<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1976   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 18:16  11-12/1976 Samochód Jelcz-Kontener i samolot Spad XIII
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

11-12/1976 Samochód Jelcz-Kontener i samolot Spad XIII

WSMK - Karta Modelu

 
04-08-07 17:05  No Subject
Sebastian Cz. 



 - 16



Post zmieniony (01-11-18 13:03)

 
13-08-07 14:40  Galeria autorska (gutes)
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

. Cześć!
. Model ten został wspaniale opracowany w skali 1:33 przez Pana Wiesława Bączkowskiego na podstawie ,,Modelarza" nr 4/1974 a jego części zamieszczone na 3 arkuszach kartonowych +historia, opis budowy i eleganckie rysunki montażowe. Całość modelu znajdowała się na końcowych stronach tego numeru MM, za Jelczem.
Spadzika skleiłem w 1983 roku używając kleju AK-20 i cellonu do lakierowania. Części wycinałem po liniach i pamiętam, że byłem zafascynowany spasowaniem poszczególnych elementów. Niczego nie trzeba było docinać i korygować, czego dowodem są zachowane linie obrysu części. Nie było przesunięć kolorów.
Zgodnie z opisem budowy elementy obłe wykonałem z balsy i pomalowałem plakatówkami, części masek silnika z folii aluminiowej, rury wydechowe z wkładu od długopisu, śmigło i koła jako obracające się z kilku warstw kartonu pomalowanego plakatówkami i cellonem, cięgna z nici, zastrzały z oryginalnych części wzmocnione wewnątrz drutem ze spinaczy biurowych.
Niestety zrobiłem tylko te zdjęcia(slajdy UT-18) ruską Czajką(miała światłomierz), które właśnie scyfryzowałem w fotolabie. W tamtych czasach interesowały mnie raczej efekty specjalne zamiast zrobić porządną dokumentację modelu z bliska. Pierwszy slajd zaraz po wywołaniu w 1983 roku pokazałem koledze i powiedziałem, że to prawdziwe zdjęcie z powietrza, samolotu który skapotował podczas lądowania w terenie przygodnym :-))) Ale miałem radochę, kiedy zobaczyłem minę kolegi potwierdzającą głęboką wiarę w moje słowa 8-o.




Post zmieniony (13-08-07 15:17)

 
03-09-07 18:11  Galeria autorska (Rafał Ż.)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Oto mój model:






Swojego Jelcza skleiłem jakieś 9 lat temu. Retuszowany był flamastrami, wiec po tylu latach ten retusz pojawia się i znika ;) Karton do tej pory jest w dobrym stanie jak na taki wiek. W modelu tym wszystko, co sie dało zrobiłem ruchome-kręcą się koła, można skręcać przednimi kołami, wysuwają się stopki w naczepie, jest ruchome siodło. Jest to wspaniały model i nie wiem jakim cudem nie został jeszcze wznowiony! Redakcjo MM czekamy - mam nadzieję, że się doczekamy!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
15-06-08 19:16  Galeria autorska (stanisław.z)
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22


model dołączony był do Jelcza,po samochodzie pozostal tylko kontener,a samolocik wspominam bardzo przyjemnie.

Post zmieniony (13-09-18 15:39)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024