STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 62 z 83Strony:  <=  <-  60  61  62  63  64  ->  => 
06-06-18 08:38  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Podsumowując: wiceminister MON wyrwał się jak filip z konopii i "minął się z prawdą" (po polsku: skłamał).

 
06-06-18 08:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie interesuje mnie co tam sobie roicie, kto co wiedział i powiedział bądź nie powiedział, albo nie chciał powiedzieć bo nie wiedział i z jakich powodów.

Problem, w tym, że roił sobie pan wiceminister. Nieważne czy celowo czy z powodu kompleksów ("jak jestem ministrem, to przecież muszę pokazać, że wiem wszystko").
Skoro nie wiedział, to trzeba było powiedzieć, że nie wie, albo standardowo "bez komentarza", a nie opisywać: tam spalił się akumulator i części do jednego z akumulatorów.
Jak się czegoś nie wie, to się nie zmyśla. Zwłaszcza jak się jest wiceministrem, a rzecz dotyczy było nie było bezpieczeństwa państwa.
Jak ktoś mówi nieprawdę to się nazywa, że kłamie.
Dla większości ludzi to oczywiste, ale dla wyznawców Dobrej Zmiany widać niekoniecznie.

PS. Co Ty tak cięgiem z tą GW wyjeżdżasz? Od lat tego w ręcach nie miałem, ale skoro tak ciągle aluzjami aktualnymi sypiesz to rozumiem, że czytasz regularnie i że warto?
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
06-06-18 13:32  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...polityk mówi to,co mówić musi ,a mówi co musi mówić i nie zawsze jest to zgodne z prawdą,bo jest....P O L I T Y K I E M .

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
06-06-18 18:41  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

GW czytam regularnie, a Wasze posty są jakby żywcem stamtąd wyjęte (przykład stoczni w Radomiu). Dlatego tak często "wyjeżdżam".

Dalsza część Waszych wypowiedzi o nieprecyzyjnej wypowiedzi ministra wynikającej z niedostępnej w tamtym czasie wiedzy - to typowo akademickie bicie piany :)

Ale do brzegu. Budują się holowniki, nazwy tradycyjne:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1924800680872687&id=529499263736176&ref=m_notif¬if_t=group_highlights

Nie jest dobrze.

--
imagination+extrapolation

 
06-06-18 22:24  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Drugi okręt podwodny typu Kobben – ORP „Sokół” zostanie niebawem oficjalnie wycofany ze służby. W linii pozostaną więc dwie jednostki tego typu.[...]opuszczenie bandery na „Sokole” odbędzie się w piątek 8 czerwca.



http://www.defence24.pl/sokol-opusci-bandere-wojsko-podalo-date


- flota znika a politykierzy obradują ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
07-06-18 18:28  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

Skala zniszczeń była znana oficerom PMW kilka dni po zdarzeniu. Nie potrzeba było do tego komisji. Wtedy było już wiadomo, że ewentualna naprawa bez wsparcia producenta będzie bardzo trudna. Przyczyna też była oczywista, ale w oficjalnych komunikatach sprytnie uniknięto tego wątku opisując heroizm załogi, zamiast napisać wprost kto nawalił.
Teraz się ogłasza przetargi na drobne prace "remontowe" układów powiadamiania o zagrożeniu, żeby zapobiec tragedii na wypadek kolejnej awarii niesprawnego okrętu. Nikt nie ogłasza przetargów na doprowadzenie jednostki do sprawności bojowej. Może to i lepiej, bo znowu SMW bez dostępu do dokumentacji "naprawiłaby" metodami chałupniczymi okręt.
Nagłośniono natomiast budowę holowników, które są mało ważne wśród jednostek pomocniczych, ale są tanie w budowie i można "rozbudować flotę" niskim kosztem.

 
11-06-18 11:32  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Spoko, komandorze:
"W tym roku zostanie wybrany nasz partner w produkcji okrętów podwodnych. Ostateczny wybór nastąpi w ciągu najbliższego czasu" - powiedział w środę (27.12.2017) w Krakowie szef MON Antoni Macierewicz.

 
05-07-18 17:03  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A tymczasem nowe wieści nt Ślązaka

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/25839?t=Umowa-na-dokonczenie-Slazaka-podpisana

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-07-18 21:23  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

Sven napisał:

> A tymczasem nowe wieści nt Ślązaka
>
> http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/25839?t=Umowa-na-dokonczenie-Slazaka-podpisana
>
> --

Już jakiś czas temu się o tym mówiło. Czyli jak było oczywiste, obecny rząd pogrąży projekt, żeby utrzymać na powierzchni trupa PGZ. Ale trzeba przyznać, że SMW sprytnie się zabezpieczyła oddając nie swój okręt syndykowi. Taka patologia tylko w PRL II.

 
06-07-18 19:09  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

..ŚLązak,Ślązakiem dla Gawrona ,ale w innej kwestii zaczyna się napedzać wyscig...

- Francja:
[quote[...] zobowiązujemy się wobec polskiej Marynarki Wojennej, że zmodernizujemy Orła w 18 miesięcy, mamy całkowitą pewność, że wykonamy to z powodzeniem.[...]

https://www.defence24.pl/zmodernizujemy-orla-w-18-miesiecy-prezes-naval-group-o-inwestycjach-przemyslowych-w-orce-aip-i-odstraszaniu

- Szwecja:

Uruchomienie współpracy z polskim przemysłem już teraz [...] ma na celu stworzenie długoterminowego partnerstwa strategicznego z polskim przemysłem, w ramach którego będziemy gotowi by dzielić się naszymi technologiami"


https://www.defence24.pl/saab-celem-jest-dlugoterminowe-partnerstwo-strategicznego-z-polskim-przemyslem-defence24-tv

- ciekawe jak Niemcy przebiją powyższe oferty ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 62 z 83Strony:  <=  <-  60  61  62  63  64  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024