STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-01-05 13:04  Zanim powstała torpeda z motorkiem.
NowyWojtek 

 

Co zrobić, żeby zatopić okręt przeciwnika? Strzelanie do siebie nawet z setki armat, jak uczy doświadczenie, mało kiedy przynosi zamierzone efekty. Dobrze byłoby zrobić porządną dziurę pod linią wodną okrętu przeciwnika, wpuścić mu do kadłuba tony wody i skończyć zabawę. Ale jak, u licha tego dokonać?
Może podpłynąć łodzią z miną na długim drągu, uderzyć w nieprzyjaciela i... łubudu?

Pomysł niezły, ale jakiś taki nieprzyszłościowy... łodzią? Rosjanom coś takiego się udało zrobić, ale wiadomo, że Turcy to żaden przeciwnik.
A gdyby tak wynaleźć coś solidniejszego? Coś co można by zanurzyć częściowo w wodzie i niepostrzeżenie (tego komina pewnie nikt nie zauważy)...

Nie, nie, nie... a jeśli trafi się bystrzejszy wachtowy i nasz pływający komin wyda mu się podejrzany? Poza tym dużo lepiej byłoby roztrzaskać stępkę niż tylko wybić dziurę w burcie. Przetrącić bestii kręgosłup! Tak, ten pomysł jest obiecujący...

A co się stanie, jak tonący okręt przygniecie nasz wspaniały wynalazek? Też niedobrze...
Cóż... chyba trzeba będzie wynaleźć minę z motorkiem albo coś... i to najlepiej z zapalnikiem magnetycznym.
Rysunki, które pozwoliłem sobie pokazać pochodzą z niemieckiej encyklopedii z 1887 roku, z której jeden tom poświęcony został sprawom morskim i kolonialnym.
Jeśli macie podobne ciekawostki, to zapraszam do podzielenia sie nimi.
Pozdrawiam,
Wojtek

 
27-01-05 22:52  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wojtku super !!!


Teoretyk ostatnio...

 
28-01-05 10:07  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A jakby się tak rozpędzić... zamknąć oczy i... ***!!
Po bitwie pod Lissą admirałowie i konstruktorzy dostali kota na punkcie taranów. Wystarczy spojrzeć na dzioby predrednotów i już wiadomo, o co chodzi. Ale one miały poza tym działa...
A to jedno z najdziwniejszych ustrojstw epoki taranów - HMS Polyphemus.



Miał co prawda 5 wyrzutni torped ale wpadli na to dopiero w czasie budowy. Z założenia miał być uzbrojony tylko w taran.
Czyli: rozpędzić 2 tysiące ton żelastwa... zamknąć oczy i... ***!!!!
"Najśmieszniejsze" jest to, że taranami zatopiono mnóstwo własnych okrętów, a większych "sukcesów w boju" raczej historia nie notuje.

PS. Nie wiem Wojtku, czy trafiłem w temat, ale tak mi się jakoś skojarzyło ;-)

 
28-01-05 12:00  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
Legionista   

przez te podpory i taran na dziobie przypominaj raczej galere :))

Better Dead Than Red

 
30-01-05 14:07  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A jak już jest teoria to musi być i praktyka;


Zdjecie wstawione dzięki uprzejmości Sys-a :-)))


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (10-01-07 16:29)

 
31-01-05 00:05  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
NowyWojtek 

 

Smoku, TAK! O takie właśnie dziwolągi zbudowane lub nie mi chodziło. Polyphemus idealnie wpisuje się w konwencję.
ssebitro: ekstra zdjęcie. A Czy wiesz może w co i komu dokładnie udało sie trafić miną na patyku?

 
31-01-05 16:37  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

w co udało sie trafić miną na patyku

Na pierwszy rzut oka trafili w wodę.
I to ze 100% celnością ;-))

 
31-01-05 18:12  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tak jak napisał Smok :-) Wojtek to zdjecie z testów broni , tylko nie pamiętam już skąd je wziołem , testowali anglicy .


Teoretyk ostatnio...

 
01-02-05 08:52  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
NowyWojtek 

 

No dobra, niech będzie że w wodę:-)
To teraz też coś użytego bojowo, co w zamierzeniu również miało być XIX-wieczną wunderwaffe.
Ale pobawcie sie w zgadywankę:
Co to za okręt? Pod jaką banderą pływał? Czemu był niezwykły?
Myślę, że zagadka nie jest trudna.

 
01-02-05 09:50  Re: Zanim powstała torpeda z motorkiem.
Maciejszkocki   

USS Vesuvius pod banderą Stars&Stripes uzbrojony w parowe działa strzelające pociskami dynamitowymi koniec XIXw. Czy nie tak?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024