STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-01-21 20:29  [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Tomek 

 - 2

Czy okręty włoskie miały dennicę malowaną na "czerwono", czy też wszystkie były w kolorze zielonym? Jeśli na zielono, to jaki kolor polecacie?

 
20-01-21 12:21  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hehe, dennice mają kolor stalowy :-D

Za to DNA lub jeszcze lepiej KADŁUBY PONIŻEJ LINI WODNEJ okrętów ;-) bywały w przypadku floty włoskiej zarówno czerwone, jak i zielone.
Może to pomoże:

tu to samo, trochę większe https://www.super-hobby.com/zdjecia/1/0/1/34121_2_tru05348_10.jpg
Wiele wskazuje na to, że trzeba sobie wybrać, no chyba, że ktoś zna jakieś instrukcje.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-01-21 15:30  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Tomek 

 - 2

I o to szło! Wielkie dzięki!

 
20-01-21 17:35  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wzorować się na chińskim Trumpeterze?!! Oj, śliskie... Jak spojrzałem sobie co oni tam nawypisywali przy okazji budowy HMS Malaya to można było się za głowę złapać.

A masz Waldek jakieś bardziej konkretne informacje? Dlaczego własnie oni i zielone? Może farba lepsza na warunki Morza Śródziemnego?

--
wydawca przez małe "w"

 
20-01-21 18:22  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Wszyscy robią czerwone to zrób zielone.:-)

A tak poważnie popieram Artura. Sprawdź inne źródła.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
21-01-21 09:34  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Może moja opinie o Trumpeterze była trochę za mocna.. Z moich obserwacji wyniki, że kopiują najbardzie powszechne informacje i plany, bez wnikania w temat. Więc jeżeli Profile Morskie i np. Bartolome Colleonni wydany przez Halińskiego w 1995 tak miał, to dla nich już wystarczy aby też tak dać.

Może tak rzeczywiście było, chętnie bym się też dowiedział. Ale warto sięgnąć bliżej źródeł..

--
wydawca przez małe "w"

 
21-01-21 13:28  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Niestety nie mam nic więcej, a ściślej, z moich (skąpych) informacji wynika, że stosowano obie farby zamiennie. Jakiś czas temu próbowałem rozgryźć temat przy okazji opracowywania schematów malowań dla pancerników typu "Giulio Cesare" (OW spec. 69 i 70) i tyle właśnie udało mi się dowiedzieć. Zauważcie, że zieloną farbę antyporostową stosowała także flota Austro-Węgier, możliwe więc, że jakieś lokalne zakłady chemiczne dostarczały taką farbę, albo produkowały składnik farby w zielonym kolorze, który następnie służył w obu krajach do sporządzania samej farby?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
21-01-21 13:53  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Tomek 

 - 2

Chodzi o to, że Dardo z Orlika, Giuseppe Garibaldi z Modelika, czy Bartolomeo Colleoni z Mililtary MOdel mają dna w kolorze zielonym. Im nowsze wydawnictwo, tym ta kolorystyka jest coraz bardziej zbliżona, Taszkent z GPM także ma dennicę w tym kolorze. Mimo to pojawiają się od czasu do czasu obrazki z kolorem rdzawoczerwonym i stąd moja niepewność co do koloru tego elementu.

 
25-01-21 08:57  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Raffi   

HMS Sheffield z Modelika też ma zielony kolor...

--
AK

 
25-01-21 11:17  Odp: [P] Dotyczy koloru dennicy jednostek włoskich
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Brytyjczycy używali koloru czarnego dla okrętów mniejszych od niszczycieli i czerwonego (czerwonobrunatnego) dla większych

O ile mi wiadomo, żadne poważne publikacje nigdy nie wspominały o zielonym kolorze farby przeciwporostowej w RN.
Tu jest obecnie chyba najlepsze źródło jeśli chodzi o internet: https://www.sovereignhobbies.co.uk/collections/colourcoats-sea?_usf_take=140

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024