STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-11-20 16:25  Motorówka ORP Błyskawica
KrzysztofK   

Witam,
Poszukuję informacji na temat motorówki, która była używana na potrzeby dowódcy okrętu w latach '50. Czy to była oryginalna angielska jednostka, która przybyła wraz z okrętem w 1947 roku? Jeżeli tak, to musiała być na pokładzie jeszcze przed wojną. Czy ktoś dysponuje zdjęciem lub grafiką tej motorówki?
Na innym forum otrzymałem od Waldek K taką odpowiedź: "Do Polski Błyskawica wróciła z motorówką typu FMB 25, czyli 25 stopowa Fast Motor Boat. Musiała ją otrzymać około 1943 lub 44 roku. Nie wiem jak długo była ona używana"
Widziałem zdjęcia łodzi motorowej "Błyskawicy" w czasie II wojny światowej, jest nieduża, z dość niskimi, białymi burtami.
Jeżeli ta motorówka z czasów wojny jest tą, z którą przekazano okręt po budowie, to musiała być następna w trochę innym typie. A jeżeli tak, to kiedy nastąpiła zmiana i w jakich okolicznościach. Musiało to nastąpić jeszcze w Anglii, przed powrotem okrętu w 1947 do Polski. Mój Ojciec pełnił służbę na Błyskawicy w latach 1952-55 i jego zdaniem motorówka wyglądała nieco inaczej.
W latach '50 motorówka miała nieco wyższe, drewniane burty w kolorze brązowym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024