STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-04-04 16:08  Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Czy ktoś mógłby mi pomóc w zdobyciu planików, lub zdjęć statków wycieczkowych typu SZ-390, eksploatowanych niegdyś przez Żeglugę Gdańską i Żeglugę Szczecińską ? Posiadam model takiego stateczku, który został opublikowany w Małym Modelarzu w 1966 r., oraz przez JSC jako "Monika". Potrzebuję dodatkowych materiałów do "uszczegółowienia" modelu. Czy może jego plany były publikowane w Modelarzu ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
21-04-04 16:52  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
NowyWojtek 

 

W Modelarzy była na pewno "Ewa". W latach siedemdziesiątych. Całkiem przyzwoite rysunki. Nie wiem jaki tu typ i czy ma coś wspólnego z "Moniką". Powinienem meć te numery, więc jakby co służę kserem.
Wojtek

 
23-04-04 11:50  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję NowemuWojtkowi za pomoc. Chciałbym jeszcze zapytać kolegów - może ktoś ma zdjęcia "z wakacji nad morzem", prezentujące szczegóły budowy tych statków wycieczkowych ? Pływały jeszcze po Zatoce Gdańskiej pod nazwami "Joanna", "Monika", "Ewa".

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
23-04-04 13:11  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
KOALA 

 

W wczesnych latach 50 byla jeszcze JULA iTULA

G' day Mate
welkome down under

 
23-04-04 17:53  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Marek T   

W latach 1964-1966 zbudowano 8 jednostek tego typu: JOANNA, NATALIA, MONIKA, EWA, HELENA, SALOMEA, DOROTA i ANNA.
Wcześniej, bo w latach 1981-1964 zbudowano 10 bardzo podobnych statków typu SZ-600: LILLA WENEDA, ROZA WENEDA, BALLADYNA, ALINA, ELLENAI, LAURA, ALDONA, MARYLA, JUDYTA i GRAŻYNA.

W latach 80tych statki typu SZ-390 zostały nieco przebudowane, o ile dobrze pamietam m.in. zmieniono nieco kształt komina.

Pozdrowienia,
Marek

 
27-04-04 09:18  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję Panie Marku za pełną listę nazw. Ciekawi mnie jeszcze jaka była różnica w architekturze zewnętrznej pomiędzy serią statków typu SZ-600, a serią SZ-390 (powiedzmy po zwodowaniu) ?
W opisie modelu "Moniki" firmy JSC przeczytałem, że różniły się tylko mocą silnika - 600 KM i 390 KM w drugiej serii. Ale czy tylko ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
27-04-04 10:47  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Jeśli " Grażyna " ma coś wspólnego z wycieczkowcami typu "SZ-390" to proponuję sięgnąć do Planów Modelarskich nr 138.
Pozdrawiam

 
27-04-04 11:09  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję. Ale patrząc na okładkę Planów Modelarskich Nr 138 to przedstawiony tam statek ma niewiele wspólnego z wyglądem statków typu SZ-600 i SZ-390.

Pozdrawiam, Zdzisław

 
27-04-04 11:12  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Marek T wymienił Grażynę i napisałem co wiedziałem, a że nie wiem jak wyglądają typy SZ-600 i SZ-390 więc i rada była kiepska.
Pozdrawiam

 
28-04-04 03:12  Re: Poszukuję informacji n/t statków wycieczkowych SZ-390
Marek T   

EWA - statek typu SZ-390:



ELLENAI - statek typu SZ-600:



Wszystkie zdjęcia wykonane zostały w 1979 roku, a więc są z tego samego okresu. Widać, że EWA ma inny komin, ale nie pamiętam, czy jest to wynikiem przebudowy, czy też miała taki od początku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024