<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1985   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-07 21:59  6/1985 Samolot myśliwski Bell P-39 Airacobra
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

6/1985 Samolot myśliwski Bell P-39 Airacobra

WSMK - Karta Modelu

 
02-08-07 14:33  Galeria autorska (Yeti)
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Witam!
Model Airacobry doskonale pokazuje sposób, w jaki wtedy "przemycano" treści imperialistyczne ;) na łamy wydawnictwa socjalistycznego, jakim był przecież LOK. Po prostu wydano amerykański samolot w sowieckim malowaniu.
W tym modelu postanowiłem wykonać pewne waloryzacje - kabinę pilota oraz chowane podwozie. Kabina była oczywiście mojego pomysłu, gdyż ani Modelarz, ani Skrzydlata Polska nie publikowały wówczas takich planów. I dlatego sięgała prawie do końca oszklenia. Skąd mogłem przypuszczać, że tuż za "samochodowymi" drzwiami kabiny Amerykanie umieścili silnik... Podwozie nie zamykało się do końca, ale i tak już był to sukces i powód do dumy - w końcu jakiś ruchomy element w modelu (oprócz śmigła rzecz jasna). Oczywiście słowo "retusz" nie było mi wówczas znane, w każdym razie jeśli chodzi o odniesienie do modelarstwa... Fotka wykonana w 1986 roku.



--

 
25-11-07 22:46  Galeria autorska (Wojtek)
Wojtek 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 12

Przedstawiam model Aircobry wykonany w 1986 roku w czasie ferii zimowych spędzanych u babci. Model ma znaki amerykańskie, gdyż modele w radzieckim oznakowaniu już miałem. Znaki wykonane za pomocą kleju guma arabska. Jeden ze znaków po dwudziestu latach trochę popękał. Przednie podwozie uszkodzone. Ciężarek z przodu włożyłem dość solidny.



Pozdrawiam wszystkich

--
Wojtek

 
26-09-09 12:43  Galeria autorska (MOS Kiernozia)
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31



Kolejny zeskanowany samolot sklejany na zajęciach w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Kiernozi - nie było problemów z jego sklejeniem.

 
15-11-09 13:31  Galeria autorska (mirarzka)
mirarzka 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 6




Dobre opracowanie. Model po małym odświeżeniu, klejony na początku lat 90.

--

 
01-01-12 19:48  Galeria autorska (Teich ex Jaćko)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Znalazłem stare zdjęcie z połowy lat 90tych ubiegłego wieku (jak to brzmi!), zeskanowałem i pociąłem na części odpowiadające kilku modelom.

 
06-02-12 19:20  Galeria autorska (kolighyt)
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Model sklejony przez mojego tatę niedługo po wydaniu. Jako jedyny przeżył moje dzieciństwo.




--

Post zmieniony (09-02-12 21:40)

 
24-09-14 12:03  Galeria autorska (Adam Cook - bomb)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Samolot Aircobra powstały w czasie VI Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata.
Kleiliśmy go z Kolegami w sumie w 5 godzin z banalnie prostym warsztatem (nożyczki, nożyk, czarna plakatówka i pędzelek).
Efekt, według mnie, całkiem zadowalający. Podstawa powstała na poczekaniu, ale tez się sprawdziła.
Tak na marginesie - bardzo ładną sylwetkę ma ten samolot.


--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
11-03-22 22:23  Galeria autorska (messer)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Świeżo sklejony model P-39, ponownie, po prawie 30 latach. Zdecydowanie wyszedł mi lepiej niż 3 dekady temu.






--
http://messer.cba.pl

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024