STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-12-11 18:55  Odp: Ścigacz S-2
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Największą na dziś nadzieją na materiały fotograficzne są dla mnie zbiory po śp. J. Pertku, które obecnie zalegają w gmachu Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. O ile wiem, są tam też fotografie naszych ścigaczy. Jeśli weźmie się pod uwagę, że z samego ORP "Pioruna" doliczono się około 250 fotek, a z pozostałych naszych niszczycieli po ponad setce, to może to być naprawdę duża rzecz. Problem w tym, że po tylu latach (negatywy przywędrowały do Polski pod koniec lat 50-tych) ciągle nikt nie ma do nich dostępu.

Od kilku lat systematycznie "dobijam się" o dostęp do nich, ale bez skutku. Ostatnia wypowiedź pracownika tej instytucji sprzed kilkunastu tygodni:

"(...)Całkiem realne szanse na porządną digitalizację znów zniweczył brak pieniędzy.
Obawiam się, że kopie cyfrowe zostaną wykonane dopiero po ukończeniu nowego
gmachu Biblioteki (budowa trwa, mamy się przeprowadzać za rok), który ma być wyposażony w odpowiedni sprzęt.
Co do wątpliwości... Bardzo chciałbym to wszystko porządnie opracować, upowszechnić, oddać J.Pertkowi co mu się należy... Za trzy lata idę na emeryturę."

Kadłub mojego "Wilczurka" sezonuje się i czeka na lepsze czasy...

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
03-12-11 21:08  Odp: Ścigacz S-2
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To zdjęcie przedstawia MTB 116. Fakt, że jest to bliźniak naszego S-4 (ex MGB 113, typu BPB 71'6"), ale to NIE jest nasz ścigacz.
Tak coś czułem niestety...

Problem w tym, że po tylu latach (negatywy przywędrowały do Polski pod koniec lat 50-tych) ciągle nikt nie ma do nich dostępu.
Po prostu standard... . Gdyby przynajmniej wstawili do sieci wybrane miniaturki, a dużą rozdzielczość sprzedawali, albo wydali album, to i zarobili by na dalszą działalność.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-12-11 16:17  Odp: Ścigacz S-2
AC   

Zerknąłem do MSIO Nr 3 z 98r. W artykule Pana MarkaT to samo zdjęcie jest jednak opisane prawidłowo,, zdjęcie bliźniaka S-4 ścigacza brytyjskiego MGB 116. Nad zdjęciem niema już co deliberować. Natomiast jeżeli chodzi o typ , to może był to jednak BPB MGB 71' 9" (zwracam uwagę na tą 9 a nie 6 podaną przez Waldka). Nasz S4 był zbudowany w ramach drugiego zamówienia o numerach 107 - 176. Pierwsza seria posiadała numery 74 - 81. Podaję to na odpowiedzialność autora książki Angusa Konstama zatytułowanej British Motor Gun Boat 1939-1945.

--

 
07-12-11 12:18  Odp: Ścigacz S-2
AC   

http://www.hslmouldings.co.uk/polish_mgb%20S2.htm link do strony o malowaniu S2

--

 
07-12-11 13:00  Odp: Ścigacz S-2
AC   

Jeszcze taka zbitka o polskich MGB. Kilka mało znanych zdjęć.http://www.bmpt.org.uk/boat%20histories/Polish-MTBsMGBs/Polish%20Motor%20Gun%20Boats%20and%20Torpedo%20Boats%20from%20WW2.pdf

--

 
07-12-11 15:59  Odp: Ścigacz S-2
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajne!
Dzięki Andrzej

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-12-11 16:59  Odp: Ścigacz S-2
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,teraz już można budować , to już coś,dziękuję wszystkim zaangażowanym,przybliżyło to wygląd tych jednostek,dla mnie bezcenne ,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (07-12-11 17:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024