<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1984   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-07 12:22  3/1984 Japoński samolot myśliwski Mitsubishi J2M Raiden
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

3/1984 Japoński samolot myśliwski Mitsubishi J2M Raiden


WSMK - Karta Modelu

 
02-08-07 14:27  Galeria autorska (Yeti)
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Witam!
Model tego samolotu wspominam bardzo miło. W końcu był to mój pierwszy "japończyk".
Kudłaty karton, przebijający spod kiepsko i oszczędnie kładzionej farby drukarskiej bardziej przypominał wytarte na kolanach spodnie niż model. Ale o dziwo - pasowało wszystko doskonale. Zresztą późnejsze wydanie Raidena to dokładnie ten sam model, tyle, że może bardziej nasycone są kolory. Jedyny problem w owych czasach stanowiło dla mnie, kilkunastolatka - zdobycie korka - przewidywanego w instrukcji na podwozia, kołpaki. Cóż, w czasach palącego problemu braku sznurka do snopowiązałek problem korka z korka w oczach ówczesnych decydentów schodził na dalszy plan... Dlatego tak jak chłop przed wojną dzielił zapałkę na czworo, tak ja korek dzieliłem na części. I z takiego to fragmentu powstał mój kołpak - nieforemny wielościan - choć ciężko mi dziś powiedzieć czy był bardziej nieforemny, czy bardziej wielościenny, na pewno był zbyt krótki :)
Zdjęcie zostało wykonane aparatem Wilja (siostra Smieny) w 1986 roku. Odbitka ma format 5cm x 7.5cm (bo innego papieru akurat nie było w sklepie fotograficznym). Wywoływacz i utrwalacz pochodziły z "zaprzyjaźnionej" z rodzicami pracowni rentgenowskiej, pracownię foto stanowił domowy zestaw rosyjskiej produkcji, jednak jakość ówczesnej chemii fotograficznej była taka sama, jak tamte czasy - mało trwała, więc i zdjęcie odchodzi powoli w niebyt, i modelu już nie ma...



--

 
26-09-09 12:58  Galeria autorska (MOS Kiernozia)
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31



Model nie sprawił kłopotów ;-)

 
19-01-10 20:21  Galeria autorska (Lobo)
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam. Oto mój pierwszy model po10letniej przerwie i pierwsza galeria na tym forum. Jest to mój ulubiony model MM. Jest kilka rażących nie dociągnięć z mojej strony w tym modelu które gryzą w oczy np. kołpak śmigła i śmigła, ściągniecie poszycia skrzydeł na wysokości kół, ale mnie się podoba :):) Model skleiłem w czerwcu zeszłego roku i tak zabrałem się ponownie za kartonówki.

 
01-12-10 18:03  Galeria autorska (asasins1998)
asasins1998 

 - 3



--

 
02-12-15 20:19  Galeria autorska (andy)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

.
Prosty , fajny model , idealny dla początkujących modelarzy z 25 letnim doświadczeniem ....

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024