my dlatego tak mało wiemy o pierwszej wojnie gdyż bezpośrednio po niej odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach zaborów więc nie poprawnie politycznie było mówić o zaborcach poza tym trzeba było dźwigać tę Rzeczpospolitą. A potem przyszła część druga Wielkiej wojny o wiele straszniejsza wiekie też uczyniła ona spustoszenie w starej Europie znowu też zmieniła granicę wyznaczając nowe strefy wpływów i tworząc nowe bloki. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych można było jeszcze znaleść weteranów z Galicyjskich bitew i okopów frontu zachodniego tylko niestety zabrakło ludzi którzy chcieli by zadawać takowe pytania. Ja osobiście pamiętam tylko JEDEN film zrealizowany przez francuską telewizje poświęcony ich lotnikom wypowiadał sie tam R. Fonck ale to było tyle. Ja pochodzę z Tarnowa jako mały szkrab charatałem w gałę na Austriackim cmentarzu bo jakiś radny zaradny stwierdził że taki duży plac to po co ma się marnować wyrzuci się tylko pomnik i krzyże i będzie OK. Władze robiły naprawdę co tylko mogły by to wszystko wymazać a wstawić w to miejsce braterstwo broni LWP i Armi Czerwonej. Ja się o Brzeskim węźle lotnisk dowiedziałem w połowie lat dziewiędziesiątych i to też przypadkiem. A co dostarych fotografi to ich oglądanie wyszło niestety z mody większośc z nich od biedy trafia na portale aukcyjne ale też i to niestety częściej do kosza a potem prosto na wysypisko, ale tak było zawsze i pewnie będzie. Ale się rozgadałem. Co zaś tyczy się tej załogi to oni raczej z Miechowa startowali bądź z Krakowa za ta opcją przemawia długotrwałość lotu i zestrzelono ich zapewne też w okolicach Piotrkowa a w samym Piotrkowie tylko pochowano. Ale to są narazie moje przypuszczenia szukam dalej.

 
23-07-13 21:37  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Są i zdjęcia:

Monument lotników.


Mapka kwater przy wejściu na stary cmentarz.


Jeszcze jedna mogiła z wielkiej wojny - ta dopiero co odnowiona.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-07-13 12:51  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Leut(nant) Rud(olf) Hesele (ist) Ges(torben) 18.01.1915
Widać troskę o nekropolie. Złomiarze nie mają dostępu - zapewne żelastwo z głazu by zniknęło.
Paweł - a skąd takie przypuszczenia co do miejsca startu, lotu? Czy to trochę nie dopasowywanie w myśl pobożnego życzenia ?

 
24-07-13 17:09  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mariusz bardzo dziękuję za zdjęcia, jak będziesz jeszcze kiedyś na tym cmentarzu to zapal proszę znicz ode mnie.

Ryszard to w rzeczy samej są narazie przypuszczenia a biorą się one z lektury map z tzw. sytuacją na froncie w momencie śmierci obu lotników. Wynika z tego że raczej tylko lotnisko Rakowice bądź Miechów ? mogły być miejscem operowania Flik-u. Bo lotnisko w Nisku jest w tym czasie jeszcze we władaniu rosyjskich awiatorów. Ale jeszcze nie mam na to kwitów.

 
24-07-13 21:06  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jako ciekawostkę znalazłem że 5 Flik w dniach 19 - 31 grudnia 1914 roku bazował na lotnisku ( polu wzlotów ) w Piotrkowie Trybunalskim wykonując zadania dla c.k.2 Armi.

 
24-07-13 21:50  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To jesteśmy w domu jak się mówi !

 
25-07-13 08:34  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No proszę!
Podobny temat "zapuściłem" na Kartonbau.
Może uda się zainteresowanemu Koledze zasięgnąć informacji w Muzeum Wojska w Wiedniu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-07-13 16:24  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I zapewne będa pierwsi z informacją, qrde Austriacy tam mają wszystko dosłownie i w przenośni pięć jurków płacisz za dzień biblioteczny, tylko hotele strasznie drogie.

--

 
25-07-13 23:11  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To nie takie proste jakby się wydawała taka kwerenda. Pierwsze to język. Niemiecki i to w stopniu co najmniej dobrym (słownictwo fachowe - techniczno/wojskowo/lotnicze), mówimy o zbiorach w tym języku.Takie szperanie na "łapu-capu" nic nie da - są określone metody badań naukowych (trzeba je znać/ poznać). Dodatkowe opłaty za zdjęcia (nieraz b.wysokie - prawo własności a niektórych nie można zrobić tylko zlecić wykonanie za opłatą nawet 50,- Euro/szt.). Wiem coś o tym z instytucji/muzeów niemieckich.

 
26-07-13 09:45  Odp: Ciekawostka dla znawców KuK Luftfahrtruppen.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jakbyś mógł, Pawle , powiedzieć jeszcze,gdzie odnalazłes te informacje dotyczace pobytu 5 Flik w Piotrkowie?

--

Post zmieniony (26-07-13 11:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024