STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-02-21 19:40  Pytanie o "Wariaga"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Czy da się gdzieś znaleźć spis załogi Wariaga z lutego 1904? -czyli z okresu jego heroicznego boju.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-02-21 21:00  Odp: Pytanie o "Wariaga"
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Korsarz, wydaje mi się, że taka lista była w rosyjskim, dwutomowym opracowaniu o Wariagu, które swego czasu miałem okazję przeglądać u Andrzeja Jaskuły. Niestety, nie pamiętam tytułu. Na rosyjskiej wersji Wikipedii jest lista oficerów: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B3_(%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D1%83%D0%B1%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B5%D1%80)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
21-02-21 13:15  Odp: Pytanie o "Wariaga"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wielkie dzięki, to już mi dużo pomaga, choć zapewne chodzi mi o podoficera.
Żebym ja jeszcze umiał w rosyjskie, no ale nic, pomału składam bukwy, coś tam jeszcze pamiętam z podstawówki.

Może sprecyzuję- chodzi mi o nazwisko Ludwik Ptasiński.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-02-21 19:51  Odp: Pytanie o
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Mówisz o tym Ludwiku Ptasińskim?
https://www.geni.com/people/Ludwik-Ptasi%C5%84ski/6000000035594079889

Tu jest lista wszystkich członków załogi:
http://tsushima.su/forums/viewtopic.php?id=1872

Jest tam tylko jeden Ludwik (Рооз Людвиг).

Post zmieniony (21-02-21 20:07)

 
22-02-21 19:54  Odp: Pytanie o "Wariaga"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tak, o tym, znam tą stronkę a autorką tego profilu jest moja ciotka, która bawi się w genealogię, jednak niestety ma skłonności do konfabulacji. Człowiek, o którym mowa, to mój pra-pra dziadek.
Pewne jest tyle, że dziadek służył we flocie carskiej, ale jak, gdzie, kiedy i na jakim stanowisku, nie wiadomo. Ostatnio dowiedziałem sie, że być może chodzi właśnie o Wariaga, ciotka, która nie ma zbyt wielkiego pojęcia o historii wojennomorskiej czy marynarce w ogóle, dość precyzyjnie opisała bój krążownika.
Zaczynam jednak podejrzewać, że może oglądała w TV jakiś kanał historyczny i akurat był materiał o Czelumpo, "posklejała" sobie fakty po swojemu i wyszła historyjka.

Do tego ciotka utrzymuje, że dziadek był oficerem, ale chyba raczej mało możliwe, żeby 17-latek nim był.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
22-02-21 22:30  Odp: Pytanie o "Wariaga"
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Powodzenia w poszukiwaniach. Mam nadzieję, że w końcu coś znajdziesz. Myślę, że najlepszym wyjściem będzie szukanie imieniem i nazwiskiem zapisanym w cyrylicy (może masz jakiś dokument, gdzie są one tak zapisane).

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
27-02-21 20:13  Odp: Pytanie o "Wariaga"
Edekyogi 

 

Tutaj jest co nieco:
http://www.sammler.ru/index.php?showtopic=26913

 
27-02-21 20:30  Odp: Pytanie o "Wariaga"
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dzieki Panowie, bardzo mi pomogliście, właściwie, to uzyskałem stuprocentową odpowiedź na moje pytanie, a szczerze mówiąc, nie spodziewałem sie, że pójdzie tak łatwo. Jeszcze raz - Dzięki.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024