STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-05-19 22:37  [P] Plany drobnicowca typu B-455/9
komandor 

 

Witam,
Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł budowy drobnicowca Gdynia II, który był jednostką projektu B-455/9 zbudowaną w Stoczni Szczecińskiej w 1967 roku, Czy któryś z Kolegów posiada może plany tego statku, lub namiary na ich zdobycie?

 
27-05-19 13:52  Odp: [P] Plany drobnicowca typu B-455/9
krzysztof   

Posiadam plany drobnicowca typu B-455 BLANIK / dawniej GLIWICE II z 1967 r.a autora z Czechosłowacji.Skala planów ;generalka 1/200,pozostałe detale i nadbudówki w skali 1/100.Plany są na arkuszach A-1.Pisać na maila ; kserdak@poczta.onet.pl

 
28-05-19 07:17  Odp: [P] Plany drobnicowca typu B-455/9
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

B-445 tez interesują ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-05-19 07:56  Odp: [P] Plany drobnicowca typu B-455/9
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

BLANIK i SITNO (oba czechosłowackie) przynajmniej na oko były bliźniakami GDYNI II - często widywałem je, gdy pracowałem w porcie szczecińskim. Chodziły regularnie Szczecin - Hawana.

 
28-05-19 22:16  Odp: [P] Plany drobnicowca typu B-455/9
komandor 

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Alski napisał:

>B-445 tez interesują ?

Nie, dziękuję. Planuję zbudować konkretną jednostkę, jak w temacie.

Akra napisał:

> BLANIK i SITNO (oba czechosłowackie) przynajmniej na oko były bliźniakami GDYNI II - często
> widywałem je, gdy pracowałem w porcie szczecińskim. Chodziły regularnie Szczecin - Hawana.

Prawdopodobnie masz rację, ale jedno zdjęcie Gdyni II, które udało mi się znaleźć na stronie byłego armatora, budzi trochę wątpliwości - chodzi głównie o maszty żurawi pokładowych - http://www.plo.com.pl/_pliki/2/814071651.jpg
Póki co chciałbym ustalić, czy występowały istotne różnice w Gdyni II względem Blanik'a, oraz jaka jest przydatność planów, o których wspominał Kolega powyżej - czy ich jakość jest wystarczająca do zbudowania modelu w skali 1:200

 
30-05-19 12:56  Odp: [P] Plany drobnicowca typu B-455/9
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czesi mieli 4 statki tego typu: Blaník, Sitno, Radhošť (też zawijał do Szczecina) i Kriváň (chyba też). Nie sądzę żeby się różniły od GDYNI II i jej sióstr, bo niby z jakiego powodu miałyby się różnić? Po prostu zbudowaliśmy serię statków, z których cztery sprzedaliśmy do Pragi.

SITNO


KRIVÁŇ
, ,

BLANIK
,

RADHOST
,

Patrząc na fotki WARSZAWY i ŁODZI z tej serii, nie widzę różnic w polskiej i czeskiej wersji. To samo z fotką GDYNI II.
,


i GDYNIA II

--

Post zmieniony (30-05-19 12:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024