STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-12-20 13:00  Poszukuję informacji
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Panowie poszukuje informacji, zdjęć dotyczących celowników do działa 15cm SK L/45 firmy Kruppa lub informacji dotyczącej książki Niemiecka Artyleria Okrętowa nr. 2 Pana Mirosław Skwiot jest tam na stronie 78 wzór celownika do podobnej armaty. Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Tadeusz Redzynia

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
31-12-20 16:01  Odp: Poszukuję informacji
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Na stronie 78 znajdują się rysunki mechanizmu obrotu i podniesienia armaty, z tym że jest to rozdział dotyczący armat 15cm Tbts KC/36 L/48 montowanych na niszczycielach. Na stronie 77 są lunety celownicze do tego działa. Działo 15 cm SK L/45 z krążownika Emden jest w zasadzie wymienione tylko na stronach 3 - 10. Daj znać na priv czy to Cię interesuje to zrobie jakieś zdjęcia lub skany.

 
31-12-20 18:01  Odp: Poszukuję informacji
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dokładnie chodzi mi o mechanizm regulacji lunet na krążowniku Emden gdyż buduję wagon kolejowy z armatą 15cm l/45 znalazłem kilka modeli tejże armaty lecz jak to działa nie mam pojęcia. Chciałbym aby armata odpowiadała oryginałowi. Pozdrawiam Tadeusz Redzynia

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
01-01-21 22:58  Odp: Poszukuję informacji
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Podrzuciłem co nieco na maila.

 
02-01-21 10:30  Odp: Poszukuję informacji
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję po południu wstawię coś co znalazłem. Pozdrawiam.

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
06-01-21 14:59  Odp: Poszukuję informacji
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/2f6d67545e520077][/URL] działo na tym wagonie ma nazwę 15cm SK L/45 MPL C/13 auf E wagen, sama armata pochodzi z okrętów niemieckich Kaiser Friedrich oraz z podobnego Wittelsbach z 1 W Ś po przeróbkach została zamontowana na platformie. Czy przypadkiem nie wiesz jakich pzerubek dokonano, może dodano zegary artyleryjskie unowocześniając system kierowania działem. Pozdrawiam

ZG

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
21-02-21 19:34  Odp: Poszukuję informacji
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam jeszcze jedno pytanie działo morskie 180 mm radzieckie choćby kilka zdjęć lub gdzie poszukać, mam zamiar wykonać następne działo kolejowe. Pozdrawiam

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
22-02-21 18:30  Odp: Poszukuję informacji
GrzechuO   

Szukaj książek:
Puszki na rielsach (Bragin W.I., Moskwa 2006) - jest historia powstania, opis działalności + 1 zdjęcie
Morskije puszki na żielieznoj dorogie (Amirchanow L.I., Sankt Petersburg 1994) - j.w., + 4 zdjęcia+planik (rzut) z prawej strony
Enciklopiedija otiecziestwiennoj artillierii (Szirokorad A.B., Mińsk 2000) - j.w. + 1 zdjęcie

Fotek jest sporo w necie - szukaj w google: TM-1-180
Znajdziesz m.in. fotki i planik, które są w w.w. książkach.

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
22-02-21 18:38  Odp: Poszukuję informacji
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Na temat działa mam jedno zdjęcie i jeden plan boczny, na temat działa kolejowe 180 mm zdjęć jest chyba 100 znalazłem jeszcze dwa wykonane modele na stronach Rosyjskich zobaczę choć mam nadzieję że wykonam ten model. Dziękuję i pozdrawiam Tadeusz Redzynia

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024