STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-09-05 23:32  [szukam] materiałów - torpedowiec Kaszub
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Jak w temacie.Wszelkie materiały mile widziane.To co znalazłem to jest klęska.Okręt eksplodował w doku i brak informacji ,o zdjeciach nie wspomnę.Okręt to dawniejszy typ V108. Szczególnie zalezy mi na zdjeciach.Znalazłem bliżniaka "Mazura" ale pytanie czy Kaszub wyglądał dokładnie tak samo? A jakie miał oznaczenie (Mazur - MR) o ile wogóle posiadał bo na zdjeciu gdzie są 4 szt tych okrętów które dostaliśmy w spadku po flocie niemieckiej oznaczeń nie ma.Potem pojawiają się na pozostałych torpedowcach ale informacji kiedy zaczęto je wprowadzać nie znalazłem.Bede wdzięczy za wszelką pomoc.

 
22-09-05 00:16  Re: [szukam] materiałów - torpedowiec Kaszub
Marek T   

1. "Morza, Statki i Okręty" nr 1/2004 - artykuł "ORP KASZUB - ofiara pecha czy sabotażu" (13 zdjęć KASZUBA i MAZURA, w tym kilka wraku KASZUBA),
2. "Morza, Statki i Okręty" 6/2004 - część I artykuł "Pierwsze 1000 mil" (12 zdjęć torpedowców, w tym 4 typu V105),
3. "Morza, Statki i Okręty" 1/2005 - część I artykuł "Pierwsze 1000 mil" (16 zdjęć torpedowców, w tym 6 typu V105, oraz ORYGINALNY PLAN STOCZNIOWY torpedowca typu V105 w formacie prawie A2)

KASZUB nie miał oznaczenia literowego. Wprowadzono je dopiero w styczniu 1932 roku, a KASZUB zatonął dużo wcześniej. Stosowano je do lata 1937 roku.

 
22-09-05 10:37  Re: [szukam] materiałów - torpedowiec Kaszub
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Marku dzięki za info.Zaczynam szukać czasopisma.Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024