STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-08-21 13:54  Powrót do przeszłości
galach   

Witam, pierwszy raz zamieszczam relację z budowy modelu. Jest nim brytyjski niszczyciel HMS Hesperus. Kilka słów o mnie: mieszkam w woj. podlaskim. Mam już prawie pół wieku, i od małego brzdąca kleiłem modele z MM. Ostatni skleiłem ponad 20 lat temu i teraz postanowiłem wrócić do s zapomnianego hobby. Dzisiejsze opracowania modeli są.....każdy wie. Mnie osobiście cienki karton obecnych modeli ciężko się skleja, muszę bardzo uważać.
Do modelu zakupiłem lasery oraz relingi, chciałem uprościć budowę i wypróbować nowinki od czasu moich młodzieńczych lat. Wielkość elementów laserowych w stosunku do tych zamieszczonych w opracowaniu jest niewiele ale jednak mniejsza dosłownie o grubość kartonu. Można to wykorzystać w następujący sposób: w kadłubie poszycie burt ładnie może się schować pod podkładami. Mnie sie to nie udało, ponieważ od razu przykleiłem podkłady na tekturkę. Polecam najpierw skleić cały kadłub przeszlifować wręgi i dopiero potem przykleić kolorowy pokład. Jeszcze jedna uwaga dotyczy elementu śródokręcia, cz.26 nie podklejać. Spowoduje to, że kratownice znajdującego się na tej części pomostu będą za krótkie. Tak samo "pojemniki" pod nim , nie będą dotykać pomostu. Ponadto (można tym obwinić mnie, że nie spasowałem tego wcześniej), pokład kolorowy jest ciut przydługi, więc to jeszcze jeden powód dla którego właściwy pokład jest wkleić jako ostatni. Poza tym więcej "grzechów" nie zauważyłem. Elementy modelu są dobrze spasowane.





Post zmieniony (07-08-21 17:07)

 
08-08-21 21:42  Odp: Powrót do przeszłości
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj. Ten dział jest poświęcony wyłącznie obiektom rzeczywistym. Relacje zamieszczamy w dziale Forum Modelarzy Kartonowych. Ponadto, w tytule powinien być znacznik [R] oznaczający relację, nazwa modelu, skala i wydawnictwo.
Trochę zabawiłem się w moderatora, ale prędzej czy później też by to napisali ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
27-08-21 17:10  Odp: Powrót do przeszłości
galach   

Witam, faktycznie w złym dziale zamieściłem wątek, może moderator przeniesie. Przepraszam za błąd jak i za to, że tak długo nie pisałem. Prace nad modelem tak mnie wciągnęły, że nie myślałem o prowadzeniu relacji. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć moich wypocin. Pracy jeszcze sporo zostało. Jak do tej pory model dobrze jest spasowany.











 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024