LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
30-04-12 00:13  Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak, zgadzam sie z Tobą, że początkiem wielu książek były art. w magazynach /np. o polskim lotnictwie we Francji - autor Belcarz w " Lotnictwie z szachownicą"/ lub książki powstałe na bazie doktoratów / np. autor Malak/, z tym, że nie dotyczy to tylko książek o tematyce lotniczej. Jest to szeroko rozpowszechniona metoda stosowana przez świeżo upieczonych doktorów lub wręcz doktorantów. / coś o tym wiem - zarówno córka jak i zięć dopiero co "doktory" a już opracowują publikacje/. Reasumując, też życzę "Gapie" długiego żywota na rynku wydawniczym - im więcej "nowości" tym większy wybór. Były takie wydawnictwa, które mignęły jak meteor - np. "Entuzjasta Lotnictwa" ukazał sie tylko jeden numer- /1/95/. W temacie nasuwa mi się taka refleksja - można przyjąć, że jeśli idzie o dzieje i historię polskiego lotnictwa wojskowego /1918-1945/ z grubsza już wszystko opisano, zbadano i zamieszczono setki zdjęć. Bezpośredni uczestnicy odeszli, jeszcze coś tam znajdzie się w domowych archiwach, wydano sporo doskonale udokumentowanych książek, art. /np. 43 numery "LzSz"/, w końcu nie będzie o czym pisać. Będzie to opisywanie tematów czwartorzędnych /np. że lot taki a taki rozpoczął się o 05.30 a nie 17.30/, tak jak z opisem dzieł malarskich - o tych głównych /np. Gierymski, Fałat, Kossak itp./ nic nowego, odkrywczego sie nie stworzy, już "trzeciorzędny" garnitur twórców jest zbadany. Opisuje się teraz, że taki to a taki był uczniem tego a ten był uczniem bardziej znanego.
PS - mimo, że dobrze sklejałem, to dwa dni temu pierogi mi się rozleciały. Pech lub brak wprawy.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy  nowe
Ryszard 1950 29-04-12 10:45
 Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy  nowe
Dixie 667 29-04-12 13:49
 Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy  nowe
Ryszard 604 29-04-12 15:34
 Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy  nowe
Dixie 595 29-04-12 22:49
 Odp: [N] "GAPA" - Magazyn Lotniczy  nowe
Ryszard 1606 30-04-12 00:13

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024