LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 25Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
23-06-17 09:42  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Tytuł: Messerschmitt Me 109 in Swiss Air Force service
autor: Georg Koch
stron: 256
wydawnictwo: Schiffer military history book




Już tyle razy widziałem tę książkę w różnych bibliografiach, że w końcu postanowiłem ją sobie kupić ;-)
Omówione 10 lat służby 109-tek w Szwajcarii; różnice w wyposażeniu, uzbrojeniu; setki zdjęć. Rozdział o malowaniu z mnóstwem kolorowych tablic.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
23-06-17 10:52  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Manewry wołyńskie Lotnictwo"
autor : Janusz Ledwoch
stron : 50
Wydawnictwo - Militaria W-wa 2017

Opisany mało znany epizod z historii lotnictwa II RP - wielkie manewry we wrześniu 1938 r. na Wołyniu.Na koniec odbyła się największa defilada lotnicza z udziałem ponad 150 samolotów.
Opisano również udział lotnictwa w operacji zaolziańskiej w 1938 r.
Liczne zdjęcia i grafiki samolotów, tabele i mapki.

 
23-06-17 21:35  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tytuł: Lancaster Target
Autor: Jack Currie
Stron: 192 + 8 (zdjęcia cz.-b.
Wydawnictwo: Crecy Publishing Ltd, 2012 (pierwszy raz w 1981)

Wspomnienia brytyjskiego pilota Lancasterów latającego w 12. Dywizjonie (później w 626.) stacjonującym w Wickenby. Byłem ciekaw czym się różnią doświadczenia lotników brytyjskich od polskich. Tak jak przypuszczałem, doświadczenia te są do siebie bardzo podobne, co w żaden sposób nie umniejsza tego że opisywane tutaj wspomnienia są bardzo ciekawe. Książka napisana barwnie i przystępnie, czytało się naprawdę fajnie. Minus dla wydawnictwa za słabą korektę.

A teraz pytanie do pozostałych forumowiczów. Czy są wam znane jakieś wspomnienia pilotów amerykańskich B-17? Ciekawi mnie jak wyglądały doświadczenia lotników latających nad Niemcy za dnia.

--

Post zmieniony (05-01-19 23:14)

 
24-06-17 11:25  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tytuł : "Polish Wings 22"
Autor: Tomasz J. Kopański
Stron : 80
Wydawnictwo: Stratus, Sandomierz 2017
Zdjęć: 185 w tym liczne barwne grafiki

Tekst w języku angielski.
Jak w języku angielskim to powinny być podane nazwy jednostek, szkół lotniczych etc. po angielsku a w nawiasach po polsku. Jest na odwrót - tylko po polsku.
Jest kilka nieścisłości np. nazwisko - sierż.pil. Paweł Tysler prawidłowo winno być Tissler, dyskusyjne jest też datowanie zdjęcia z "Dolphinem" i numeracja jednego z nich.

 
24-06-17 22:54  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie do "czytaczy" Polskich Skrzydeł: czy ta seria jest bardziej dla historyków (obszerna monografia sprzętu, jak w wyd. Militaria), czy jednak bardziej jak osprey'owe Walkaround'y dla modelarzy?

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
25-06-17 16:36  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dużo archiwalnych zdjęć (niektóre pierwszy raz publikowane), skrócony opis techniczny, szerzej natomiast o historii danego typu (egz.) w polskim lotnictwie oraz barwne plansze.
Dla modelarzy - w pewnym stopniu możliwość sprawdzenia zgodności wydanego modelu z oryginałem, źródło do waloryzacji itp.
Dla "siedzącego" w historii polskiego Lotnictwa Wojskowego - uzupełnienie, głównie ze względu na zdjęcia.

Post zmieniony (25-06-17 16:36)

 
25-06-17 23:02  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1
 
26-06-17 09:11  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ryszard, dzięki, za opis. Wynika mi z niego, że to seria dla modelarza pasjonującego się historią :)
Wg mnie, to podtrzymanie. powiedzmy, że trendu na coraz dokładniejsze opracowanie historii "polskich skrzydeł". Po monografiach jednostek bojowych i biografiach lotników, przyszła pora na konkretne egzemplarze maszyn, które jakoś się zapisały w naszej historii.
I dobrze :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
26-06-17 14:20  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

...lub historyka - amatora pasjonującego się modelarstwem! :-)
Z serii "Polish Wings" prócz egz. opisanego powyżej mam jeszcze poniższe dot. "wcześniejszych" samolotów w naszym lotnictwie (takimi się głównie interesuję)

PS :
Stealth - dzięki za info. Jutro pojadę do Gdyni do Muzeum MW i kupię i wstawię zdjęcia

 
27-06-17 14:06  Odp: [Literatura] Książki o tematyce lotniczej
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Rewelacyjne materiały dla modelarzy - m.in. rysunek wózka i ostateczne wyjaśnienie kamuflażu na podstawie zachowanych oryginalnych resztek pokrycia - dół srebrny, góra - ciemny oliwkowozielony z odcieniem brązu.


Post zmieniony (27-06-17 14:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 25Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024