STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-11-04 22:42  ORP S-1 Chart
Kolniak 

 - 3

Czy ktoś ma jakiekolwiek materiały tyczące się owego ścigacza? W odróżnieniu od S-2 i S-3 wiele o nim nie wiadomo...
Rzadko kiedy zajmuję się pływadłami, a naszło mnie aby popełnić jakieś maleństwo. Niestety nawet nie wiem od czego by w tym wypadku zacząć...

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
10-11-04 00:23  Re: ORP S-1 Chart
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 10:22)

 
10-11-04 00:56  Re: ORP S-1 Chart
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wilczur i Chart- dwa bratanki:)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
10-11-04 02:27  Re: ORP S-1 Chart
Kolniak 

 - 3

Właśnie do zrobienia czegoś na bazie owego MM się przymierzam, jednak nie chciał bym, aby to była "wariacja na temat".

Sys: Wilczur miał za bliźniaka Wyżła, a Chart to dziwaczna konstrukcja, która nie zdążyła przybyć przed wrześniem na Bałtyk... Pobudowano to jako standardowy (chyba) ścigacz torpedowy, i tuż przed zakończeniem zaczęto przerabiać na artyleryjski. Dlatego właśnie tak mało o nim pewnych wiadomości, przebudowywano go bowiem kilka razy, zmieniając mu co rusz wyposażenie.

No ale ja to wszystko piszę z pamięci, nie mam żadnych porządnych materiałów. Wdzięczny będę nawet za wskazówki bibliograficzne, gdzie szukać stosownych zdjęć/rysunków.

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
10-11-04 03:06  Re: ORP S-1 Chart
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

coś jest tu
http://private.psi.com.pl/pmw/2ws/s/s1b.htm
i tu
http://private.psi.com.pl/pmw/2ws/s/s1.htm
ale pewnie już to masz:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
10-11-04 03:08  Re: ORP S-1 Chart
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...właściwie zrobiłem to z pośpiechu i niepotrzebnie wstawiłem pierwszy link;)...
...prawde mówiąc jest naprawde tego mało:(

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
10-11-04 07:50  Re: ORP S-1 Chart
Kolniak 

 - 3

Dzięki!!!
Zatem dysponuję jednym dobrym zdjęciem, drugim takim jakby go nie było, zrobionym na podstawie powyższego rysunkiem i... nie przystającym do tego opisem technicznym... (zwracam uwagę na 2x2 km 7,7 mm Lewis - na zdjęciu jak wół jest ich 3x2...)

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
10-11-04 08:39  Re: ORP S-1 Chart
Marek T   

S-1 w morzu:


S-1 w porcie:


bliźniaczy brytyjski MA/SB 47 na próbach w 1940 roku:


Zdjęcia S-1 pochodzą prawdopodobnie z 1940 roku

 
10-11-04 08:44  Re: ORP S-1 Chart
Marek T   

Jeszcze jedno: czonkowie załogi twierdzili, że nie wiedzieli nic o nazwach typu CHART, WYŻEŁ i WILCZUR. Uzywano albo polskich oznaczeń (S-1, S-2 i S-3) albo brytyjskich - MA/SB, potem MGB 48, 44 i 45.

Uzbrojenie S-1 po ukończeniu: działko 20 mm na rufie, a na postumentach przy nadbudówce - prawdopodobnie pojedyncze km-y Vickers 12,7 mm.

 
10-11-04 15:39  Re: ORP S-1 Chart
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wie ktoś cóś więcej o tym kamulażu, dotąd myślałem że był jednolicie malowany


Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024