STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-01-06 23:18  "Waloryzacja" części podwodnej
Hook6   

 

Jedno tylko zdjęcie. Tak sobie pomyślałem, że model z taką "walorką" na części podwodnej (choćby i udokumentowaną) wyglądałby... brrr.
Fakt, że nie byłoby widać połączeń elementów, ale mam nadzieję, że nikt na "cóś" takiego nie wpadnie. Choć w KG V była pierwsza próba... Swoją drogą pytanie do kolegów marynarzy - ile może pływac statek bez czyszczenia dna żeby obrosnąc jak ten na zdjęciu?



--

 
13-01-06 02:08  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
Junior II   

;)))
Jezdem tu i czuwam ;)))

PS
Hook ,zapodales bardzo ciekawom rzecz .

--

 
13-01-06 02:27  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Może ten statek długo stał w porcie , bo tak na chłopski rozum to na obacającej się śrubie w zasadzie nie powinno nic rosnąć :-) No ale czekam na wyjaśnienie .

--

Teoretyk ostatnio...

 
13-01-06 08:49  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może kadłub wygląda tak bo okręt od początku wojny (1914) do czasu dokowania (1917) stał w Charleston na sznurze?

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
13-01-06 09:23  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tym niemniej, dna statków i okrętów nie wyglądają tak aseptycznie, jak to widać na modelach. Dlatego nie jestem wielkim fanem "brudzingu" modeli z pełnym kadłubem, bo dziwnie się urywa tam, gdzie powinien się robić dużo bardziej intensywny. A jeśliby rozciągnąć ten brudzing na dno, nie wyglądałoby to zbyt atrakcyjnie. Poza tym, ten syf jak jest mokry to wygląda inaczej niż jak wyschnie, więc jest dylemat jak to ewentualnie odwzorować - czy jako okręt w trakcie służby, czy siędzący w suchym doku.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
13-01-06 15:22  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Jak by miał być z takim syfem model odwzorowany to chyba tylko z suchym, bo jak pływa to dna nie widać.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
13-01-06 15:52  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A co Wy na to?
Krążownik Admirał Nachimow w czasie remontu w 1900 roku.
Poszycie dna uszkodzone przez lód w czasie zimowych pływań na Bałtyku.

 
13-01-06 19:29  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
ArturN   

Vwsmok czy ja juz slepy na starosc jestem ale mi sie wydaje ze tam czesc podwodna to jakby z belek drewnianych byla ?? niech ktos mnie wyprostuje bo w 1900 roku drewniane kadluby okretow wojennych powiny byc juz dawno martwe ale to pewnie moja iluzja i slepota starcza :)

--
Szkutnicze RC

 
13-01-06 20:41  Re:
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 12:24)

 
13-01-06 21:19  Re: "Waloryzacja" części podwodnej
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

ArturN - do ślepoty to Ci deczko brakuje.
To był krążownik opancerzony (pancernopokładowy - terminologia rózna) - opancerzony do części nawodnej.
Jesli się mylę prosze o sprostowanie znawców, ale chyba tak było ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024