STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-01-07 20:18  [Pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na Retwizanie
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Zacząłęm sklejać model pancernika Retwizan [relacja niebawem] i zastanawiam sie nad brakiem żurawików sieci p.torp. montowanych na burtach. Na zdjeciach okretu jakie znalazlem są one, a w modelu nie. Czyżby podczas któregoś remontu sieci te zostały usuniete? Wie ktoś coś na ten temat?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-01-07 22:59  Re: [pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na "Retwizanie"
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Myślę, że po prostu zapomnieli ;-)
Jedyne zdjęcia czy rysunki Retwizana, na których nie widziałem sieci ani żurawików to "obrazki" ze stoczni (budowy czy wyposażania). Na wszystkich pozostałych ma.
Teoretycznie w czasie remontu po bitwie na M. Żółtym mogli usunąć. Ale nawet na zdjęciu z listopada 1904, na którym w kominie jest już dziura od oblężniczej 280-tki, a opisane jest jako "Retwizan niedługo przed zatonięciem" - są.
W monografii Bałakina też nic o usuwaniu nie znalazłem.

Przy okazji - nie wiem czy masz te fotki:
http://www.tsushima.org.ru/fotoarhiv/russia/ebr_retvizan/retvizan.htm

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
02-01-07 19:36  Re: [pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

No to kamień z serca, dzieki wielkie, bo te zurawie to jeden z elementow [obok taranu dziobowego i dzial w kazamatach], ktore dają okrętom z tamtych czasow niezwykly, archaiczny wygląd i bardzo wielką strata by bylo miec taki model bez drutów na burcie. To teraz tylko musze rozplanowac jak , gdzie i z czego...
p.s. bardzo ciekawa stronka, dzieki ;]
Na tych zdjeciach co prawda żurawi [jeszcze?] nie ma ale mam zdjecia gdzie R stoi w doku, zapewne w Port Artur bo to jest remont po bitwie, widać tylko dziob okretu ale z żurawikami. Model tez jest w malowaniu portarturskim wiec... ;]
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (02-01-07 19:40)

 
03-01-07 01:06  Re: [pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na "Retwizanie"
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Z tego, co widać żurawiki były do końca.
http://www.bismarck-class.dk/photo_cd/Retvizan_torp-large.JPG

 
03-01-07 09:37  Re: [pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na "Retwizanie"
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Od tego zdjęcia do końca jeszcze sporo czasu ;-)
To jest fotka ze stycznia/lutego 1904.

 
03-01-07 13:44  Re: [pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na "Retwizanie"
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Korsarz:
mam zdjecia gdzie R stoi w doku, zapewne w Port Artur bo to jest remont po bitwie

Dok w PA był za mały dla dużych pancerników (był to zresztą jeden z argumentów przeciwników budowania tam bazy dla floty).
Retwizana "łatali" na wodzie z użyciem kesonu.

Na tej stronie co Ci ją zapodałem masz zdjątka z remontu.

 
03-01-07 20:01  Re: [pytanie] Sieci przeciwtorpedowe na
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Andrzej- ale wystrarczy ze jest w szarym malowaniu ;] A do konca jeszcze faktycznie daleko, okret potem jeszcze sluzyl we flocie japonskiej jako "Hizen" a dopiero później zostal złomowany.
Vwsmok- to byl skrot myslowy, oczywiscie okret na zdjeciu jest w wodzie otoczony 'roznymi rzeczami', a zdjecie jest dolaczone wlasnie do artykulu o skrzyni remontowej. [MSiO]

[29.01.07]
p.s. dopiero teraz zerknalem do skrzynki ktorej adres mam w profilu- Panowie, serdeczne dzieki za maile ;]
Relacja niedługo ruszy, narazie mam problem z dzaiłami w kazamatach, instrukcja jest troche uboga... A w burtach modelu sa nawet miejsca do zamontowania żurawików, dopiero teraz zobaczylem ze ich ilosc i położenie zgadzają sie z dźwigami...

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (29-01-07 23:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024