STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
25-06-18 10:00  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oczywiście. Oni wszyscy wykonywali tylko rozkazy a ofiarami polityki zostali dopiero wtedy jak zaczęli dostawać baty. Jak zdobywali teren to był powszechny entuzjazm. Widać to na kronikach z epoki. Ale może dajmy spokój. To temat na który każdy może mieć inne spojrzenie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-06-18 12:33  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jasne, że w wielomilionowej armii nie wszyscy byli zbrodniarzami ale przyrównywanie ich do ofiar wojny to kpina z prawdziwych ofiar.
Widać, że historia pisana jest od nowa i znajduje ona akceptację.

 
25-06-18 16:33  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
komandor 

 


stary napisał:

> Widać to na kronikach z epoki.

Jeśli opierasz swoją wiedzę o kroniki z epoki, propagandowych zresztą, to nie ma sensu dyskusja z Tobą.

Ryszard napisał:

>Jasne, że w wielomilionowej armii nie wszyscy byli zbrodniarzami ale przyrównywanie ich do >ofiar wojny to kpina z prawdziwych ofiar.
>Widać, że historia pisana jest od nowa i znajduje ona akceptację.


Zdecydowana większość nie była zbrodniarzami, a definiowanie "prawdziwych ofiar" to coś jak obecne definiowanie "prawdziwych Polaków".

 
25-06-18 17:38  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

"Nie ma sensu dyskusja z Tobą."
Wspaniałe jest to powiedzenie i jakże chętnie używane przez osoby uznające się za wszechwiedzące.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-06-18 18:33  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
komandor 

 

stary napisał:

> "Nie ma sensu dyskusja z Tobą."
> Wspaniałe jest to powiedzenie i jakże chętnie używane przez osoby uznające się za wszechwiedzące.
>
> --


To stwierdzenie idealnie pasuje jako riposta, dla ludzi piszących:

stary napisał:

> Widać to na kronikach z epoki.

Zapewne DTV jest również dla Ciebie cennym i wiarygodnym źródłem informacji.

 
25-06-18 23:49  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Daruj sobie kolego te insynuacje o moich gustach. Nie znasz mnie ani ja Ciebie  więc nie fantazjuj.
Wybacz ale naprawdę mnie nie interesują w ten sposób  prowadzone rozmowy. Zastosujmy się może do tego o co prosiłem a co być może przeoczyłeś w moim poście,
tym poście który Cię tak zbulwersował.
Cytuję
" Ale może dajmy spokój. To temat na który każdy może mieć inne spojrzenie."
Ja mam inne a Ty inne i to wszystko z mojej strony.
Dobrej nocy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-11-18 15:37  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Zenit nadal daje radę. Niedawno przywiózł z Ronne do Kołobrzegu pechowców z Miętusa II, który zatonął koło Bornholmu po kolizji ze statkiem Begonia S.
KLIK

A tak wygląda dzisiaj PECHOWY MIĘTUS II

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-12-18 23:00  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

W innych kręgach ten toast w latach 80-tych miał postać taką: " Za tych co na morzu ..oprócz ..Kriegsmarine i Bałtyckiej Floty....No cóż w tych czasach tylko nieliczni nie bali się wznieść takiego toastu.. i dla niech.. wielki ukłon..

 
15-12-18 11:32  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
komandor 

 

Jakub napisał:


>No cóż w tych czasach tylko nieliczni nie bali się wznieść
> takiego toastu.

To nie ma nic wspólnego z odwagą. Po prostu tylko nieliczni byli chamami.

 
16-12-18 09:29  Odp: Statek Zenit, Kołobrzeg.
ArturN   

Drodzy państwo Polska w czasie II wojny światowej straciła ponad 6 mln ludzi. To było ponad 22% ówczesnej populacji!!. Tego nie zrobił system rozkaz to zrobili ludzie, dopatrywanie się jakikolwiek postaw honorowych w tej hekatombie to chyba koszmar. A najgorsze jest to że ludzie okazujące normalna postawę ludzką zgodna z własnym sumieniem stawali się bohaterami - bo tak byli nieliczni. Wojna zawsze wyzwala w człowieku najgorsze instynkty i demoralizuje na całe pokolenia. Rycerskość szacunek na wojnie to mrzonki dla naiwniaków i ludzi z niedowładem umysłowym dotyczącym rozsądnego patrzenia na rzeczywistość. I Komandor tylko nieliczni byli ludźmi w pełni tego słowa znaczeniu (humanizm - to taka piękna definicja). Jak masz wątpliwości to pogadaj w cztery oczy z naszymi weteranami z Iraku czy Afganistanu, bo na tych z II wojny światowej nie bardzo już można liczyć bo większość z nich odeszła już niestety od nas. Choć walczyli o ojczyznę swoją traumę zabrali do grobu, w ciszy i godności.
Pozdrawiam
Artur N

--
Szkutnicze RC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024