STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-02-05 11:46  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marek T. - plany "Ślązaka" wznowiono akurat w momencie ukazania się mojego opracowania kartonowego, może specjalnie, by modelarzom zamieszać w głowach i zmusić do zastanowienia, który "Ślązak" ma poprawny wygląd? No, to im się udało...

Waldek K. - jeśli masz rację, że za to, co publikuje "Modelarz" w dziale okrętowym odpowiada pan J. Litwin, to ja przepraszam... Ale już nic nie mówię...

Skądinąd ubolewam, Waldku, że mając między innymi Ciebie, jako świetnego okrętowca kreślącego najlepsze chyba plany, jakie "Modelarz" opublikował w ostatnich latach - nie wykorzystują Twojego potencjału! O "Błyskawicy" nawet nie wspominam, bo serce mnie boli...

Ech...

MacGregor

 
01-02-05 14:26  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
ArturN   

A plany Richelieu pana Szapowalenki jakos nikt ich nie wznawia i nikt ich nie opiniuje. Są to jedyne opracowane (nie liczac Rodney'a i Oktabskiej Rewolucji) pancerniki w Planach Modelarskich

Szkutnicze RC

 
01-02-05 14:43  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj, Arturze...
Trzeba trochę poszukać w archiwum !
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=2005&t=1469#reply_2005

MacGregor

 
01-02-05 19:11  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=2005&t=1469#reply_2005
:-)


Teoretyk ostatnio...

 
02-02-05 07:03  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
ArturN   

MacGregor - mea culpa ;) rzeczywiscie nie poszukalem ale wspominasz o monografi Richelieu czy jest jakas szansa na ksero lub skan ??

Szkutnicze RC

 
02-02-05 08:04  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Książke o Richelieu we Francji ukazało sie kilka - ja mam bodajże ostatnią, jaką tan wydano - kolejne wydanie monografii Dumasa (nie, to nie ten od Muszkieterów :-).
To książka będąca częścią trzytomowego zestawu "Dunkerque"/"Strasburg", "JEan Bart" i "Richelieu". Książki są świetne - za sprawą skondensowanej informacji tekstowej, znakomitych zdjęć (choć chciałoby się ich jeszcze więcej!) i rysunków, choć z tymi gorzej. Bo poza "Richelieu" nie ma tam czegoś w rodzaju planów modelarskich,czy reprodukcji stoczniówek - są planiki w skali 1:600 dośc dokładnie pokazujące modernizacje i malowania poszczególnych okrętów. Piszę - za wyjątkiem Richelieu - bo w książce o nim są plany, owszem! Zrerpdukowane plany naszego nieodżałowanego Michała Szapowalenki!!! No i jak to Francuzi - przekręcili w dodatku jego nazwisko na SZAPOLENKO...
Tak więc te plany wcale nie są złe! Weryfikowałem je z tymi zdjęciami, jakie mam i plany całkiem dobrze się bronią! Szkoa, że Michał Szapowalenko zmarł przedwcześnie mając w połowie wykonane plany do "Hooda"...

MacGregor

 
02-02-05 08:23  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Grzesiu, strasznie podbudowujesz moje ego i teraz wiem, czemu tak chętnie zaglądam do tego działu :-D. Poza tym to oczywiście duża przesada co o mnie napisałeś!
Jak wiesz, spalam swój potencjał na innym odcinku wojennomorskich publikacji, a przede wszystkim na projektowaniu rzeczy, które z okrętami i modelarstwem nie mają nic wspólnego, ale przynajmniej dają utrzymanie. Redakcja Modelarza zwykle chętnie wykorzystuje moje plany (no może z wyjątkiem tych jednych, które na publikację czekają od 2 lat, ale te nie są na wkładkę), o ile coś dostarczę. Sądzę więc, że problem nie tyle leży w zaniedbaniach redakcji, co w braku nowych tematów do publikacji.
Jest to może i forma zachęty: jak ktoś potrafi i ma to co potrzeba (materiały, dużo chęci i cierpliwości), to niech dzwoni do red. nacz., uzgadnia temat, a potem niech siada i rysuje plany, pisze do nich artykuł i wysyła do redakcji. Przy okazji zarobi trochę grosza, jak je opublikują. Na pierwszą publikację trzeba jednak niestety się u nich mocno naczekać i często przypominać o sobie w redakcji... "ten typ tak ma" :-)

Pozdrawiam

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-08-05 22:16  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda na to, że trzeba wątek odświerzyć, bo nadal ludzie pytają, ile warte są plany z MODELRZA do pancernika Rodney...

MacGregor

 
24-08-05 08:15  Re: [plany] HMS Rodney i "Modelarz"
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A tak mi właśnie przyszło do głowy (różne rzeczy mi czasem przychodzą, hehe), że może przydałby się spis wszystkich wydanych u nas i dostępnych z sieci planów, gdzie możnaby dopisywać komentarze. Oczywiście powstawałoby to długo, ale byłaby baza danych, z której możnaby się zorientować ile dane plany są warte, np. na ile szczegółowe i czy zgodne z rzeczywistością.
Ciekawym, co koledzy na to?

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024