STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-12-20 19:33  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Czy w przyszłości jest jakaś szansa na modele HMS Upholder (P37) i USS Tang (SS-306)?

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
08-12-20 23:04  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ziga: Jak kiedyś zacznę "grzać kotlety" to tak, ale na razie nie zamierzam... ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
08-12-20 23:25  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Upholdera nigdy nie było w papierze, nawet w żywicy jest chyba tylko jeden model (nie liczę tego w 1:700 do linii wodnej).

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
09-12-20 23:31  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A on się czymś drastycznie różnił od naszych "bliźniaków"?

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
10-12-20 00:01  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Dziób był całkiem inny, parę innych rzeczy też by się znalazło.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
10-12-20 09:57  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ok, przyjąłem ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-12-20 13:59  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

SYJKU piszę tutaj by nie zaśmiecać wątku kartonówki ORP ORZEŁ,

Wspomniałeś o planach modelraskich ORP BŁYSKAWICA/ GROM. Skoro masz takie dojście do żródeł, to może te plany wydać porządnie powiedzmy około 12 arkuszy formatu A1 jako oddzielną publikcję powiedzy....... PLANY MODELARSTWA OKRĘTOWEGO czy jakieś inne SUPER DRAWINGS a nie wciskać to w gazetę.

Taka moja luźna propozycja.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-12-20 16:00  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jezu, SZKUTNIKU - kto kupi 12 arkuszy? ;-)

Nie ukrywam i nie ukrywałem, że plany ORP BŁYSKAWICA/ GROM rysuje dla MO mistrz Jan Schmidt, no bo któż narysuje je lepiej...
Będą one na 1939 rok, choć nie ukrywam, że zawsze pragnąłem, aby były na 1944 rok (oczywiście BŁUYSKAWICA).
Ale zarówno Pan Jan, jak i jego koledzy, którzy pomagają mu kompletować dokumentację (m. in. M. Twardowski), nie posiadają na tyle wiarygodnych materiałów, aby na ich podstawie takowe plany wykreślić i powiedzieć - na 100% (no powiedzmy na 90%) w 1944 BŁYSKAWICA wyglądała właśnie TAK.

Osobiście uważam (powtarzam słowo - OSOBIŚCIE), że wystarczyłaby zgodność ok. 75% i zaznaczenie, w których elementach autor narysował domniemany ich wygląd, ale Pan Jan to perfekcjonista i na to nie pójdzie... Również dlatego, że istnieje ktoś taki jak Ramm, czy jemu podobni, który zaraz rzuci się na niego w swoim stylu, a On raczej za poważnym człowiekiem jest i z wielkim dorobkiem, żeby musiał "bić pianę" z kimś takim.
Sorki, taka jest prawda i m. in. przez to takie plany nie powstaną.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-12-20 16:24  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

To, że Pan Jan nie pójdzie na skróty (CAŁE SZCZĘŚCIE) to jestem tego pewien. Stąd ta moja propozycja oddzielnej publikacji.

Wiem jak wygląda sprawa materiałów, dokumentacji do Błyskotki. Jak wyciągniesz 90% zgodności ....... to będzie bardzo dobry wynik.
Marek Twardowski, Jan Schmidt ... ( innych się tylko domyślam :-) ).... widzę czołówka jeśli idzie o konstrukcje polskich okrętów.

Ramm'em i podobnymi osobami bym się nie przejmował. Jan Schmidt to zupełnie inna liga i inny poziom dyskusji. Po prostu nie ma o co bić tej piany.

Plany Modelarskie - to druk czarno biały, a nie kolor. Przeanalizuj to jeszcze raz finansowo :-)

Ja kupię te 12 arkuszy z Błyskawicą.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-12-20 16:53  Odp: [zapowiedź] 30 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ludzie wciągają pojawiające się raz za razem opracowania o Yamato, a tam też przecież wiele tematów, nawet tych podstawowych w postaci kształtu kadłuba i nadbudówek, to jedna wielka niewiadoma. Osobiście uważam, że takie opracowanie Błyskotki powinno powstać, dla porządku przyzwoicie opisane, co jest ewentualnym domysłem autora lub interpretacją opartą na niepewnym źródle.
Kiedyś próbowałem zebrać jak najlepsze materiały o naszych ścigaczach (głównie ORP Chart) - miała być podkładka na każdy najdrobniejszy element, żeby potem nie było wpadki. Męczyłem ś.p. J. Lamberta mailami w tym temacie, i co? Model nigdy nie powstał z powodu tego dążenia do perfekcjonizmu. Moim zdaniem powinno się opracowywać model/plany modelarskie na stan wiedzy dostępny na dany moment.
Każdy z nas zachwycał się planami z Planów Modelarskich. Dziś patrzymy na wiele z nich z politowaniem. Ale wtedy, kiedy powstawały, uznawaliśmy je za wzorcowe i cieszyliśmy się z tego, że są. Ich autorzy zrobili swoją pracę na tyle dobrze, na ile pozwalał im na to dostęp do materiałów.
Czekając na "idealne podkładki", najprawdopodobniej skończy się tym, że nigdy one nie powstaną. Ze szkodą dla nas wszystkich.

--

Post zmieniony (17-12-20 16:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024