STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-12-12 14:03  SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Witajcie.

Mam pytanie do znawców tematu. Czy kadłub okrętów klasy Habsburg( Arpad i Babenburg) były nitowane. Jest kilka zdjęc w internecie oraz książkach ale nie widać zbytnio nitów. Mam czeskie plany modelarskie w skali 1:100. Jak dla mnie bardzo fajne ale tez nie jest nic pokazane. Może ma ktoś coś wiecej.

Pozdr

Dzięki za wszelkie pomocne informacje.

 
12-12-12 15:18  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z angielskiej Wiki o tych okrętach:

"The hulls for each ship were constructed from transverse and longitudinal steel frames, over which the outer hull plates were riveted."

"Kadłuby każdego z tych okrętów zostały zbudowane z poprzecznych i wzdłużnych stalowych wręg, na których NITOWANO płyty zewnętrzne kadłuba"

Pewnie znasz tę strony, ale na wszelki wypadek podaję. Jest tam parę fajnych fotek:

http://www.cityofart.net/bship/sms_habsburg.html

http://www.kuk-kriegsmarine.at/ Wejdź na SCHIFFE, potem na SCHLATCHSHIFFE i potem na HABSBURG BABENBERG ARPAD

Post zmieniony (12-12-12 15:40)

 
12-12-12 16:11  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Dziekuję za info.

Tak znam obie strony. Nawet napisałem maila do jednej z osób z tej drugiej strony może ma jakieś zdjęcia.

pozdr

 
12-12-12 18:17  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Witos   

W tamtych czasach nie spawano jeszcze kadłubów. Fotki są takiej sobie jakości, nitów może nie być widać.
Na zdjęciach pod ostrym kątem, może być widać coś jakby linie wzdłuż burt. Oprócz podziału blach to mogą być również rzędy nitów.

--

Post zmieniony (12-12-12 18:22)

 
13-12-12 11:02  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Witam

Znalazłem taką oto książkę.
Schlachtschiffe Österreich-Ungarns: Die Habsburg-Klasse: Habsburg, Arpad und Babenberg in zeitgenössischen Dokumenten
Może ktoś ma ją w wersji elektronicznej.


--

 
13-12-12 13:49  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Witos   

<http://www.amazon.de/Schlachtschiffe-Österreich-Ungarns-Habsburg-Klasse-zeitgenössischen-Dokumenten/dp/3708300157>
9,80 Euro plus przesyłka. To nie majątek.

--
Witos.

 
13-12-12 13:57  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Witos   

Albo tu...
http://www.nwv.at/marine/235_schlachtschiffe_oesterreich-ungarns_die_habsburg-klasse

--
Witos.

 
08-01-13 15:27  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Mam tę książkę w oryginale i polecam - rzeczywiście warto ja kupić ponieważ zawiera chyba wszystkie dostępne zdjęcia tej trójki pancerników. Zerknę dzisiaj na zdjęcia pod kątem tych nitów.

> Mam czeskie plany modelarskie w skali 1:100. Jak dla mnie bardzo fajne ale tez nie jest nic pokazane.

Szukam tych planów (Stanislava Supika o ile się nie mylę). Jak je zdobyłeś?

 
08-01-13 18:09  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

WItaj

Planuje zakup tej ksiazki.

Plany do sciagniecia z rosyjskiej strony. okolo 60 stron a4 niestety potem do posklejania.
ja juz poskladalem i odbilem. Wtedy wychodzi 6 arkuszy 1a plus kilka a4 lodzi.
pozdr
dzieki za odpowiedz

 
08-01-13 19:43  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Właśnie przejrzałem wszystkie zdjęcia. Na kadłubach nie widać nitów - nawet w zbliżeniach dziobu i rufy. Jedynie na wieży w widoku z góry widać nity a i to tylko na jednym zdjęciu. Spóźniliśmy się 60 lat - mój pradziadek służył na Habsburgu i byłby bezcennym źródłem informacji :)

> Plany do sciagniecia z rosyjskiej strony

Jakieś słowo kluczowe? Albo bliższa wskazówka...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024