STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-02-21 20:30  Greyhound film w roli drugoplanowej ORP Błyskawica
Teledzin   

W filmie Greyhound z 2020 r. z Tomem Hanksem w roli głównej, występuje chyba ORP Błyskawica.
Błyskotka wciela się w rolę brytyjskiego niszczyciela Eagle,
którego widać w całej okazałości na kilku kadrach tuż po upływie 1 godziny filmu.
Nie będę spojlerował co się z nim dzieje. Sylwetka okrętu jest charakterystyczna, kamuflaż też.
To pewnie jest animacja komputerowa, ale taki polski akcent...
Film można obejrzeć tutaj
https://www.cda.pl/video/667259006





--

Post zmieniony (14-02-21 15:59)

 
14-02-21 16:05  Odp: Greyhound film w roli drugoplanowej ORP Błyskawica
Teledzin   

Film obejrzałem i na jego podstawie napisałem powyższy post.
W Wiki można przeczytać o tym filmie tutaj
https://en.wikipedia.org/wiki/Greyhound_(film)

a o okrętach piszą tak (tłumaczenie z oryginału google translator)
"Podczas bitwy o Atlantyk konwój HX-25, składający się z 37 statków alianckich, zmierza do Liverpoolu. Eskorta konwoju składa się z niszczyciela klasy Fletcher USS Keeling, radiowego znaku wywoławczego „Greyhound”, którego dowodzi komandor Ernest Krause (Tom Hanks) Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych; brytyjski niszczyciel klasy Tribal HMS James, sygnał wywoławczy „Harry”;
polski niszczyciel klasy Grom ORP Viktor (z oficerem łącznikowym Królewskiej Marynarki Wojennej przez radio), sygnał wywoławczy „Eagle”;
oraz kanadyjska korweta typu Flower, HMCS Dodge, znak wywoławczy „Dicky”."

Podczas oglądania jakoś przeoczyłem informację o polskim niszczycielu..., rozpoznałem jedynie sylwetkę.

--
Sklejam, bo lubię...

 
16-02-21 12:14  Odp: Greyhound film w roli drugoplanowej ORP Błyskawica
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Błynia i któryś z naszych Foxtrotów grają też w filmie sprzed lat "Ostatni U-boot", ale uprzedzam, jest to film klasy "Ż", choć historia ciekawa, oparta na faktach.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024