STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 72 z 83Strony:  <=  <-  70  71  72  73  74  ->  => 
05-10-18 14:11  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Akra napisał:

> Oj yaku yaku... od kiedy to MON ma wydawać forsę na cywilne samoloty, i to w sytuacji gdy brakuje
> jej na uzbrojenie??
> Przy tworzeniu budżetu rząd powinien po prostu wydzielić na ten cel osobną pulę, zamiast uszczuplać
> potem na ogromną kwotę budżet MON.


- i tu też się zgadzam całkowicie :) Ale,tak jak napisałem - mamy politykierów i niestety urzędasów którzy myślą tylko o sobie ....


...gdzie się podziewają pieniążki ?

https://www.youtube.com/watch?v=kI4mzSAGmmQ



A co, WOŚP miał zebrać? To byłaby kpina.


- mamy doświadczenie w tej materii !

- ORP ORZEŁ
- FON

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-10-18 18:01  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yak   

W sumie można sprawdzić, które ministerstwo np. w sąsiednich Niemczech zafundowało pani kanclerz Airbusa A-340. No tak ministerstwo obrony. Ale to pewnie też patologia. A Air Force One? Tam nie mają ministerstw więc finansuje Pentagon. Następna patologia.

 
06-10-18 19:35  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Strzeliłeś daleko poza tarczę, yaku. FON - Fundusz OBRONY Narodowej. WOŚP - organizacja dostarczająca sprzęt SZPITALOM.

Nie wiem, kto zafundował Merkelowej samolot i zbytnio mnie to nie obchodzi. I czy czasem ichnie MON nie dostało w budżecie z góry na dany rok odpowiedniej na to kwoty - bez zubożania sumy przeznaczonej na armię.

 
06-10-18 20:35  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yak   

A czy finansowanie szpitali (wyposażenia) to nie zadanie budżetu? Czy WOŚP pokrywa wszystkie wydatki, bandaże, pensje ordynatorów i pielęgniarek? Czy jest uwzględniane w budżecie państwa? Chyba nie. Czy wszystkie pieniądze zebrane przez WOŚP trafiają do szpitali? Tak czy nie?

Co zaś do finansowania samolotu u sąsiadów to nie było to oczywiście Ministerstwo OBRONY Narodowej tylko Das Bundesministerium der Verteitigung. Faktycznie najlepiej wybrnąć z tego pozornego podobieństwa i być najmądrzejszym stwierdzając, że nie obchodzi nas co to jest Verteidigung. Pewnie jakaś rasa kota albo królika. Ciekawe, które ministerstwo finansowało wcześniej funkcjonowanie i wyposażenie 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego? Ministerstwo Komunikacji? Transportu? Zdrowia?

Dodatkowo, proszę nie rezerwuj sobie roli arbitra, ustalającego odległość mojej uwagi od tarczy.

 
07-10-18 10:13  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

ROBO napisał:

> ...gdzie się podziewają pieniążki ?

>https://www.youtube.com/watch?v=kI4mzSAGmmQ

Przywoływanie tutaj zaangażowanego politycznie Modzelewskiego (15 lutego 2014 został członkiem rady programowej partii Prawo i Sprawiedliwość), to przesada. Facet miał swój czas, gdy zajmował wysokie stanowiska (wiceminister finansów w latach 1992–1996, 2010 został powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju) i było widać co z tego wynikło. Czyli nic. Jest dobry może w teorii, to wszystko.


yak napisał:

> Czy wszystkie pieniądze zebrane przez WOŚP trafiają do szpitali? Tak czy nie?

A czy WOŚP wspiera tylko szpitale? Poza tym, organizacja ponosi też koszta, bo pracujący w niej ludzie też muszą z czegoś żyć. To żadna tajemnica, składają rozliczenia finansowe.

 
07-10-18 11:23  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

yaku drogi, i po co te nerwy (vide Twoje ostatnie zdanie)? Gdzie Twoje, często prezentowane na Konradusie, poczucie humoru?
No dobra, pewnie akurat miałeś niestrawność i Cię poniosło :-)

Przypomnę, że Macierewicz z dumą informował ileż to miliardów wydaliśmy na UZBROJENIE, nie dodając jednakże przy tym, że znaczna część tej kwoty poszła na PASAŻERSKIE SAMOLOTY, a nie na broń. Przypomnę także, że bodajże dwa miliardy na te samoloty wydano BEZ PRZETARGU, i - o dziwo - żadna prokuratura się wciąż tym nie zajęła...

Co do WOŚP, to komandor trafił dokładnie w środek tarczy :-)

 
07-10-18 20:15  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

Akra napisał:

> yaku drogi, i po co te nerwy (vide Twoje ostatnie zdanie)? Gdzie Twoje, często prezentowane na
> Konradusie, poczucie humoru?
> No dobra, pewnie akurat miałeś niestrawność i Cię poniosło :-)
>
> Przypomnę, że Macierewicz z dumą informował ileż to miliardów wydaliśmy na UZBROJENIE, nie dodając
> jednakże przy tym, że znaczna część tej kwoty poszła na PASAŻERSKIE SAMOLOTY, a nie na broń.
> Przypomnę także, że bodajże dwa miliardy na te samoloty wydano BEZ PRZETARGU, i - o dziwo - żadna
> prokuratura się wciąż tym nie zajęła...
>


Analizując ogólnie budżet MONu zapomniałeś o jednym, olbrzymim obciążeniu - powstaniu WOTu, który osłabia armię, bo kasa płynie na ten bezużyteczny twór. Ale najważniejsze, że narodowcy i kibole będą mogli się podszkolić, bo przecież "to oni nas obronią w razie wojny".

 
08-10-18 08:20  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie zapomniałem. Parę dni temu napisałem:
"...pompowanie w marionetkowe WOT więcej pieniędzy niż przeznaczono dla Marynarki (jeszcze większy skandal!) to nie ma co się dziwić, że jest tak, jak jest"

 
09-10-18 10:02  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

komandorze - WOT powstał ,bo taka była wola ,ale środki na tą formację powinny zostać uwzględnione budżetowo i wydatki na wojsko odpowiednio powiększone lub,WOT finansowany powinien być przez osobny[wydzielony] budżet - tak ja to widzę.


PS.można WOT rozciągnąć na inne rodzaje sił zbrojnych...

WOT morski - pancerne kajaki i podwodni łowcy okrętów oraz nocne meduzy ..
WOT lotniczy - bojowe latawce i chmurowe grupy uderzeniowe :)

PS.tak całkiem serio - przez 30 lat WOT-a nie było i doprowadzono całe siły zbrojne do ruiny nie wspomne o kraju i jego gospodarce.
Więc,najwyższy czas odbudować to,co można odbudować i zrobić należy ,to dobrze .
Jak dobrze - po części można się wzorować na przedwojennej Polsce a po części drugiej na wzorcach zachodnich tych dobrych ma sie rozumieć ,ale nie na zasadzie - ja wiem lepiej !
Niestety mamy politykierów takich jakich mamy i jak na razie się mentalność ich nie zmieni !

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
09-10-18 17:57  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

ORP BOLKO - zwodowany

W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku, odbył się chrzest i wodowanie holownika Bolko (H-11), pierwszej z serii jednostek budowanych dla Marynarki Wojennej.


https://www.defence24.pl/remontowa-zwodowala-holownik-dla-marynarki-wojennej

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 72 z 83Strony:  <=  <-  70  71  72  73  74  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024