STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-10-18 23:03  [Literatura] Anatomy of the Ship "the Battleship Bismarck"-S.Draminski
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Od 2 dni mam najnowsze dzielo z serii Anatomy of the Ship. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. To chyba zawsze byl konik tego autora ktory od wielu,wielu lat zbieral materialy o Bismarcku. Nie bede sie duzo rozpisywal. Jest pelen wypas. Zobaczylem pewne elementy ktorych nigdy nie widzialem opublikowaych na temat tego okretu. Fajnie ze pokazano te wszystkie drobne zmiany pomiedzy wejsciem do sluzby a zatopieniem. Masa renderingow 3D. Tu musze przyznac ze autor wreszcie troche przypilnowal temat i sa naprawde bardzo dobre. Kiedys wizualizacje Stefana Draminskiego nie przemawialy do mnie bo byly jakies takie slabe i dretwe. Teraz bardziej glebokie. Nie jestem w stanie ocenic merytoryki bo po prostu nie mam lepszych materialow niz ta wlasnie ksiazka ale jesli to co jest w niej zawarte jest prawda to jest to hardcore. Autor wymodelowal rowniez wnetrze okretu. Mi do pelni szczescia brakuje wielkiej planszy w skali 1/200 ,jakies formy rozkladowki ale to tak jest z ta seria. Pewna nowoscia jest ze Conway juz nie wydaje serii a Osprey. Zauwazylem duza poprawe i zwiekszone ambicje teg wydawnictwa ktore zaczelo sie od literatury o broni pancernej.Juz nie ma tych dziwnych serii a wydawnictwo zainwestowalo w dobrych autorow i mam nadzieje ze bedzie to kontynuowac. Jak bym sie mial przyczepic to jedyna rzecz to jakby za duza przewaga 3D nad rysunkami.....mimo takiej wielkiej pracy mozna bylo dac wiecej wysunkow , niektore sa troche w za malej skali. Ale to jakby czepianie sie. Pozycja obowiazkowa....a poprzednie wydanie " niebieskie" Anatomy o Bismarcku mozna spkojnie wyrzucic do kosza. Ja ogolnie gratuluje autorowi i czekam Na USS Iowa na wiosne nastepnego roku. Oby tak samo dobrze wygladajaca.

--
Royal Navy first !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024