LOTNICTWO   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka lotnicza, konstrukcje lotnicze, literatura, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron, dyskusje o wyzszosci Bf nad Spitfire lub odwrotnie...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-07-07 16:51  [Film] Zadziwiający Mi-24 ?
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

http://www.joemonster.org/filmy/4837/Jak-ten-helikopter-moze-latac
Jak on lata ????????





Post zmieniony (28-07-07 17:01)

 
28-07-07 20:22  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zawsze się zastanawiałem, jak szybko się kręcą te główne wiatraki.
No to już chyba wiem - 25obr/sek
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
28-07-07 21:26  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Jeśli ten filmik jest poddany obróbce, to ktoś się musiał nieźle namęczyć. Popatrzcie na cienie łopat wirnika głównego, odbijające się na kadłubie, również są nieruchome.

Do kolekcji taniec naszych łań.
http://youtube.com/watch?v=rzNK_cRBcFE&mode=related&search=

--


 
29-07-07 10:58  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Smoku może też być 5 obr/sek. ;]
Nie sądzę żeby to było obrabiane, poprostu tak się to jakoś zgrało.

--



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

Post zmieniony (08-08-07 20:53)

 
29-07-07 15:03  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Nie znam się na montazu filmów, ale ten mi wygląda tak, jak gdyby był cięty w taki sposób, aby wybierać takie ujęcia kiedy łopaty znajdują się w identycznym położeniu. Obraz wyraźnie skacze i spójrzcie na śmigło ogonowe - dosyć dziwnie się porusza. Co o tym myślicie (jeszcze raz zaznaczam, że nie znam się na montażu filmów, ale po prostu takie odnoszę wrażenie)?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
30-07-07 01:23  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
OzzY 

 

radus.... żadna obróbka
hint - zainteresuj sie tzw. efektem stroboskopowym

 
03-08-07 09:55  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na filmiku łopaty może i się nie kręcą, ale włączenie głośników zdradza charakterystyczny, a jakże przyjemny poświst łopat wirnika głównego hokejówki, rozpoznawalny z odległości ok.1,5 km. (jak sie ma blisko lotnisko) Znaczy: a jednak się kręci :))

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
08-08-07 18:07  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Vwsmok, według literatury prędkość obrotowa wirnika głównego w Mi-24 to ok. 240 obr./min, więc ledwie 4 na sekundę....

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
22-08-07 17:35  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Jako czlowiek zawodowo zajmujacy sie montazem video zapewniam, ze ten film NIE BYL MONTOWANY. jest to ABSOLUTNIE pojedyncze ujecie.

Zaskakujace, jak to jest mozliwe, ze ten Mi tak dlugo 'fruwa' bez pracujacych wirnikow...

Przychodza mi do glowy tylko dwie mozliwosci wyjasnienia tego zjawiska.

1) (mniej prawdopodobna) - maszyna znajduje sie w tzw. pradzie wznoszacym, czyli strumieniu powietrza skierowanym w gore - zjawisko zwane takze kominem. Musialby to wszakze byc nadzwyczaj silny strumien.

2) - doskonala praca operatora tak zwanym transfokatorem, czyli zoomem - smiglowiec spadal swobodnie a operator plynnie zmienial transfokacje, tak by w miare jak maszyna opada, zoom byl coraz mniejszy, co zaowocowalo w miare stalym rozmiarem maszyny w obiektywie. (wirnik glowny nie kreci sie, bo choc platy wirnika nie sa ustawione w choragiewke, to ruch jaki winn byc wywolany podczas spadania byc moze rownowazony jest odpowednio malym ciagiem silnikow (tylko czy taka operacja nie zniszczyla by elementow ukladu przeniesienia napedu ? - pytanie do mechanikow lotniczych, z pewnoscia sa takowi wsrod modelarskiej braci), ewentualnie wirnik zostal zablokowany (o ile taka mozliwosc istnieje - tu odpowiednimi informacjami moga sluzyc piloci helikopterow)

niezaleznie jeednak od tego jak to zostalo zrobione - filmik robi niesamowite wrazenie :)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
23-08-07 13:00  Re: Zadziwiający Mi-24 ?
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ja przychylałbym się do tej opcji z odpowiednio dobieranym zoom'em :). Nie wiem jak reszta, ale ja odnoszę wrażenie, patrząc na ujęcia gdzieś tak w połowie (i trochę przed) filmu, kiedy leci przodem do kamery, że pęd powietrza wygina łopaty głównego wirnika do góry, mi musi zapewne spadać jak kamień :)... jeśli to jest tak zrobione to podziw dla operatora kamery...

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024