PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1981   

Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  

Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
12-07-07 21:57  3/1981 Monitor rzeczny Żelażniakow
konradus 
satrapa ;>

3/1981 Monitor rzeczny Żelażniakow

WSMK - Karta Modelu

09-04-08 15:34  Galeria autorska (cloudwalker)
cloudwalker 

- 5

Witam,

przedstawiam parę fotek modelu Żeleźniakowa, zbudowanego około 1999 roku. Jest to mój drugi okręt, i - jak dotąd - ostatni; po prostu bardziej mi podpasowały modele konstrukcji latających. Jest to o ile dobrze kojarzę pierwszy projekt p. Janusza Olesia.

Model został wydrukowany na pancernym papierze, co zdecydowanie utrudnia kształtowanie m. in poszycia dna, w szczególności tego najdłuższego elementu. Przy drobniejszych elementach bardzo łamliwy.

Relingi robiłem nitek, a słupki ze szpilek. Model z biegiem czasu pogubił kilka elementów, przede wszystkim maszty, śruby i wały, a także trochę wyposażenia pokładu.
Prawdę mówiąc już przymierzałem się do jego renowacji, ale za każdym razem odstraszały mnie relingi.

Mimo to fajnie się prezentuje, ze względu na specyficzny kształt (płaskość) kadłuba, kolorki też całkiem ładne zachował.

Kilka fotek:

pozdrawiam.

15-12-09 00:35  Galeria autorska (MOS Kiernozia)
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3

- 31

Kolejny model wykonany w czasie zajęć w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Kiernozi. Model wykonał mój wychowanek Krzysztof Moczko. Monitor był prezentowany na zawodach modelarskich placówek resocjalizacyjnych w Łodzi i zebrał bardzo dobre oceny sędziowskie. Okręt, którego budowa nie sprawiła poważniejszych problemów.

Post zmieniony (15-12-09 00:37)

Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016