STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-07-12 17:32  trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Jak w temacie wątku, może ktoś posiada wiedzę czy zostały wydane w jakimś polskojęzycznym czasopiśmie?
Znalazłem tylko :
Шестисоттонники - тральщики проекта 254.
МИДЕЛЬ-ШПАНГОУТ 28/2011
Wydawnictwo: Гангут» - Санкт-Петербург 2012

zastanawiam się czy w Modelarzu nie było czasem planów ale po mimo tego że mam większość wydań od 1955- 2000 roku to jednak mój zbiór jest nie kompletny i może w którymś z numerów którego mi brakuje były plany tego okrętu.Z góry dziękuję za info

 
12-07-12 18:28  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
mondo   

Hmm,jeżeli masz Modelarza 11/84 to wszystko stanie się jasne:)...

 
12-07-12 18:37  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

bewup jesteś WIELKI ! ... numer mam, ale zmyliła mnie nazwa trałwowca TRB-617 ..Szczerze mówiąc nie przyglądałem się dokładnie planom bo przejrzeć wszystkie roczniki to trochę pracy więc pojechałem po spisach treści roczników dla ułatwienia i stąd się wziął błąd. Wielkie dzieki za info!

 
13-07-12 13:43  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jakub, plany dotyczą trałowca przed modernizacją. W służbie sa cały czas jeszcze trzy jednostki, ale zdecydowanie różniące się od pierwowzoru. Załatw sobie Małego Modelarza 6/1979. Fajny model, jak kleiłes kiedyś modele autorstwa Krzysztofa Wolbeka, to poradzisz sobie bez problemu. Model jest w skali 1/100. Te ponad 30 lat temu go kleiłem i mnie nie pokonał..

 
13-07-12 15:22  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

THEO ..he he...moje pytanie dotyczące planów bylo spowodowane właśnie chęcią zabrania się za tego MM :) , skleiłem go wtedy kiedy się ukazał ...latka lecą ale pamiętam że faktycznie problemów chyba nie było jeśli chodzi o spasowanie. Model troszeczkę ubogi w detale dla tego właśnie myślę nad lekką walorką :)

 
13-07-12 16:44  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No, to zajrzyj do tych planów z Modelarza. No i jeszcze pozostaje książka Soroki, tam są fotki i plansze malowania tego trałowca. Model z MM jest w pewnym sensie uproszczony, brak np wyoblenia pokładu, uzbrojenie jest tez mocno "wyprostowane" . Ale model jest fajny. Mam w swoich zasobach komplet kopii arkuszy powiększonych do skali 1/50. To już jest łajba ponad metrowej długości.. Powodzenia !

 
13-07-12 17:22  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

THEO, zapodaj proszę tytuł książki Pana Soroki. A plany w skali 1:50 to powiększałeś z modelarza czy inne źródła?

 
16-07-12 15:09  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jakub, ksiązka wygląda tak: Marek Soroka " Polskie okręty wojenne 1945-1980, Wydawnictwo Morskie, Gdańsk; seria " Biblioteka Morza " Ksiązka kosztowała 45 złotych, na okładce znajdziesz kolorowe rzuty okrętów od dzioby i od rufy , jest tam i ORP "Burza".
Plany trałowca gdzies mam, ale te rysunki, o których Ci wspominałem dotyczą arkuszy z Małego Modelarza. Wszystko bez koloru, bo ja maluję sam modele w takcie wykonywania. Wychodzi na to,że niedokładności z oryginału MM powiększyłem dwukrotnie,ale z tym się można uporać. A co myślisz o wcześniejszym naszym trałowcu, typu 254, model był w MM 11-12/1980 ?

 
16-07-12 21:55  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ten model też miałem ale jakoś nigdy nie udało mi się go skleić.Wygląda dość ciekawie z tym że jak zwykle trzeba by pokopać w literaturze i zwaloryzować.

 
17-07-12 15:36  Odp: trałowiec projektu 206F (kod NATO: Krogulec) np. ORP Pelikan - szukam planów
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
a może tak by zapukać do drzwi stoczniowych? Ja w stoczni MW uzyskałem (nieodpłatnie) w wersji elektronicznej plany w dobrej jakości okrętu 912 typu Obluze.

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024