<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1982   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-07 20:34  4/1982 Śmigłowiec Mi-24 i samolot myśliwski Nakajima Ki-43 Hayabusa
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

4/1982 Śmigłowiec Mi-24 i samolot myśliwski Nakajima Ki-43 Hayabusa

WSMK - Karta Modelu

 
11-11-07 22:37  Galeria autorska (Hayabusa)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

W MM były dwa modele Mi24 i Ki 43;) Nie sklejam śmigłowców więc zamieszczam tylko Hayabusę. Model wykonany teraz z sentymentu (wykonałem go zaraz po wydaniu, niestety nie mam tamtego modelu, ale muszę zapytać kumpla, któremu go dałem czy przypadkiem nie ostał się u niego, jak będzie to też go "obstrykam" :)) i chęci porównania z dzisiejszymi wydaniami. Niedokładności były przy kadłubie, który na dodatek ma konstrukcję "okrętową". Poza tym sklejał sie bardzo fajnie i przypomniał mi tamte czasy:) W orginale miał mieć śmigło trzyłopatowe i trochę inne rury wydechowe ale nie podobało mi się ani jedno ani drugie i ... zobaczcie sami:) Model jest jeszcze przed lakierowaniem a błyszczy się bo jest ponalowany przed klejeniem:) jak go polakieruję i może "poobdzieram z farby" to jeszcze pstryknę parę fotek;)




--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
19-01-10 21:27  Galeria autorska (Lobo)
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Oryginał MM4/82 jeden z modeli z tego numeru (hehe "buchnąłem go kilkanaście lat temu z kolekcji mojego taty). Chciałem se go skleić tak dla przypomnienia fachu :) ale okazał się trochę nie dokładny i bardzo kiepsko opracowany (ale czego można się spodziewać po tym roczniku). Skleiłem go bez podwozia bo w trakcie klejenia zdegustowany nie dokładnością, straciłem zapał do niego. Poza tym 27letni karton strasznie ciężko formować, kilka razy się po prostu rozdarł i na bieżąco się "łamał"



------

Jako że wydanie posiada dwa modele to dożucam osobną galerię dla Mi24. Modelu nie polecam nikomu :D Jest nie dokładny, kiepsko opracowany, brakuje niektórych części, "maskowanie" na poszczególnych (przylegających) elementach nie pokrywa się, bardzo kiepski opis w niektórych momentach trzeba nieźle pogłówkować jak co i do czego, kiepskie odwzorowanie oryginału( działko, kabina, podwozie, itd. Muszę powiedzieć że był moim największym wyzwaniem w dotychczasowej przygodzie z modelarstwem kartonowym. Zjadł mi "kupę" nerwów i czasu, ale opłacało się. Po wykończeniu będzie się ładnie prezentował i chyba mogę powiedzieć że jestem dumny z tego że nie poległem na polu bitwy, a wierzcie mi lub nie stoczyłem z nim kilka niezłych rund. Efekt ogólny przeszedł moje oczekiwania.Nigdy przed tym nie dokończyłem tak nie dokładnego modelu. Wszystkie lądowały w koszu. Ten przeżył gdyż jest dla mnie bardzo ważny. Jest moim rówieśnikiem Lipiec 1982!!




--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
26-11-13 09:25  Galeria autorska (zablo1978)
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Chciałbym pokazać model śmigłowca Mi-24, model jednak odbiega daleko od oryginału, najbardziej można narzekać nie na spasowanie części lecz na kolory, zapraszam go galerii.




Pozdrawiam Michał.

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024