STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-08-03 10:36  Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie kupiłem "Bartolomeo Colleoni". Bardzo piękny włoski krążownik lekki (strasznie szybki : nominalnie 36,5 w, na próbach 40 w, a nawet na 42 w. przy przeciążeniu maszyn - na innej jednostce tego typu, moc maszyn 95.000 KM). Kadłub niemalże 170 metrowy, bardzo smukły, z katapultą na dziobie (!!!) i hangarem w nadbudówce dziobowej, dwa kominy.... śliczny.
Zastanawim się, dlaczego tak mało modeli włoskich okrętów jest na rynku. Są przecież wyjątkowej urody. Dawniej był "Vittorio Veneto", kuter torpedowy MAS, teraz "Roma" z GPM i ów krażownik i chyba wszystko. A jest tyle wdzięcznych tematów. Sam chętnie widziałbym ciężki krążownik typu "Zara". Długie, smukłe, dwukominowe, również z wyposażeniem lotniczym na dziobie , powiwijane burty, po prostu.... fasynujące.
Może ktoś dysponuje planami tego typu jednostek. Może jakieś adresy www.
Podobnie jest z okrętemi francuskimi. Jest "Richelieu" i tyle.
Co Wy na to ?
Pozdrawiam

 
09-08-03 11:46  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Osobiście:

WZGLĘDY HISTORYCZNE, bo najbardziej bitne floty świata w okresie od 1914-1945 to:

brytyjska, amerykańska, japońska, niemiecka no i oczywiście nasza polska

myślę, że to właśnie dlatego okręty wymienionych narodowści są najpopularniejsze.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
09-08-03 11:47  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

aczkolwiek okręty francuskie i włośkie prezentują się całkiem nieźle,
przecież np. nasze niszczyciele WICHER i BURZA są produkcji francuskiej.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
09-08-03 11:50  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

moim zdaniem dlatego ,że jak opowiadał sam Skalski wystarczyło , że zaczołeś strzelać do wlóskiego samolotu a pilot już wyskakiwał , nawet nie musiałeś go trafić . podobnie było z armią lądową (ileś set tysięcy włochów nie potrafilo zdobyć dziesiejszej etiopii aż romel posiłki przysyłał) , także to co pokazane jest w filmie " jak rozpętałem .. " to nie jest bujda . Wiadomo budujemy okręty których historia zawiera w sobie jakąś dramaturgię , dlatego bismark zawsze bedzie szedł jak świeże byłeczki. Rome i bartolomeo też mam w soich skromnych zbiorach i przymieżam sie do tego pierwszego

 
09-08-03 12:35  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dokładnie. Włoskie okręty były tylko piękne....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
09-08-03 14:17  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
Kyofu 

 

Frytek - popieram Cię w 100%
Jednak parę, tych najpiękniejszych by się przydało...
Włosi mieli bardzo ładne niszczyciele i torpedowce (np. "Pegaso") i może warto by się zastanowić nad wydaniem takiego modeliku?
Pozdrawiam !
Artur.

 
09-08-03 14:21  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Na usprawiedliwienie Włochów możnaby dodać, że być może nie mieli serca do walki u boku ADOLFA. Ale nie wiem na pewno.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
09-08-03 14:29  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
Mirek 



 - 2

Wlosi serca do walki to nie mieli juz od baaaaaardzo dawna. Nawet w legionach 99% to byli obcokrajowcy ;-D

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
09-08-03 14:29  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A propo włoszczyzny szukam planów torpedowca Nibbio, który był hangarowany w pancerniku Duilio. Ja sie zawsze muszę wtrącić nie na temat :)
Co do włoskich okrętów to chyba tylko podwodne, były w miare "dzielne" reszta to tylko blacha.

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
09-08-03 15:41  Re: Dlaczego nie lubimy (morskiej) włoszczyzny?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O cho ... mocno zaczeliście. Mnie to i tak nie przekonuje, jeżeli okręt mi się podoba. Poza tym mamy u Włochów dług wdzięczności. W końcu w czasie II wojny św. walczyliśmy z nimi (pierwsza rozpoczeła to "spontanicznie" PMW), bez formalnego WYPOWIEDZENIA WOJNY przez Polskę. Również Włochy nigdy nam wojny nie wypowiedziały (ani 1 wrzesnia ani później). To jest prawdziwy majstersztyk dyplomatyczny ! Pearl Harbour przy tym to pestka.... A ile to okrętów i statków włoskich posłały na dno "Sokół " i "Dzik" ? Włosi nie robili z tego powodu specjalnego kłopotu. Chyba, że teraz na fali ogólnego licytowania sie krzywdami, przypomną sobie o tym ciekawym fakcie i zarządają odszkodowania.
Co do małej waleczności ich floty, to różnie z tym bywało. Kutry torpedowe i siły specjalne nieźle sobie poczynały ("York" , "Queen E"). Raczej dobrze o nich świadczy, że nie chcieli umierać za Mussoliniego.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024